مدیر بین الملل

مدیر بین‌ الملل

مدیر بین الملل

اگر فعالیت‌های تجاری ما در راستای اهداف فرامرزی ماست، بایستی بتوانیم با تقویت مهارت های مدیریتی بین‌المللی خود در فضای سراسر رقابت تجارت بین‌الملل به نتیجه‌ی مطلوب خود دست یابیم. در این مقاله قصد داریم ده نکته که یک مدیر بین‌ الملل را از یک مدیر معمولی متمایز می‌کند بیان نماییم .

۱. شناسایی فرصت‌های بین‌المللی:

یک مدیر بین‌ الملل بایستی نیازهای تجاری را در سطح جهان شناسایی کرده و اقدام به رفع این نیازها نماید. شناسایی به موقع نیازهای نوظهور در حوزه‌ی کسب و کارها و توسعه‌ی آنها در سطح بین‌الملل می‌تواند از یک مدیر معمولی، یک مدیر بین‌ الملل موفق بسازد.

۲. تطبیق با بازارهای بین‌الملل:

یک کسب و کار کوچک داخلی نیز می‌تواند تا سطح بین‌المللی توسعه یابد. برای این کار نیازی به داشتن شعب مختلف و یا نمایندگی در سراسر دنیا نمی‌باشد. بلکه صرف شناسایی صحیح نیازهای بین‌المللی می‌تواند این مهم را محقق سازد.

۳. اطلاع از دستاوردهای شرکت:

مدیران موفق از دستاوردهایی که شرکت تاکنون به دست آورده اطلاع کامل بدست می‌آورند تا بتوانند شرکت را در مسیر جهانی شدن هدایت کنند. یک مدیر با این شرایط می‌تواند شرکتش را به جایگاهی که مورد نظرش است برساند. برای همراه شدن با فرآیند جهانی شدن، درک و شناسایی فرآیند جهانی شدن ضروری است.

۴. ارتباطات مناسب با مشتری‌های داخلی و خارجی.

۵. استفاده از فناوری‌های نوین:

برای داشتن یک مدیریت موفق در سطح بین‌الملل بایستی در راستای تغییرات بین‌المللی و تغییر سلایق مشتریان، از فناوری‌های جدید جهت توسعه فعالیت‌های تجاری خود و افزایش کیفیت محصولاتمان استفاده کنیم. امروزه با افزایش سطح تولیدات، نیازها، اطلاعات و رقبا در بازار تجارت جهانی، بیش از پیش نیاز به افزایش استفاده از فناوری‌های نوین احساس می‌شود.

۶. آموزش و افزایش اطلاعات:

هر مدیر بین‌المللی موفقی بایستی از راه‌های توسعه و پیشرفت کسب و کار خود در سطح بین‌الملل آگاه باشد. همچنین بایستی انواع سرمایه‌گذاری‌های تجاری خارجی و قوانین بین‌المللی را بداند و همه‌ی این اطلاعات را به کارمندان خود نیز بیاموزد.

مدیر بین الملل

۷.داشتن تفکر استراتژیک جهانی:

یک مدیر موفق در سطح بین‌الملل، برای توسعه‌ی فعالیت‌های خود به دنبال بهترین افراد در سراسر دنیا برای اهداف تجاری خود خواهد بود. درواقع تفکرات مدیرموفق بین‌الملل محدود به مرزهای داخلی خود نیست. او روابط همکاری خود را در سطح بین‌الملل و با دایره‌ی بزرگی از افراد شکل می‌دهد و از دریچه‌ی ارتباطی با آنها برای نفوذ به بازار جهانی استفاده می‌کند.

۸. توانایی مذاکره:

داشتن توانایی مذاکره برای مذاکرات در سطح بین‌المللی بسیار حائز اهمیت است. چرا که یک مدیر بین‌المللی با افراد مختلف با عقاید و دیدگاه‌های مختلف در سطح جهانی سر و کار دارد. توانایی اقناع این دسته از افراد و انجام مذاکرات با رویکرد برد-برد جز با تقویت مهارت‌های مذاکره امکان پذیر نخواهد بود. همچنین استفاده از عملکرد هوش هیجانی نیز در پیشبرد صحیح مذاکره بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

۹. دفترفروش در خارج:

شاید برای توسعه‌ی بیشتر فعالیت‌های تجاری خود نیاز باشد تا در کشور ذیگری نیز دفتر فروش داشته باشیم. برای این کار بایستی بررسی‌های لازم و کافی را انجام دهیم که بازار کشور مربوطه تا چه میزان به ما اجازه‌ی چنین اقدامی را می‌دهد و برآورد هزینه‌ای لازم داشته باشیم.

۱۰_ مدیر موفق بين المللي به دانش زبان بین المللی مسلط است.

خلاصه مقاله:

تقویت مهارت‌های لازم هم در سطح فردی و هم جهانی برای تبدیل شدن به یک مدیر تجاری بین المللی لازم و ضروری است. آموختن این مهارت‌ها و تمرین آنها می‌تواند سکوی پرتابی برای یک مدیر معمولی در سطح داخلی باشد که او را در سطح بین‌المللی بالا برده و به یک مدیر موفق تبدیل نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.