Necessity of a Business Consultant ضرورت مشاور بیزینس

ضرورت مشاور بیزینس

ضرورت مشاور بیزینس

ضرورت مشاور بیزینس را برای شروع یک کسب و کار و قدم گذاشتن در یک مسیر پر چالش می‌توان حس کرد. پروسه‌ی کسب و کار و دغدغه‌ی کسب سود، همواره صاحبان کسب و کار را با چالش‌های بیشماری مواجه می‌سازد. این مسیر پر پیچ و خم با سختی‌های فراوانی که به همراه دارد، موجب خستگی و اشتباه از جانب کارآفرینان و صاحبان کسب و کار می‌شود. برای کاهش ریسک کسب و کار و محافظت از آن، نیازمند حضور افرادی باتجربه و متخصص در این زمینه هستیم که راهنمایی‌های آنان را برای رشد و پیشرفت خود بکار بگیریم.

اهمیت مشاور بیزنس:

با گستردگی و تنوعی که در فضای کسب و کارها و استارتاپ‌‌ها وجود دارد، اقدام در این راستا امری چالش‌برانگیز و دغدغه‌مند برای افراد به ویژه جوانان محسوب می‌شود. بسیاری از کسب و کارها علیرغم شروع طوفانی و روند موفقی که داشته‌اند، متاسفانه پس از گذشت مدت زمانی نه چندان زیاد با شکست مواجه شده‌اند. حتی در همین راستا، کسب و کارهای موفقی را نیز دیده‌ایم که پس از مدتی روند صعودی آنها سیر نزولی به خود گرفته است. به دلیل حساسیت‌هایی که به تناسب هر کسب و کار وجود دارد، کوچکترین تصمیمات اشتباه نیز می‌تواند مسیر پیشرفت را تغییر داده و بیزینس را با خطر شکست مواجه سازد. حتی کسب و کارهای موفق نیز پس از گذشت مدتی از حیات آنها، نیازمند احیا و ترمیم هستند. مشاور بیزینس وظیفه‌ی ترمیم، جلوگیری از سقوط و کمک به پیشرفت کسب و کارها را برعهده دارد.

مزایای استفاده از مشاور بیزینس:

۱. صرفه‌جویی در وقت و هزینه:

ضرورت مشاور بیزینس

در حالت عادی ممکن است برای پیشرفت در زمینه‌ی کسب و کارمان اقدام به آزمون و خطا نماییم. این موضوع می‌تواند برای ما هزینه‌های جانبی بسیاری به همراه داشته باشد؛ مخصوصا اگر اشتباهات ما گران قیمت نیز باشند. حتی در همین رابطه ممکن است روزها و ساعت‌ها را صرف مطالعه و تحقیق نماییم که این روند نیز می‌تواند وقت بسیاری را از ما ضایع نماید.

مشاور بیزینس در این شرایط به کمک ما خواهد آمد. او با دراختیار قراردادن دانش و تخصص خود، برای یک برنامه‌ریزی استراتژیک، تصمیم‌گیری و رشد به ما کمک خواهد کرد. در نتیجه تا حد زیادی در وقت و هزینه‌ی ما نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

۲. برنامه ریزی برای آینده:

یک مشاور بیزنس می‌تواند به ما چشم‌اندازی برای آینده و گسترش کسب و کار ارائه دهد و در طراحی استراتژی‌های لازم راهنما باشد. برخی از مشاورهای بیزینس ممکن است سابقه‌ی همکاری با شرکت‌های بزرگ را در رزومه‌ی کاری خود داشته باشند؛ بنابراین با تجربه‌ی خود می‌توانند مراحل رسیدن ما به جایگاه‌های بالاتر را هموار نمایند.

۳. بهره‌مندی از فرصت‌ها:

مشاور کسب و کار ماهر می‌تواند در برنامه‌ریزی‌های جانبی و ایجاد فرصت‌ها یاری‌گر ما باشد. همچنین می‌تواند با طراحی، توسعه و اجرای استراتژی‌های لازم، فرصت‌ها را به حداکثر برساند. ضمن اینکه در زمان مواجهه با فرصت‌ها و موقعیت‌های رشد ناگهانی، می‌تواند کمک کند که بالاترین بازدهی را داشته باشیم.

۴. دیدگاه بیرونی به کسب و کار:

ضرورت مشاور بیزینس

در برخی مواقع مدیران کسب و کارها در دریافت و درک مشکلاتی که در محیط سازمانی‌شان وجود دارد ناتوانند. این موضوع می‌تواند به دو دلیل باشد؛ یا آنقدر پرمشغله هستند که فرصتی برای نظارت بر سازمان و بررسی نواقص و مشکلات آن ندارند. یا به دلیل حضور مداوم در سازمان، وضع موجود برایشان نمودی عادی پیدا کرده است. در نتیجه مشکلات دیده نشده و انبار شده بر روی هم، بر پیکره‌ی سازمان ضربه وارد خواهد کرد. مشاور بیزینس بعنوان یک شخص ثالث و بی طرف می‌تواند اوضاع را از زاویه‌ی دیگری بنگرد. با تجربه، تخصص و نگاه بیرونی این فرد به سازمان، می‌تواند نکات منفی را به مدیر کسب و کار متذکر شده و به حل آن کمک نماید. در نتیجه چالش‌های درون سازمانی به سرعت برطرف شده و مسیر سازمان رو به پیشرفت خواهد رفت.

خلاصه مقاله:

در روند افزایش بهره‌وری و چابکی سازمانی، هر مدیری نیازمند یک مشاور بیزینس در کنار خود است. حضور چنین فردی می‌تواند به دلیل در اختیار گذاشتن دانش و تخصص خود، از بسیاری از چالش‌ها و عقب رفتگی‌ها جلوگیری و آنها را رفع نماید. ضرورت مشاور بیزینس نه تنها در کسب و کارهای نوپا و نوظهور، بلکه در کسب وکارهای موفق نیز احساس می‌شود؛ چرا که هر کسب و کاری در طول حیات خود نیازمند احیا و بازسازی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب
سبد خرید
پیمایش به بالا
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.