Investment Objectives اهداف سرمایه گذاری

اهداف سرمایه‌گذاری

اهداف سرمایه‌گذاری

اهداف سرمایه‌گذاری دربرگیرنده‌ی اهداف کلی هستند که به سرمایه‌گذاران برای دست‌یابی به برخی اهداف خاص کمک می‌کنند. از سری مزایای این قبیل اهداف این است که پشتوانه‌ای مالی برای دوران پیری فرد محسوب می‌شود.

اکثر افراد به توجه به شرایط و موقعیت اقتصادی خود و آینده‌ای که انتظار دارند، قصد سرمایه‌ گذاری در بازارهای مختلف را دارند. اما موضوعی که این افراد پیش از اقدام به سرمایه‌گذاری بایستی مدنظر داشته باشند، هدفشان از سرمایه‌گذاری است.

این اهداف مسیر سرمایه‌گذاری را برای افراد روشن می‌کند. ورود بدون هدف مشخص به بازار سرمایه‌گذاری، موجب سردرگمی ما و هدر رفت سرمایه موجود و عدم موفقیت خواهد شد.

اهداف سرمایه‌گذاری:

برای برخورداری از یک سرمایه‌ گذاری امن، ممکن است یکی از اهداف زیر را داشته باشیم:

۱. حفظ دارایی‌های مالی:

برای حفظ دارایی‌های مالی ممکن است بسیاری از راه‌های سرمایه‌گذاری دارای درجه‌ی بالایی از امنیت نباشند. در این رابطه می‌توانیم با بررسی و تحقیقات کافی، خطرات سرمایه‌گذاری را کاهش دهیم. از سری سرمایه‌گذاری‌هایی که امنیت سرمایه‌های اندوخته‌ی مالی را تامین می‌نماید می‌توان به سپرده‌های بانکی اشاره کرد.

۲. رشد و توسعه‌ی مالی:

گاهی هدف از سرمایه‌گذاری دریافت سود بالا و رشد شرایط مالی است. برای این منظور افراد حتی حاضرند دست به اقداماتی با ریسک بالا بزنند و از منطقه‌ی امن گذر نمایند. از سری گزینه‌هایی که پیش روی این افراد قرار دارد می‌توان به صندوق سرمایه‌گذاری طلا، خرید سهام و معاملات ارز دیجیتال اشاره کرد.

اهداف سرمایه‌گذاری

۳. کسب درآمد:

تمایل برخی افراد برای سرمایه‌گذاری، کسب درآمد است. برای این منظور می‌توانند به سراغ گزینه‌هایی بروند که بازدهی آن به صورت صعودی است. از جمله‌ی این موارد می‌توان به وام‌های بانکی و اوراق مشارکت اشاره کرد.

۴. معافیت از مالیات:

برخی شاخه‌هایی که افراد در آن اقدام به سرمایه‌گذاری می‌نمایند، مشمول مالیات می‌شوند. به همین دلیل افراد تصمیم می‌گیرند گزینه‌ای را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نمایند که از پرداخت مالیات معاف و در برگیرنده‌ی سودهای بلندمدت باشد. صادرات یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند این نوع سرمایه‌گذاری را پوشش دهد.

۵. نقد کردن سرمایه:

خیلی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری امکان نقد کردن و بازگشت سرمایه را فراهم نمی‌کنند. به همین دلیل هدف برخی از افراد از سرمایه‌گذاری شرکت در حوزه‌هایی است که امکان نقد کردن سرمایه در مواقع ضروری وجود داشته باشد. سهام شرکت‌ها از جمله‌ي این گزینه‌هاست.

روش‌های سرمایه‌گذاری:

در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری با بازارهای فراوانی مواجهیم که هر کدام در نوع خود می‌توانند کاربردی و دارای طرفداران بسیار باشند. برای سرمایه‌گذاری مطمئن لازم است علاوه بر آشنایی با اصول سرمایه‌گذاری،‌ با روش‌های آن نیز آشنا باشیم.

۱. بازار بورس:

بازار بورس یکی از حوزه‌های پرطرفدار برای سرمایه‌گذاری افراد در سراسر جهان به شمار می‌رود. علاوه بر بازدهی این بازار برای سرمایه‌گذاران،‌ امکان رشد اقتصادی نیز برای یک کشور فراهم می‌شود. ضمن اینکه برای افرادی که به دنبال روشی برای نقد شوندگی سرمایه‌ی خود در مواقع لزوم هستند، این روش یک راه مطمئن محسوب می‌شود.

۲. بازار مسکن:

اهداف سرمایه‌گذاری

نکته‌ی قابل توجه در این مورد نیازمندی به سرمایه‌ی اولیه‌ي بالاست. افرادی که خواهان سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند بایستی درآمد بالایی داشته باشند که بتوانند بصورت ماهانه بخشی از آن را در حوزه‌ی املاک سرمایه‌گذاری نمایند.

۳. بازارطلا:

سرمایه‌گذاری در این بازار نیاز به سرمایه‌ی خیلی بالا نداشته و با سرمایه‌ی متوسط نیز امکان سرمایه‌گذاری در این حوزه وجود دارد.

۴. بازار ارز:

سرمایه‌گذاری در بازار ارز یکی از روش‌های ریسک‌پذیر است؛ چرا که در وضعیت ارز، عوامل مختلف بسیاری تاثیر گذار هستند. روابط خارجی کشورها، شرایط واردات و صادرات،‌ سیاست‌های بانکی، جریانات سیاسی و اقتصادی، همه و همه موجبات نوسانات ارزی را فراهم می‌کنند.

خلاصه مقاله:

بدلیل پایین آمدن مداوم ارزش پول، افراد ترجیح می‌دهند سرمایه‌ی راکد خود را در یک یا چند حوزه‌ی مختلف سرمایه‌گذاری نمایند. سرمایه‌گذاری در برخی از این حوزه با ریسک بالا همراه است؛ مانند سرمایه‌گذاری در بازار ارز. در برخی دیگر از حوزه مانند حوزه‌ی املاک و مسکن با محدودیت بودجه مواجهیم. به طور کلی بوسیله آشنایی با روش‌های سرمایه‌گذاری و مشخص کردن هدف خود از سرمایه‌گذاری، می‌توانیم اقدام مطمئن‌تری داشته باشیم. ضمن اینکه مشخص کردن اهداف سرمایه‌گذاری مسیر را برای ادامه روشن کرده و اشتباهات در این حوزه را به حداقل می‌رساند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب
سبد خرید
پیمایش به بالا
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.