درک تجارت بین الملل

درک تجارت بین الملل

درک تجارت بین الملل

مطالعه کسب و کار بین المللی به ما این امکان را می دهد که مسائل تجاری جهانی را بهتر درک کنیم و روابط محکم تری و مدیریت سودمندتری در زمینه ی تجارت بین الملل داشته باشیم.

تجارت بین المللی یک مبادله کالا و خدمات بین کشورهای جهانی است. درواقع تجارت در سطح جهانی به مصرف کنندگان و کشورها این فرصت را می دهد که در معرض کالاها و خدماتی صادراتی و وارادتی قرار بگیرند که در واقع در کشورهای خودشان موجود نیست یا در داخل کشور گران تر هستند.

تجارت در سطح بین‌المللی چه سودی دارد؟

تجارت بین الملل به کشورهای جهانی اجازه می دهد تا بازارهای سرمایه خود را گسترش دهند و به کالاها و خدمات مهم تجاری دسترسی داشته باشند. در واقع ما با یک بازار رقابتی مواجهیم.

این موضوع در نهایت منجر به قیمت گذاری رقابتی تر در بازار تجارت جهانی خواهد شد و محصولات مناسب تر تجارتی را برای مصرف کننده به ارمغان خواهد آورد. برای مثال، یک تغییر سیاسی کوچک در آسیا می تواند منجر به افزایش هزینه نیروی کار شود. می توان گفت این موارد می‌تواند هزینه‌های تولید یک شرکت تولید کننده را نسبت به کشور صادر کننده افزایش دهد، که پس از آن می تواند منجر به افزایش صادرات در کشور صادر کننده شود.

درک تجارت بین الملل

تاثیر واردات و صادرات در بازار جهانی بر کشورهای ثروتمند:

می توان عنوان نمود که واردات و صادرات کالاهایی که از بازار جهانی خریداری می شود وارداتی است. واردات و صادرات در بخش حساب‌های جهانی جاری تر از پرداخت های مالی یک کشور به حساب می آید.

تجارت جهانی بعبارت دیگر در سطح بین الملل به کشورهای ثروتمند این امکان را می دهد که از منابع خود به عنوان مثال: نیروی کار، فناوری یا سرمایه به نحو احسن استفاده کنند.

کسب و کار بین المللی

کشورهای مختلف دارای دارایی ها و منابع طبیعی متفاوتی هستند. مانند: نفت ، زمین، نیروی کار، سرمایه، منابع طبیعی، فناوری و غیره و می توان به 4 مورد اساسی در این خصوص اشاره کرد :

1- عوامل محیطی کسب و کار بین المللی

2- شرایط جغرافیایی

3- عوامل فرهنگی و اجتماعی

4- عوامل سیاسی و حقوقی و شرایط اقتصادی

این به برخی از کشورها اجازه می دهد تا کالاهای مشابه را با کارایی بیشتری تولید کنند. به عبارت دیگر، سریعتر و با هزینه کمتر. بنابراین ممکن است آن محصول مورد نظر تجاری  را ارزانتر از سایر کشورها بفروشند.

اگر کشوری نتواند کالایی را به طور موثر تولید کند، می‌تواند آن را از طریق تجارت با کشور دیگری به دست آورد. این به عنوان تخصصی در تجارت بین المللی شناخته می شود.

هر کشوری در نهایت این حقایق را به رسمیت می‌شناسد و از تلاش برای تولید محصولی که برای تولید داخلی پرهزینه‌تر است به نفع تجارت دست می‌کشد.

خلاصه مقاله:

چرا درک تجارت بین المللی مهم است؟مرور مقالات،نشانگر کاربرد مدیریت تجارت جهانی در امر تجارت بین الملل می باشد. مطالعه کسب و کار بین المللی به ما این امکان را می دهد که مسائل تجاری جهانی بهتر را درک کنیم و روابط محکم تری در زمینه درک تجارت بین الملل داشته باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب
سبد خرید
پیمایش به بالا
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.