فرهنگ بین الملل

فرهنگ بین الملل

فرهنگ بین الملل

فرهنگ بین المللی به ویژگی های فرهنگی اشاره دارد، که فراتر از مرزهای ملی است. این ویژگی ها و الگوهای فرهنگی از طریق انتشار، مهاجرت، استعمار، و جهانی شدن گسترش می یابد.

حال سوال اینجاست که فرهنگ بین المللی چه نوع فرهنگی است ؟

فرهنگی که فراتر از مرزهای ملی گسترش می یابد. و محدود به یک کشور، یک گروه مردمی یا حتی یک قاره نیست! با در نظر گرفتن این تعریف، تعجب آور نیست که بدانید فرهنگ بین المللی گاهی اوقات به عنوان فرهنگ جهانی نیز شناخته می شود. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد تجارت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

ازدواج اتباع خارجه:

ازدواج اتباع خارجی با یک تبعه کشور دیگر را می توان یک نمونه عالی از این فرهنگ دانست است. شاید فرهنگ ها تفاوت هایی داشته باشند. به طور مثال ، لباس عروس بسته به فرهنگ کشور زوجه ممکن است متفاوت باشد، و مراسم ممکن است بسته به مذهب زن و شوهر بسیار متفاوت به نظر برسد، اما فرض اصلی یکسان است.

همکاری فرهنگی بین‌المللی:

به طور کلی، اصطلاح همکاری فرهنگی بین‌المللی به تلاش‌های عمومی و خصوصی و تلاش‌های ملی و بین‌المللی برای ترویج انتقال دانش، مهارت‌ها، هنرها و اطلاعات در سراسر مرزهای ملی اشاره دارد. این شامل فعالیت هایی مانند تبادل دانشجو و دانش پژوه، برنامه های کمک فنی و برنامه های اطلاعاتی از طریق رسانه های جمعی است.

عمدتاً چه سازمان هایی دغدغه ی فرهنگ بین المللی را داشتند؟

در مراحل اولیه همکاری فرهنگی بین‌المللی افراد سازمان‌های داوطلبانه مانند صلیب سرخ ،مؤسسات آموزشی، بنیادها و گروه‌های تجاری دغدغه ی این فرهنگ را داشتند. به بیان دقیق، اصطلاح همکاری فرهنگی بین‌المللی باید به فعالیت‌های سازمان‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل متحد ، سازمان کشورهای آمریکایی یا اتحادیه اروپا محدود شود. تلاش های ملی گرایانه با استفاده از منابع فرهنگی به عنوان ابزار سیاست خارجی در استفاده مدرن از این اصطلاح را نمی توان بین المللی دانست.

مقالات مرتبط: بیزینس پلن صادرات

فرهنگ بین الملل

 

انگیزه اخیر برای همکاری های فرهنگی بین المللی:

1- نقش مثبتی که توسط کشورهای عضو به سازمان ملل واگذار شده است.در حفظ صلح و ایجاد شرایط ضروری برای یک جامعه صلح آمیز؛
2- باور عمومی مبنی بر اینکه افزایش همکاری فرهنگی می تواند به درک بین المللی و توسعه جامعه جهانی صلح آمیز کمک کند.
3- واقعیت وابستگی متقابل بین همه کشورها در توسعه آنها و نیاز آنها به دسترسی به منابع فرهنگی، فکری و فناوری جهان.
4-درک این نکته که تنش‌های پس از جنگ و درگیری‌های ایدئولوژیک را نمی‌توان با توسل به سلاح‌های مدرن حل کرد. اما ممکن است با ارتقای درک بین‌المللی و ارتقای رفاه بشر از طریق همکاری فرهنگی بین ملت‌ها کاهش یابد.

کدام سازمان ها نقش محوری را در میان آژانس های سازمان ملل متحد ایفا کردند:

در ارتقای سازمان یافته همکاری های فرهنگی بین المللی سازمان های آموزشی، علمی و فرهنگی ملت ها به وضوح نقش محوری را در میان آژانس های سازمان ملل دریافت کردند.

تمرکز آنان در ابتدا بر پیشرفت عمومی دانش و ارتقای درک بین المللی از طریق تشویق ارتباطات و همکاری در آموزش، علم، فرهنگ و رسانه های جمعی بود. با این حال، ظهور سریع دولت‌های جدید در سرزمین‌های استعماری سابق، منجر به افزایش تمرکز بر همکاری فرهنگی به عنوان ابزاری برای مقابله با مشکلات توسعه شد.

