مدیر موفق

سبک زندگی یک مدیر موفق (قسمت 3)

سبک زندگی یک مدیر موفق (قسمت ۳)

در قسمت یک و دو به سبک زندگی کاری یک مدیر موفق و 6 مورد از سبک زندگی فردی آنها اشاره کردیم. در ادامه قصد داریم به ۸ مورد دیگر از سبک های زندگی فردی یک مدیر موفق اشاره نماییم.

۷)دایره‌ی روابطی مدیر موفق:

مدیران موفق همواره با افراد مثبت اندیش، مثبت نگر و الهام بخش همنشین می‌شوند. این افراد کمک می‌کنند تا آنان همواره روحیه‌ی تلاشگر و جنگندگی خود را برای رسیدن به اهدافشان حفظ کنند.

۸) یادگیری ارتباط موثر:

مدیران معمولا پبوسته در حال شرکت در جلسات مختلف داخلی و یا خارجی و ارتباط با دیگر افراد با ویژگی‌های شخصیتی و اعتقادی متفاوت هستند. اینکه بتوانند در هر موقعیتی و با هر فردی به بهترین شکل ممکن ارتباط برقرار کنند بسیار حائز اهمیت می‌باشد. لذا فراگیری فنون ارتباط موثر در این زمینه برای مدیر موفق امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

۹) صبح ها زود از خواب بیدار می‌شوند:

علاوه بر اینکه کارایی مغز در ساعات ابتدایی روز بیشتر می‌باشد، زود برخاستن از خواب هنگام صبح باعث می‌شود برای انجام فعالیت‌ها و برنامه‌های روزمره‌مان فرصت کافی داشته باشیم. اما این به این معنا نیست که خواب کافی را فراموش کنیم. بلکه یک مدیر موفق می‌داند برای حفظ سلامت روح و جسم خود بایستی در طول شبانه روز به اندازه کافی بخوابد.

۱۰) کسب اطلاعات جدید و نو درباره‌ی حرفه‌ی خود:

جهان امروزه پیوسته در حال تغییر است. مدیر موفق همواره اطلاعاتش را پیرامون حرفه ی خود برای کسب موفقیت‌های بیشتر بروزرسانی می‌کند.

۱۱) یادداشت نتایج هر روز در پایان روز:

مدیرموفق در پایان هر روز عملکرد خود را مورد تحلیل و ارزیابی قرار می‌دهد. به این ترتیب نقاط قوت و ضعف خود را در انجام فعالیت‌ها کشف می‌کند، مسیر اهداف خود را بررسی می‌نماید، نواقص را رفع می‌کند و با اطمینان و قدرت بیشتری رو به جلو حرکت می‌کند.

مدیر موفق

 

۱۲) یافتن راه حل:

باید بدانیم که همیشه و در همه حال نمی‌شود انتظار داشت اوضاع مطابق میل و خواسته‌های ما پیش برود. گاهی نیز ممکن است برنامه‌های از پیش تعیین شده‌ی ما برخلاف میل و انتظاراتمان با شکست مواجه شود. اما نکته‌ی مهم این است که یک مدیر موفق به جای افسوس خوردن و یا دنبال مقصر گشتن، در صدد حل مسائل بر می‌آید. چنین مدیری به کارمندان جسارت ریسک کردن و امتحان راه‌های جدید را می‌دهد. چرا که آنان مطمئن هستند در صورت بروز مشکل و یا مواجه شدن با مشکلات احتمالی، برای یافتن راه حل مدیر در کنار آنها خواهد بود.

۱۳) استفاده محدود از وسایل الکترونیکی:

یک مدیر موفق می‌داند که استفاده‌ی بی وقفه و بی برنامه از وسایل الکترونیکی و ارتباطی مانند تلفن همراه، لپ تاپ و همچنین استفاده از شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام و واتساپ، تمرکز آنان را از هدف اصلی دور و زمان زیادی را از آنان ضایع می‌کند. لذا آنها برای استفاده از این موارد محدودیت دارند و صرفا در مواقع لزوم از این قابلیت‌ها استفاده می‌کنند.

۱۴) باور به توانایی‌های فردی و تقویت آنها:

افراد موفق همواره اعتماد به نفس بالایی نسبت به خود و توانمندی‌هایشان دارند. آنها باور دارند که می‌توانند از پس هر چالشی برآمده و در مسیر رسیدن به اهدافشان استوار باشند. آنها هیچوقت از تلاش برای تقویت توانایی‌های خود دست نمی‌کشند و همواره می‌کوشند تا در عالی‌ترین ورژن خود ظاهر شوند.

خلاصه مقاله:

ما در ۳ بخش از این مقاله سعی کردیم بطور خلاصه برخی از راه‌های رسیدن شما به هدف مدیر موفق شدن را بیان نماییم. دانستن برخی از عادات روزانه و کاری مدیران موفق، همچون چراغی در دل تاریکی راه رسیدن را به شما نشان می‌دهد اما این تمام ماجرا نیست. شما باید آنها را در زندگی کاری و فردی خود بکار بگیرید و به آنها پایبند باشید. ما در مجموعه‌ی upro شما را تا رسیدن به مقصد همراهی می‌کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.