Successful Seller فروشنده موفق

فروشنده موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟

فروشنده موفق: برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق موارد زیادی از جمله آموزش و توسعه مهارت‌ها، تکنیک‌های فروش و استراتژی‌ها وجود دارد که باید در نظر بگیریم. در این مقاله 15 مرحله از چگونگی تبدیل شدن به یک فروشنده موفق را مورد بحث قرار می‌دهیم. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد بازاریابی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

چگونه یک فروشنده موفق باشیم

هنگام کار در یک موقعیت فروش، ممکن است بخواهید بدانید که چگونه یک فروشنده موفق باشید. چندین مرحله وجود دارد که می‌توانید برای توسعه، بهبود و تکمیل مهارت‌های فروش خود درنظر بگیرید. این فرآیند را دنبال کنید تا به یک فروشنده مطمئن و موثر تبدیل شوید:

1. محصول یا خدمات خود را از نزدیک بشناسیم

اولین کاری که می‌توانیم انجام دهیم تا به یک فروشنده موفق و عالی تبدیل شویم این است که محصول یا خدمات خود را از نزدیک بشناسیم. درک آنچه می‌فروشیم و هر جزئیات مربوط به آن می‌تواند به ما کمک کند تا ویژگی‌ها، مزایا و ارزش‌ها را بهتر به مشتری خود منتقل کنیم. سپس، زمانی که بتوانیم در چیزی که می‌فروشیم، متخصص و صاحب اختیار شویم، می‌توانیم با اطمینان در مورد آن صحبت کنیم. یادگیری در مورد محصولات یا خدماتی که می‌فروشیم شامل درک نقاط قوت و ضعف کالا می‌شود تا بتوانیم منتظر سوالات و اعتراضات مشتریان باشیم.

چندین فرصت وجود دارد که می‌توانیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول یا خدماتی که می‌فروشیم استفاده کنیم. ابتدا، هر آموزش محصولی را که شرکت ما ارائه می‌دهد، بگذرانیم. بسیاری از سازمان‌ها کلاس‌های دانش محصول را برای فروشندگان فراهم می‌کنند تا اقلام یا خدمات را بهتر درک کنند. در مرحله بعد، می‌توانیم با خواندن نظرات آنلاین، پرسش از افراد در مورد تجربه‌ شان و بررسی اسناد رسمی شرکت، تحقیق خود را در مورد موارد انجام می‌دهیم. در آخر، می‌توانیم خودمان از محصولات یا خدمات استفاده کنیم تا حساب دست اولی از موارد در حال استفاده داشته باشیم.

2. به چیزی که می‌فروشیم ایمان داشته باشیم

وقتی به چیزی که می فروشیم اعتقاد داریم، هنگام صحبت با مشتری نسبت به محصول یا خدمات ابراز اطمینان می‌کنیم. اشتیاق به محصولی که شخصاً از آن استفاده می‌کنیم و به آن اعتماد داریم آسان تر است. اعتقاد به محصول، ارائه نظرات، تجربیات مشتری و بازخورد مثبت به دیگران را آسان تر می‌کند. یکی از راه‌های باور به چیزی که می‌فروشیم این است که اطمینان حاصل کنیم که مأموریت و ارزش‌های اصلی شرکت با ما همخوانی دارد. وقتی به چیزی که شرکت معرفی می‌کند باور داشته باشیم، راحت‌ تر می‌توانیم از چشم‌ انداز آن‌ها پشت سر بگذاریم و برند را به عنوان یک فروشنده معرفی کنیم.

3. به جای کوتاه مدت، بلند مدت فکر کنیم

یک فروشنده موفق هنگام معامله با مشتریان بلند مدت فکر می‌کنند. آنها به جای تمرکز بر فروش سریع، بر ایجاد رابطه بلندمدت با مشتریان خود تمرکز می‌کنند. هنگام کار با یک مشتری فروش، می‌خواهیم رابطه ای ایجاد کنیم که منجر به اعتماد و صداقت شود. این رابطه می‌تواند منجر به کسب و کار تکراری و ارجاع مشتری عالی به افرادی شود که می‌شناسند. یک راه موثر برای بلندمدت فکر کردن، پیگیری با هر مشتری پس از فروش است. چک کردن برای اطمینان از رضایت آنها از محصول یا خدمات، پاسخ دادن به سؤالات و رسیدگی به هر گونه نگرانی، ما را به عنوان یک متخصص معرفی می‌کند.

4. یک فرآیند قابل تکرار ایجاد کنیم

ایجاد یک فرآیند فروش قابل اندازه گیری که می‌توانیم آن را به طور مداوم تکرار کنیم، به ما کمک می‌کند کارآمد و موثر باشیم. فرآیند تکرارپذیر ما می‌تواند شامل مراحل خاصی مانند معرفی، نمایش محصول و برنامه‌های پیگیری باشد که با هر مشتری برمی‌داریم. می‌توانیم برای کارهایی که مرتباً انجام می‌دهیم، قالب‌های قابل تنظیم ایجاد کنیم، مانند ایمیل تشکر یا کارت تولد مشتری. هنگامی که فرآیندی را شروع می‌کنیم، می‌توانیم موفقیت خود را با آن اندازه گیری کنیم و اقدامات مختلف را در صورت نیاز بهبود ببخشیم. به جای اینکه هر بار رویکرد خود را بازسازی کنیم، یک برنامه ثابت ما را سازماندهی، عملی و متمرکز بر فروش نگه می‌دارد.

