مهارت‌های بین‌المللی

چرا به مهارت‌های بین‌المللی نیاز داریم؟

چرا به مهارت‌های بین‌المللی نیاز داریم؟

در پاسخ به این سوال که چرا مدیران، تجار و صاحبان و مالکان کسب و کار و برندها به مهارت‌های بین‌المللی نیاز دارند، باید پرسید که چرا به این مهارت‌ها نیاز ندارند؟

در هر حوزه ای که فعالیت می‌کنید وقتی مدیر یا مالک کسب و کاری شدید وظیفه شما صیانت از جایگاه و بهبود آن است.

از نظر اجتماعی امروز دیگر غیر قابل تصور است که که مدیر باشی ولی از مهارت‌های بین‌المللی چیزی ندانی.

توانایی برقراری ارتباط و آداب‌دانی از جمله نکاتی است که مدیران و صاحبان کسب‌و‌کارهای مختلف، کارمندان مجموعه خود را به رعایت‌ آن سفارش می‌کنند. بنابراین نیاز است منابع انسانی هر مجموعه آموزش‌های لازم در این حوزه را دیده و مهارت کافی داشته باشد.

شگفتی اینجاست که وقتی نوبت به آقای مدیر و یا مالک کسب‌وکار رسید در دانستن این مهم نقصان داشته باشد.

او که فرهنگ سازمان از رفتار و کردار او بنیان و قوام می‌گیرد.  او که استراتژی سازمانی در چارچوب اخلاق و دانش او مسیر می‌شود، آیا نباید به مهارت‌هایی بالاتر، پیشرفته‌تر و قوی‌تر از مجموعه تحت نظر خود و صد البته از افراد هم تراز و رقبای خود باشد؟

اینجاست که به جواب سوال بالا می‌رسیم که چرا یک تاجر و مدیر نباید به مهارت‌های بین‌المللی مسلط باشد.

برای هدایت یک سازمان، برای تعالی آن از خوب به عالی و برای ماندن در مسیر بقا و موفقیت،  دانستن این مهارت‌ها از هر مهم دیگری مهمتر و از هر واجبی‌واجبتر به نظر می‌رسند.

به عنوان مدیر می‌دانیم که خلاقیت و نوآوری در کنار بروزرسانی و ارتقاست که در ابتدای امر خودمان و سپس سازمانمان را از سکون و رخوت به سوی تعالی و شکوفایی سوق می‌دهد.

راز بقا

چطور می‌توانیم در دهکده جهانی دوام آوریم درحالیکه از همتایان خود، از رقبای داخلی و خارجی کم دانش‌تریم.

مهارت‌های بین‌المللی شما را آماده می‌کند تا خود را به علم روز دنیا مجهز کنید. همچنین بتوانید پیشرو حوزه کسب‌وکار خود باشید. چراکه مادامی که می‌توانی جدیدترین اطلاعات را کسب کرده و بروزترین مقالات را بخوانی، با افراد جهانی حوزه خود مراوده و معاشرت داشته باشی، در انواع نمایشگاه‌های داخلی و خارجی شرکت کرده و خود را عرضه کنی یا بهتر بگوییم خود را بفروشی (sell yourself)، می‌توانی بدرخشی و نمونه خاص خود باشی.

حتما آوازه مدیران فورچون 500 (fortune 500) را شنیده‌اید؟! مدیران تراز اول آمریکا.

وقتی نگاهی به کتاب‌های «آیین دوستیابی اثر دیل کارنگی»‌ و یا «آیین فخر فروشی اثر پگی کلاوس» و یا «از خوب به عالی اثر جیم کالینز» می‌اندازیم نیاز به فراگیری و توسعه مهارت‌های بین المللی و مهارت های ارتباطی را بهتر درک می‌کنیم.

وقتی مدیرانی در این سطح در تلاش هستند تا قله‌های موفقیت را فتح کرده و نام خود را ماندگار کنند، چرا ما نباید چنین کنیم؟

این دوره‌ها در جهت آموزش مهارت‌های بین‌المللی با استقبال فوق‌العاده مدیران سطح بالا مواجه شده است. وقتی بستری چنین برای عالی شدن وجود دارد چرا ما نباید یکی از آنها بوده و برای خود، خانواده و کشور خود برند شویم؟!

تا فرصت‌ها بیش از پیش از دست نرفته‌اند باید اقدام کرد و مجهز شد.

دوره UPro به همین منظور و با هدف آموزش چنین مهارت هایی طراحی شده و در حال اجراست.

رسالت این پروژه ساختن مدیرانی است که برند جهانی و نمونه حوزه خود باشند.

مدیرانی که پرچم برند‌های ایرانی را به احتزاز درآورده و به این برافراشتگی بر خود ببالند.

مدیرانی که با توان ارتباطی، مذاکراتی و قدرت چانه‌زنی بالا آنچه که لیاقتش را داشته و دارند برای خود، سازمان و ایرانشان کسب کرده و تعالی می‌بخشند.

این دوره از تو مدیری برجسته و تراز اول خواهد ساخت …

سخن آخر

با توجه به رقابت شدیدی که در دنیای امروز وجود دارد، به نظر نمی‌رسد با اکتفا به خوب بودن بتوانیم بقای خود، کسب‌وکار و برند خود را تضمین کنیم. برای عالی بودن به فراگیری مهارت‌های بین‌المللی نیاز داریم. مهارت‌هایی عالی، مهارت‌هایی که دیگران نمی‌دانند و یا در آن عالی نیستند. تنها در این صورت است که می‌توانیم اثر و برندی مانگار خلق کنیم. دوره UPro این امکان را به ما می‌دهد تا در عرصه‌های بین‌المللی بهترین خود بوده، بدرخشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب
سبد خرید
پیمایش به بالا
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.