مدیر موفق

سبک زندگی یک مدیر موفق (قسمت 3)

سبک زندگی یک مدیر موفق (قسمت ۳)

در قسمت یک و دو به سبک زندگی کاری یک مدیر موفق و 6 مورد از سبک زندگی فردی آنها اشاره کردیم. در ادامه قصد داریم به ۸ مورد دیگر از سبک های زندگی فردی یک مدیر موفق اشاره نماییم.

۷)دایره‌ی روابطی مدیر موفق:

مدیران موفق همواره با افراد مثبت اندیش، مثبت نگر و الهام بخش همنشین می‌شوند. این افراد کمک می‌کنند تا آنان همواره روحیه‌ی تلاشگر و جنگندگی خود را برای رسیدن به اهدافشان حفظ کنند.

۸) یادگیری ارتباط موثر:

مدیران معمولا پبوسته در حال شرکت در جلسات مختلف داخلی و یا خارجی و ارتباط با دیگر افراد با ویژگی‌های شخصیتی و اعتقادی متفاوت هستند. اینکه بتوانند در هر موقعیتی و با هر فردی به بهترین شکل ممکن ارتباط برقرار کنند بسیار حائز اهمیت می‌باشد. لذا فراگیری فنون ارتباط موثر در این زمینه برای مدیر موفق امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

۹) صبح ها زود از خواب بیدار می‌شوند:

علاوه بر اینکه کارایی مغز در ساعات ابتدایی روز بیشتر می‌باشد، زود برخاستن از خواب هنگام صبح باعث می‌شود برای انجام فعالیت‌ها و برنامه‌های روزمره‌مان فرصت کافی داشته باشیم. اما این به این معنا نیست که خواب کافی را فراموش کنیم. بلکه یک مدیر موفق می‌داند برای حفظ سلامت روح و جسم خود بایستی در طول شبانه روز به اندازه کافی بخوابد.

۱۰) کسب اطلاعات جدید و نو درباره‌ی حرفه‌ی خود:

جهان امروزه پیوسته در حال تغییر است. مدیر موفق همواره اطلاعاتش را پیرامون حرفه ی خود برای کسب موفقیت‌های بیشتر بروزرسانی می‌کند.

۱۱) یادداشت نتایج هر روز در پایان روز:

مدیرموفق در پایان هر روز عملکرد خود را مورد تحلیل و ارزیابی قرار می‌دهد. به این ترتیب نقاط قوت و ضعف خود را در انجام فعالیت‌ها کشف می‌کند، مسیر اهداف خود را بررسی می‌نماید، نواقص را رفع می‌کند و با اطمینان و قدرت بیشتری رو به جلو حرکت می‌کند.

مدیر موفق

 

۱۲) یافتن راه حل:

باید بدانیم که همیشه و در همه حال نمی‌شود انتظار داشت اوضاع مطابق میل و خواسته‌های ما پیش برود. گاهی نیز ممکن است برنامه‌های از پیش تعیین شده‌ی ما برخلاف میل و انتظاراتمان با شکست مواجه شود. اما نکته‌ی مهم این است که یک مدیر موفق به جای افسوس خوردن و یا دنبال مقصر گشتن، در صدد حل مسائل بر می‌آید. چنین مدیری به کارمندان جسارت ریسک کردن و امتحان راه‌های جدید را می‌دهد. چرا که آنان مطمئن هستند در صورت بروز مشکل و یا مواجه شدن با مشکلات احتمالی، برای یافتن راه حل مدیر در کنار آنها خواهد بود.

۱۳) استفاده محدود از وسایل الکترونیکی:

یک مدیر موفق می‌داند که استفاده‌ی بی وقفه و بی برنامه از وسایل الکترونیکی و ارتباطی مانند تلفن همراه، لپ تاپ و همچنین استفاده از شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام و واتساپ، تمرکز آنان را از هدف اصلی دور و زمان زیادی را از آنان ضایع می‌کند. لذا آنها برای استفاده از این موارد محدودیت دارند و صرفا در مواقع لزوم از این قابلیت‌ها استفاده می‌کنند.

۱۴) باور به توانایی‌های فردی و تقویت آنها:

افراد موفق همواره اعتماد به نفس بالایی نسبت به خود و توانمندی‌هایشان دارند. آنها باور دارند که می‌توانند از پس هر چالشی برآمده و در مسیر رسیدن به اهدافشان استوار باشند. آنها هیچوقت از تلاش برای تقویت توانایی‌های خود دست نمی‌کشند و همواره می‌کوشند تا در عالی‌ترین ورژن خود ظاهر شوند.

خلاصه مقاله:

ما در ۳ بخش از این مقاله سعی کردیم بطور خلاصه برخی از راه‌های رسیدن شما به هدف مدیر موفق شدن را بیان نماییم. دانستن برخی از عادات روزانه و کاری مدیران موفق، همچون چراغی در دل تاریکی راه رسیدن را به شما نشان می‌دهد اما این تمام ماجرا نیست. شما باید آنها را در زندگی کاری و فردی خود بکار بگیرید و به آنها پایبند باشید. ما در مجموعه‌ی upro شما را تا رسیدن به مقصد همراهی می‌کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب
سبد خرید
پیمایش به بالا
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.