Business English Language زبان انگلیسی تجاری

زبان انگلیسی تجاری

زبان انگلیسی تجاری

زبان انگلیسی تجاری برخلاف آنچه که عموم مردم تصور می کنند، دربرگیرنده‌ی نکات مازاد و متفاوت از زبان انگلیسی معمول و محاوره‌ای نیست.

اگر زبان انگلیسی معمول را بعنوان یک کلیت و سرشاخه بشناسیم،‌ زبان انگلیسی تجاری یا بازرگانی زیر مجموعه‌ی آن خواهد بود.

در زبان انگلیسی بازرگانی علاوه بر اصطلاحات انگلیسی معمول، با برخی قابلیت‌ها و توانمندی‌های کلامی و رفتاری آشنا خواهیم شد.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بازرگانی:

افرادی که صاحبان کسب و کارهای تجاری بوده و به واسطه‌ی شرایط کاری خود، ناچار به ارتباط با سایر کشورها و مذاکرات تجاری با آنان هستند، بیش از همه به اهمیت موضوع زبان انگلیسی و پروتکل‌های مربوط به آن واقفند. زبان انگلیسی، زبان دوم اکثر کشورهای دنیاست، و برقراری ارتباط با کشورها از طریق استفاده از این زبان بعنوان زبان بین‌المللی انجام می‌شود؛ بنابراین یادگیری زبان انگلیسی، به ویژه زبان انگلیسی تجاری،‌ از احتیاجات هر مدیری است که قصد دارد در عرصه‌ی بین‌الملل وارد شده و فعالیت کند.

نقش زبان انگلیسی در تجارت و بازرگانی:

یادگیری زبان انگلیسی برای هر فرد به تناسب نوع کسب و کاری که آن را اداره می‌نماید متفاوت است. برخی نیاز دارند که اصطلاحات دقیق‌تر و تخصصی‌تر در رابطه با تجارت خود بدانند. برخی نیز تا حد برقراری ارتباط با مشتریان و همکاران به فراگیری زبان انگلیسی نیاز دارند. اما بطور کلی یادگیری این شاخه از زبان انگلیسی، یک برگ برنده و عاملی برای پیشرفت و ارتقای شرایط شغلی خواهد بود.

در ادامه به بیان برخی از مزایای زبان انگلیسی تجاری می‌پردازیم:

۱. افزایش توانایی مذاکره، مکاتبه و برقراری ارتباط با همتایان خارجی:

با یادگیری زبان انگلیسی تجاری به راحتی می‌توانیم بدون نیاز به مترجم در جلسات مذاکره و انعقاد قراردادهای تجاری حاضر شویم. در اینصورت، انجام کارها از سرعت و کیفیت بیشتری برخوردار خواهند بود. همچنین امکان فاش شدن محتوای سری و محرمانه‌‌ی جلسات تجاری به حداقل میرسد.

۲. ایجاد فرصت‌های شغلی:

در فضای بین‌الملل، کارفرمایان تمایل دارند یک نفر را هم بعنوان کارمند و هم بعنوان مترجم استخدام نمایند. این فرصتی خواهد بود تا علاوه بر افزایش میزان حقوق، بتوانیم در سفرهای خارجی بعنوان تیم همراه حضور داشته باشیم. حضور در این سفرها نیز فرصت‌های شغلی بیشتری را پیش روی ما قرار خواهد داد.

۳. موفقیت در ارائه‌ی سخنرانی:

زبان انگلیسی تجاری

در سخنرانی‌ها به ویژه در سطح بین‌الملل، بیان صحیح کمات بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر تلفظ،‌ یادگیری اصولی توانایی‌ها و تکنیک‌های سخنرانی نیز می‌تواند بسیار تعیین کننده باشد.

۴. معرفی در سطح جهانی:

با فراگیری زبان انگلیسی بین‌الملل،‌ می‌توانیم خود را به نحو موثری در عرصه‌ی بین‌الملل معرفی نماییم. این توانایی،‌ فرصت مطرح شدن در بازار رقابتی و پیشی گرفتن از رقبا را در اختیارمان قرار می‌دهد.

۵. نام تجاری:

خیلی از شرکت‌ها برای جهانی شدن ترجیح می‌دهند از نام انگلیسی برای برند خود استفاده نمایند. این نام انگلیسی باعث می‌شود حوزه‌ي فعالیتی ما در سطح بین‌الملل قابل درک و فهم باشد. اما این بدان معنا نیست که تمامی جلسات به زبان انگیسی برگزار خواهند شد؛ بلکه بیانگر این مطلب است که ارائه‌ی خدمات محصولات ما به زبان انگلیسی خواهد بود.

۶. تجارت اینترنتی به زبان انگلیسی:

راه‌اندازی سایتی به زبان انگلیسی موجب می‌شود حتی یک کسب و کار کوچک در فضای اینترنت را تا سطح بین‌الملل توسعه دهیم. چرا که از این طریق، مشتریان بسیاری در سطح بین‌الملل برای محصولات خود جذب خواهیم کرد.

خلاصه مقاله:

مسئله‌ی زبان انگلیسی تجاری بدلیل فوایدی که در این مقاله به آن اشاره شد دارای اهمیت بسیار است. در راستای یادگیری این شاحه از زبان انگلیسی، بهتر است که مهارت‌ها و پروتکل‌های استفاده از آن را نیز یاد بگیریم. با یادگیری هرچه بیشتر این توانایی‌ها،‌ می‌توانیم بیش از پیش در عرصه‌ی جهانی کسب و کار خود را مطرح نماییم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب
سبد خرید
پیمایش به بالا
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.