تجارت بین الملل در متاورس

تجارت‌ بین الملل در متاورس

تجارت‌ بین الملل در متاورس

تجارت‌ بین الملل در متاورس یا فضای تکامل یافته شبکه های اطلاعاتی‌ وجغرافیایی مجازی را، تجارت بین‌ الملل در متاورس می‌نامند. متاورس پدیده ای است که می‌تواند به عنوان ابزاری پیچیده در اختیار روندهای تجاری و بین‌المللی قرار گیرد. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد تجارت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

متاورس چطور تعریف میشود:

جهانی مجازی و سه بعدی فرای این جهان است. متاورس، فیزیک همین دنیای واقعی را تقلید می‌کند، اما الزاماً به دنیای واقعی وفادار نیست.

فضای متاورس چگونه است:

فضاهای متاورسی با ویژگی‌های مختلف وجود دارند که توسط شرکت‌هایی نظیر اپیک گیمز، دیسنترا لندو مایکروسافت ایجاد شده‌اند.

چگونه متاورس می‌تواند آینده بازرگانی خارجی را تغییر دهد؟

تجارت بین الملل درمتاورس این امکان را به کاربران می‌دهد تعاملات ملموس و از راه دور را تجربه کنند. مدیران ،کارمندان و مشتریان متاورس با نوعی دور کاری، که دور کاری نیست! مواجه هستند. در واقع در جلسه حضور دارند اما برای حضور در  جلسه لازم نیست در مکانی واقعی حضور داشته باشند.

برای آشنایی با نحوه‌ی مدیریت در فضای متاورس می‌توانید مقاله‌ی مدیریت بین‌الملل در متاورس را مطالعه بفرمایید.

تجارت بین الملل در متاورس

 تجارت بین الملل در متاورس چه امتیازاتی دارد:

دور کاری، محصولات با مدل سازی سه بعدی و حضور در کنار برندهای مشهور و معتبر جهانی، از فرصتهای ایجاد شده برای بازرگانان و کاربران متاورس است.

لمس نمونه محصول :

واقعیت این است، با تجارت بین الملل متاورس در صورتی که بخواهید نمونه محصول در دسترس شما قرار داشته باشد لازم نیست چندین روز منتظر رسیدن محصول از طریق پست باشید. می‌توانید نمونه مجازی و حتی سه بعدی محصول را ببینید و همینطور با استفاده از فناوری لمس دیجیتال آن را  لمس کنید.

جلسات بازرگانی را با حضور آواتارها برگزار کنید:

برگزاری جلسات تجاری بین المللی دشواری های زیادی دارد. آواتارها که همان نمونه‌های سه بعدی از یک کاربر هستند می‌توانند به برگزاری جلسات تجاری بسیار نزدیک به واقعیت، کمک کنند.

نمایشگاه مجازی برای صادرات محصولات:

نمایشگاه های مجازی در دنیای متاورس در تجارت بین الملل برگزار می‌شود. آواتارها از طرف شرکت‌های در نمایشگاه شرکت می‌کنند. کاتالوگ ها و نمونه محصولات عرضه شده توسط مشتریان مجازی بررسی می‌شود و سوالات مختلف توسط بازدید کنندگان پرسیده می‌شود.

یک دفتر تجاری در دنیای متاورس راه اندازی کنید:

هر مکانی که حضور عمده‌ی فروشندگان، خریداران و حضور برندهای مختلف را دارا باشد،‌ فضایی مناسب برای راه اندازی دفتر تجاری و بازرگانی است. بزودی بازرگانان در می‌یابند نیاز به دفتری تجاری در متاورس دارند.

تجارت بین الملل در متاورس

شیوه های راه‌اندازی دفتر تجاری مجازی در متاورس:

۱_ساخت فضای متاورسی:

با استفاده از نرم افزارها، سرورها و فناوری ها یک فضای متاورسی بسازید.فیس بوک با صرف هزینه‌های بالایی که وجود داشت یک فضای متاورسی ساخته است.

۲_دفتر مجازی وتجاری پیش ساخته خود را در متاورس بخرید یا اجاره کنید:

با استفاده از پلتفرم‌های متاورس، فناوری VR  برای خودتان دفتر تجاری ایجاد کنید.از horizon در متا به عنوان دفاتر کار برای نمونه می‌شود نام برد.

۳_از متاورس موجود برای ساخت دفتر تجاری خود استفاده کنید:

دنیای مجازی موجود مانند: Roblox ،sandbox, Desentraland  قبلاً راه اندازی شده‌اند و از همه جای جهان قابل دسترسی هستند. می‌توانید از فضای مجازی غیر متمرکز موجود، برای خرید زمین و ساخت بنای دفتر تجاری استفاده کنید.

جایگاه متاورس در تجارت آینده مهم است:

بررسی و آگاهی فرصت‌های آینده از استراتژی های با اهمیت تجارت بین الملل است. با اینکه متاورس هنوز به حداکثر ظرفیت خود نرسیده است اما توانایی زیاد خود را در ایجاد فرصت‌های بسیار تجارتی نشان داده است.

کلام آخر

با توجه به مزایا و قابلیت های بالای فضای متاورس در آینده نه‌چندان دور برای تجارت، برگزاری نمایشگاه و ساخت دفتر تجاری  نیازمند به فعالیت درمحیط متاورس خواهیم بود. خوب است درباره نحوه کار و تعاملات یا تجارت بین الملل در متاورس اطلاعات خود را افزایش دهیم. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.