Business Consulting Company شرکت مشاوره کسب و کار

شرکت مشاوره‌ي کسب و کار

شرکت مشاوره‌ي کسب و کار

شرکت مشاوره‌ي کسب و کار با هدف نظم بخشی بیشتر به سیستم مشاوره‌ای بیزینس تاسیس می‌شود. یک تیم و یا یک شرکت برای اینکه به یک مشاور بیزینس تبدیل شوند ملزم به رعایت یکسری اصول و مراحل خاص هستند.

اصول شرکت مشاوره‌ی کسب و کار:

۱. جایگاه یابی و ارائه‌ی خدمات:

در ابتدای راه‌اندازی شرکت و تشکیل تیم مشاوره، بایستی مسیر، هدف و جایگاه خود را معین نماییم. به عبارت دیگر بایستی تخصص خود را مشخص و بطور دقیق بیان نماییم که در چه حوزه‌ای قصد مشاوره داریم. راه‌اندازی چنین شرکتی هم تخصصی و هم چند وجهی است و ما در تمامی زمینه‌ها صاحب نظر و متخصص نیستیم. بنابراین نیازمند تخصص در حوزه‌ای خاص هستیم که باید بطور دقیق و روشن پیش از راه‌اندازی شرکت مشخص شود.

۲. شناسایی بازار مرتبط:

در قدم بعد از شناسایی و تعیین جایگاه، بایستی بدانیم که چگونه می‌توانیم به بهترین شکل با بازار هدف خود مواجه شویم. در این راستا بایستی نیازهای جامعه و نقاط قوت و ضعف خودمان را بشناسیم. آنچه که در این رابطه حائز اهمیت است، وسعت دید ماست. به این معنی که نمی‌توانیم صرفا بر مبنای  تجربیات بدست آمده از یک بازار عمل نماییم؛ بلکه بایستی تحقیقاتمان را بصورت گسترده در بازار مورد نظرمان انجام دهیم تا کسب و کارهای مختلف در آن بازار و مسائل مختلف درباره‌ي آنها را بدانیم و بتوانیم اقدام به توصیه و مشاوره نماییم.

۳. مستندسازی:

شرکت مشاوره‌ی کسب و کار

طرح ریزی برای شرکت مشاوره چندان لازم و ضروری بنظر نمی‌رسد اما با این حال بی‌تاثیر نیز نخواهد بود. با در اختیار داشتن مدارک و مستنداتی که بیان کننده‌ی جزئیات کار، وضعیت بازار، موقعیت بازار هدف ما می‌باشد، راه، مسیر و تخصص را در رابطه با فعالیت‌های مشاوره‌ای به ما نشان می‌دهد.

۴. قانونمند بودن:

رعایت چهارچوب‌های قانونی برای هر کسب و کاری لازم و ضروری است. شرکت‌هایی که در زمینه‌ی مشاوره‌ی کسب و کار فعالیت می‌کنند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. برای این منظور بایستی این اطمینان را بدست آوریم که در محدوده‌ی قانون عمل می‌کنیم و از مرزهای آن عبور نکرده‌ایم. برای این امر بهتر آن است که با یک وکیل معتبر با قیمت مناسب و بصرفه که بعنوان نماینده‌ی شرکت شناخته شود همکاری نماییم.

۵. آمادگی رسیدگی به امور مالی:

این مورد را نیز می‌توانیم هم راستا با بعد حقوقی کسب و کار بدانیم؛ چرا که به همان اندازه دارای اهمیت است. بنابراین برخورداری از سیستم حسابداری دقیق در کسب و کار از الزامات می‌باشد.

۶. حضور آنلاین:

شرکت مشاوره‌ي کسب و کار

امروزه یکی از بخش‌های مهم هر کسب و کار را فضای آنلاین و اینترنتی در برمی‌گیرد. با چشم‌پوشی از فضای اینترنتی و آنلاین، کسب و کارمان را با خطر سقوط مواجه می‌سازیم. این حساسیت به ویژه در شرایطی که حوزه‌ی مشاوره‌ی ما در زمینه‌ی کسب و کارهای آنلاین می‌باشد بیشتر احساس می‌شود. در فضای آنلاین می‌توانیم مشتریان بیشتر جذب نماییم، تبلیغات گسترده‌تری انجام دهیم و فروشمان را بالا ببریم.

۷. ارزش پیشنهادی:

یکی از ویژگی‌های اصلی یک شرکت مشاوره‌ای، برخورداری از مزایای رقابتی است. یعنی بایستی بدانیم در حوزه‌ی فعالیتی ما چه رقبایی فعال هستند، چه خدماتی و با چه کیفیتی ارائه می‌کنند و در کدام حوزه‌ها مشاوره‌ی کسب وکار اشباع شده است.

خلاصه مقاله:

ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای کسب و کار در قالب تیم و شرکت مشاوره‌ای در عین حال که از نظم و ساماندهی بیشتری برخوردار است، نیازمند رعایت برخی چهارچوب‌ها و اصول راه‌اندازی شرکت و کسب و کار نیز می‌باشد. در ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای حتی در این قالب نیز بایستی به تخصص‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشیم. ارائه‌ی خدمات در هر زمینه‌ای، نیازمند بهره‌مندی از دانش مخصوص به آن حوزه است. از ویژگی‌های شرکتی که به انجام این امر می‌پردازد می‌توان به جایگاه‌یابی، طراحی مستندات، حضور فعال در شبکه‌های اینترنتی و فضای آنلاین، توانایی اداره‌ی امور مالی و حسابداری و.. اشاره کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب
سبد خرید
پیمایش به بالا
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.