آنها خواستار کمک به تقویت منابع اساسی آموزش، علم، رسانه های جمعی و علوم انسانی شدند.سازمان بهداشت جهانی ، سازمان بین‌المللی کار، بانک بین‌المللی بازسازی و توسعه، سازمان غذا و کشاورزی ، خود سازمان ملل و کمیسیون‌های منطقه‌ای سازمان ملل در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین .

برنامه‌ی توسعه‌ یافته‌ی کمک‌های فنی، برای توسعه‌ی اقتصادی و کار مرتبط با صندوق ویژه جهانی، به تلاشی ترکیبی از سوی آژانس‌های سازمان ملل متحد برای ارتقای همکاری‌های فرهنگی بین‌المللی در گسترده‌ترین معنای آن واژه، یعنی تجمیع منابع جهانی دانش، مهارت، آموزش، علم و هنر و فرهنگ در تلاش جامعه جهانی برای سرعت بخشیدن به روند توسعه در کشورهای جدید.تبدیل شد.این از نظر هزینه و کمیت مهمترین بخش همکاری فرهنگی و جهانی امروزی است.

مقالات مرتبط: صادرات دام زنده

فرهنگ بین الملل

برنامه ی همکاری فرهنگی سازمان های منطقه ای:

سازمان های منطقه ای، مانند سازمان کشورهای آمریکایی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، برنامه هایی را برای ارتقای تفاهم فرهنگی بین المللی و هم برای ارائه کمک‌ها بشر دوستانه و توسعه ملت ها ایجاد کرده‌اند.
همکاری های فرهنگی بین المللی هنوز تحت الشعاع فعالیت های فرهنگی طبیعی در حمایت از اهداف سیاست خارجی (مبادلات دانشجویی، کمک های فنی، برنامه های اطلاعاتی و غیره) قرار دارد. این فعالیت ها ممکن است مکمل فعالیت های فرهنگی بین المللی باشد تاجایی که سیاست ملی با سیاست های آژانس های بین المللی سازگار باشد.

بخش بزرگی از همکاری های فرهنگی در سراسر مرزهای ملی ، خارج از حوزه سازمان های بین المللی و دولت های ملی و فرا ملی است.

این موضوع توسط آژانس های غیردولتی ملی و بین المللی از جمله بنیادها، سازمان های بشردوستانه، سازمان های رفاهی، مذهبی و آژانس های بین المللی حرفه ای انجام می شود. زیرا آنها تاکید زیادی بر کمک به کشورهای تازه در حال توسعه دارند و از این طریق به کاهش نیاز به فعالیت های دولتی ملی و بین المللی کمک می کنند.
ادبیات همکاری فرهنگی به ویژه در دوره پس از جنگ های جهانی اول و دوم به سرعت افزایش یافت .
اسناد رسمی سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌های ملی بر مسائل مربوط به سیاست، سازماندهی، مدیریت و تأمین مالی و تا حدودی بر ارزیابی اثربخشی فرهنگ های بین المللی متمرکز بوده است. بحث‌های طولانی میان ملت ها در مجالس قانون‌گذاری ملی، به‌ویژه در کنگره ایالات متحده، و در آژانس‌های سازمان ملل متحد، علاقه و شناخت فزاینده‌ای را در زمینه روابط بین الملل و فرهنگ های بین المللی آشکار کرده است. نوشته‌های علمی مسائل زیرا از دغدغه های فرهنگ بین الملل عنوان می کند:
1- تکنیک های ارزیابی تأثیر فعالیت های همکاری فرهنگی.
2- تعریف اهدافی که همکاری فرهنگی می تواند به آنها کمک کند.
3- ارزيابي انواع همكاريهاي فرهنگي از جمله تبادل علما و دانشجويان، اطلاعات، تبليغات، ارتباطات و كمكهاي فني.
4- ارزیابی برنامه ها و تجربیات همکاری فرهنگی خاص.
5-سیاست سازمان های دولتی و بین المللی در رابطه با همکاری های فرهنگی،
6- تسهیلات نهادی برای همکاری فرهنگی در جامعه جهانی، از جمله نقش دانشگاه ها.
7- ارتباط بین فرهنگ ها و بین ملت ها

فرهتگ بین الملل

کلام آخر

فرهنگ بین‌المللی به ویژگی های فرهنگی اشاره دارد که فراتر از مرزهای ملی است . این ویژگی ها و الگوهای فرهنگی از طریق انتشار، مهاجرت، استعمار، و جهانی شدن گسترش می یابد. فرهنگی که فراتر از مرزهای ملی گسترش می یابد. و محدود به یک کشور، یک گروه مردمی یا حتی یک قاره نیست! با در نظر گرفتن این تعریف، تعجب آور نیست که بدانید فرهنگ بین‌المللی گاهی اوقات به عنوان فرهنگ جهانی نیز شناخته می شود. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

 

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.