Business Consulting مشاوره ی بیزینس

مشاوره‌ی بیزینس

مشاوره‌ی بیزینس

مشاوره‌ی بیزینس یا کسب و کار، تخصصی است که به مراجعین و مشتریان در ابتدای مسیر حرکت آنان به سمت یک کسب و کار آگاهی می‌بخشد. درواقع با روشن کردن مسیر ادامه‌ی کار، افراد را با آنچه که با آن روبه‌رو خواهند شد مواجه می‌سازند. انجام مشاوره‌ها در زمینه‌های گوناگون مانند مدیریت، حسابداری، مباحث مالی، قوانین مربوط به مشاغل، نیروی انسانی، بازاریابی و… صورت می‌پذیرد.

با یاری از تخصص و تجربه‌ي یک متخصص و مشاور در این زمینه می‌توانیم در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی نماییم. راهنمایی‌های چنین شخصی در شروع، ادامه و یا پایان کارمان راهگشا خواهد بود و از سرمایه‌های مادی و معنوی ما نیز محافظت می‌نماید.

مشاوران در این حوزه یا در سطح داخلی و درون سازمان و یا در حیطه‌ی خارج از سازمان راهنما خواهند بود. این افراد به دنبال حل مشکلی در هیچ یک از ابعاد داخلی و خارجی سازمان نیستند. بلکه تمرکز آنان بر یافتن فرصت‌ها و ارزش گذاری بر کسب و کار است. تلاش می‌کنند تا با ارائه‌ی راه‌حل‌ها و پیشنهادات خود، جایگاه اقتصادی و تجاری قابل ملاحظه‌ای را برای کسب و کار ما فراهم کنند.

حوزه‌های مشورتی مشاوران:

۱. مدیریت:

برخورداری از راهنمایی‌های مشاوران بیزینس برای مدیرانی که به دنبال ارتقای توانمندی‌های مدیریتی خود و آشنایی با تکنیک‌های خاص در این حوزه هستند کارآمد خواهد بود. مشاوران بیزینس در زمینه‌هایی همچون سرمایه‌گذاری، آشنایی با بازار رقابتی، توسعه‌ی کسب و کار، ادغام کسب و کارهای خرد با کسب و کار خود و مواردی از این قبیل می‌توانند راهنما باشند.

۲. تولیدی:

مشاوران عملیاتی و تولیدی می‌توانند با ارائه‌ی راهکارهایی اثربخش در زمینه‌ی ارتقای سطح کیفی محصولات و خروجی بهینه‌تر تاثیرگذار باشند.

۳. دیجیتالی:

مشاوره‌ي بیزینس

امروزه با پیشرفت چشم‌گیر و روزافزون تکنولوژی و فناوری مواجهیم که گاها سرعت رشد آنها فراتر از حد انتظار است. چنین شرایطی موجب می‌شود که ما نیازمند سیستمی آشنا با تغییرات و پیشرفت تکنولوژی باشیم که بتواند جایگاه ما را در بازار رقابتی محافظت نماید. درنتیجه برخورداری از مشاوران ماهر در این زمینه مورد نیاز کسب و کار ماست.

۴. منابع انسانی:

منابع انسانی از جمله سرمایه‌های معنوی کسب و کارها محسوب می‌شوند. کارفرمایان تمایل به جذب افراد ماهر، کاربلد و با استعداد دارند. در طی پروسه‌ی جذب چنین افرادی و حتی برای آموزش نیروی انسانی موجود، می‌توانیم از مشاورین بیزینس در این حوزه کمک بگیریم.

۵. بازاریابی و فروش:

نیاز اساسی هر کسب و کاری، اجرای صحیح و کارآمد برنامه‌های بازاریابی و یافتن مشتری است تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به بهترین شکل ارائه نمایند. داشتن مشاور متخصص در این حوزه، برای حفظ جایگاه در فضای رقابتی، یافتن و پیاده‌سازی استراتژی‌های مناسب در این زمینه لازم و ضروری است.

ویژگی‌های یک مشاور بیزینس:

۱. اعتماد به نفس:

برخورداری از اعتماد به نفس و سبک بیان و رفتار مقتدر از ویژگی‌های یک مشاور بیزینس عالی است که موجب اعتماد مشتری به او می‌شود.

۲. تواضع و فروتنی:

یک مشاور خوب، موفقیت و درخشش مشتری را وظیفه‌ی خود می‌داند. بنابراین تمام تلاش خود را برای ارتقای کمی و کیفی جایگاه مشتری بکار می‌گیرد و اهل خودستایی و غرور نیست.

۳. مهارت‌های ارتباطی قوی:

مشاوره‌ی بیزینس

مهارت‌های ارتباطی یک مشاور بیزینس محدود به ارتباطات شفاهی او نیست. توانایی در مکاتبه نیز به اندازه‌ی توانایی سخنرانی و گفت و گوی شفاهی مهم است.

۴. توانمند در بروز دانش و تخصص:

یک مشاور خوب بایستی بتواند از دانش خود به ویژه‌ی دانش روز به بهترین نحو استفاده نماید. توانایی بکارگیری دانش و تخصص در موقعیت‌های مختلف از سری ویژگی‌های یک مشاور بیزینس عالی است.

خلاصه مقاله:

مشاوره‌ی بیزینس تخصصی است که هر کسب و کاری که مایل به ارتقا و پیشرفت است بایستی از آن بهره ببرد. مشاوره‌های بیزینس را در حوزه‌های محتلف مانند مدیریت، امور مالی، بازاریابی و… داریم. در انتخاب مشاور بیزینس یا مشاور کسب و کار بایستی به ویژگی‌های ذاتی او مانند توانایی برقراری ارتباط، دانش، تخصص، توانایی بکارگیری دانش و تخصص و… توجه نماییم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.