Electronic Commerce تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک

تجارت اولیه صرف خرید و فروش و معامله‌ی پایاپای بود. با پیشرفت جوامع بشری و شکل گیری اینترنت، بستری برای تجارت در فضایی گسترده تر مهیا شد. در تجارت الکترونیک دیگر طی مسیرهای طولانی و ارتباط مستقیم خریدار و فروشنده نیاز نیست و معاملات در فضایی ایده‌آل‌تر و آسان‌تر برای طرفین صورت می گیرد. بطور کلی امروزه به هر نوع داد و ستدی که از طریق شبکه‌های اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ انجام می‌شود، تجارت الکترونیک گفته می‌شود.

انواع تجارت الکترونیک:

B2B .۱ – تجارت به تجارت:

طرفین معامله در این نوع از تجارت، بنگاه‌های تجاری هستند. تولیدکنندگانی که تولیداتشان را به عرضه کنندگان می‌فروشند و عمده فروشانی که محصولاتشان را به خرده فروشان می‌فروشند.

B2C .۲ – تجارت به مصرف کننده:

مرسوم ترین نوع تجارت الکترونیک است که در آن ارتباط مستقیمی بین عرضه کننده کالا و خدمات با مشتریان وجود ندارد. رایج‌ترین آن نیز خریدهای اینترنتی از سایت‌های مختلف مثل دیجی کالا و یا شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام است.

C2B .۳ – مصرف کننده به تجارت:

در این نوع از تجارت، عرضه کنندگان کالاها و خدمات، اشخاص حقیقی هستند که آنها را به بعنوان فروشنده و فروشگاه‌های اینترنتی را بعنوان خریدار می‌شناسیم. بدین صورت که عرضه کنندگان یا همان اشخاص حقیقی، خدمات و کالاهای خود را بصورت آنلاین در اختیار پایگاه های فروش اینترنتی قرار می‌دهند و در ازای آن پول دریافت می‌نمایند.

۴. C2C – مصرف کننده با مصرف کننده:

در این نوع از تجارت، روابط تجاری بین مصرف کنندگان وجود دارد. یعنی طرفین معامله هر دو مصرف کننده هستند.

مزایای تجارت الکترونیک:

الف) برای خریداران:
۱. راحتی:

خرید محصولات موردنظر به راحتی تایپ نام آنها در اپلیکیشن‌های خرید آنلاین و یا در موتورهای جست و جوست.

۲. صرفه جویی در زمان:

با کمک تجارت الکترونیک دیگر نیازی به ساعت‌ها گشتن در فروشگاه‌های مختلف و یا ماندن در ترافیک‌های طولانی نیست. به آسانی می‌توانیم در منزل و از راه دور اجناس مورد نیازمان را خریداری نماییم.

۳. استفاده از گزینه‌های مختلف:

از طریق تجارت الکترونیک می‌توانیم اجناس مختلف را در زمان محدود و بطور همزمان ببینیم و متناسب با نیاز و بودجه‌مان خرید کنیم. همچنین کار مقایسه برایمان راحت‌تر خواهد شد.

۴. استفاده از تخفیفات:

فروشگاه‌های آنلاین معمولا برای مشتریان خود تخفیفات خاص و ویژه‌ای درنظر می‌گیرند که ممکن است این تخفیفات در فروشگاههای حضوری وجود نداشته باشد.

ب) برای کسب و کارها:

تجارت الکترونیک

۱. افزایش دامنه خریداران:

در تجارت الکترونیک کسب و کارها به یک منطقه‌ی خاص محدود نمی‌شود. مردم در مناطق و حتی کشورهای مختلف می‌توانند به کالاها و خدماتی که در مناطق دور از محل زندگی‌شان وجود دارد نیز دسترسی داشته باشند.

۲. افزایش فروش:

کسب و کارها برای فروش نیازی به یک منطقه‌ی مشخص ندارند و این باعث می‌شود سطح فروش و همچنین سود آنان بیشتر شود.

۳. دسترسی مداوم:

گرما و سرما و بیماری و سایر شرایط فورس ماژور که باعث رکود و بسته بودن فروشگاه ها می‌شود، تاثیر منفی در فروشگاه‌های اینترنتی نخواهد داشت. خرید و فروش‌های اینترنتی هرگز تعطیلی ندارند بنابراین فروش آنان نیز بیشتر خواهد بود.

۵. تراکنش‌های فوری:

در این سبک از تجارت نیازی نیست نگران پاس شدن چک و یا سر رسید مهلت‌های داده شده به مشتریان باشیم. چرا که پرداخت‌ها فورا و همزمان با خرید از طریق درگاه‌های اینترنتی صورت می‌گیرد.

خلاصه مقاله:

دردنیای رقابتی و رو به پیشرفت امروزی تجارت الکترونیک نه تنها در فضای داخلی بلکه در فضای بین‌المللی نیز جایگاه ویژه‌ای یافته است. این سبک از معامله برای هر دو طرف دارای جنبه‌های مثبت و منفی فراوانی‌ است. اهمیت این موضوع آنجا به وضوح قابل رویت است که قوانین بین‌المللی و داخلی نیز پیوسته درحال بروزرسانی هستند تا مشکلات و خطرات حاصل از این نوع از تجارت نیز به حداقل برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.