مقالات مرتبط: آشنایی با انواع فروش

فروشنده موفق

5. شخصیت خریدار را که به آن خدمت می‌کنیم، درک کنیم

وقتی به عنوان یک فروشنده موفق ویژگی‌ها، نگرانی‌ها و خواسته‌های خریدار برای کالای خود را درک کردیم، می‌توانیم به سرعت و با اطمینان به هرگونه اعتراضی رسیدگی کنیم. این اطلاعات همچنین به ما بینشی در مورد افرادی که می‌خواهیم هدف قرار دهیم، مانند تماس یا جستجو، به ما می‌دهد. شخصیت خریدار همچنین ورودی‌هایی را در مورد انگیزه مشتری برای خرید، مانند لوکس بودن، کارایی، هزینه یا نام تجاری ارائه می‌دهد. هر محصول یا خدماتی یک مخاطب هدف ایده آل دارد و یادگیری مخاطبان ما می‌تواند با شناسایی فرد مناسب برای محصول، فروش ما را افزایش دهد.

6. هر تجربه فروش را شخصی سازی کنیم

ارائه یک تجربه فروش شخصی برای هر مشتری یک تعامل مثبت ایجاد می‌کند. ما می‌توانیم با رفتار جداگانه با هر مشتری و شناخت نیازها، خواسته‌ها و نگرانی‌های آن‌ها، تجربه را شخصی‌سازی کنیم. هنگامی که این اطلاعات را در اختیار داریم، می‌توانیم پیام خود را به صورت منحصر به فرد برای آنها تنظیم کنیم. پرسیدن سوال و وقت گذاشتن برای گوش دادن به پاسخ مشتری می‌تواند بینش ارزشمندی در مورد مشکلی که آنها دارند و اینکه چگونه می‌توانیم آن را با محصول یا خدمات خود حل کنیم، ارائه دهد. ما همچنین می‌توانیم تکنیک‌های فروش خود را برای هر مشتری بر اساس شخصیت و نیاز آنها سفارشی کنیم.

7. از زمان خود عاقلانه استفاده کنیم

یک فروشنده موفق روی تأثیرگذارترین کارها مانند خدمات مشتری، پیگیری مشتریان بالقوه و ایجاد روابط با مخاطبین آنها تمرکز می‌کند. به جای اینکه کار را روی فعالیت‌هایی بگذاریم که حداقل نتایج را به همراه دارد، می‌توانیم زمان خود را عاقلانه برای فعالیت‌هایی که باعث فروش می‌شوند استفاده کنیم. همچنین به ارزش هر عملی توجه داشته باشیم و آنچه را که بیشتر روز کاری خود را صرف انجام آن می‌کنیم تجزیه و تحلیل کنیم.

برای عنوان مثال، اگر هر روز ساعاتی را در جلساتی صرف می‌کنیم که ارزش کمی دارند، این فرصتی است برای ارزیابی مجدد حضور خود. از طرف دیگر، صرف زمان برای تماس با مشتریان برای پیگیری خریدهایشان می‌تواند ارزش بسیار خوبی در توسعه روابط بلندمدت ایجاد کند. ما همچنین می‌خواهیم یک چارچوب زمانی برای مدت زمان صرف یک معامله تعیین کنیم. دانستن زمان ترک و حرکت از یک فروش احتمالی می‌تواند اطمینان حاصل کند که بر روی فروش‌هایی که مثبت و ممکن به نظر می‌رسند متمرکز می‌شویم.

8. درخواست معرفی کنیم

یکی دیگر از راه‌های عالی برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق این است که از مشتریان خود درخواست معرفی کنیم. بسیاری از متخصصان فروش این درخواست حیاتی را فراموش می‌کنند که می‌تواند نتایج مثبتی به همراه داشته باشد. وقتی مشتری راضی ایجاد کردیم و با آنها رابطه و اعتماد ایجاد کردیم، این یک پیشرفت طبیعی است که از آنها بخواهیم تجربه خود را در مورد محصول یا خدمات ما به دوستان و خانواده خود بگویند. بسیاری از فروشندگان یک برنامه پاداش ارجاع ایجاد می‌کنند تا این فرصت فروش را به حداکثر برسانند. کلید درخواست ارجاع، پیگیری سریع هر گونه اطلاعات ارائه شده است، زیرا می‌تواند به فروش آسان منجر شود.

9. مهارت های بین فردی خود را تمرین کنیم

مهارت‌های بین فردی که به آن مهارت‌های مردمی نیز گفته می‌شود به ما این امکان را می‌دهد با اعتماد به نفس و مثبت در تعامل باشیم. وقتی زمانی را به تمرین مهارت‌های بین فردی خود اختصاص می‌دهیم، به یک ارتباط موثر تبدیل می‌شویم و می‌توانیم راحت تر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنیم. مهارت‌های بین فردی شامل انواع مختلفی از مهارت‌های فرعی مانند گوش دادن فعال، پرسیدن سؤالات کاوشگر، هوش هیجانی و درک زبان بدن است. برای تمرین مهارت‌های افراد خود، فرصت‌هایی برای شروع مکالمه در رویدادهای شبکه یا کنفرانس‌های حرفه ای پیدا کنیم. ما همچنین می‌توانیم با توجه به تعاملات خود با همکاران و مشتریان در محل کار، هر روز تمرین کنیم.

مقالات مرتبط: فروش چیست و فروشنده کیست؟

10. از یک فروشنده موفق دیگر و یا از همکاران خود بیاموزیم

فرصت دیگری برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق این است که از همکاران خود یاد بگیریم. اغلب در یک محیط فروش، می‌توانیم چندین فروشنده موفق داشته باشیم که با ما کار می‎کنند و دانش و تجربه زیادی دارند که مایلند آن را به اشتراک بگذارند. زمانی را صرف یادگیری نحوه موفقیت آنها کنیم، از چه فرآیند فروش پیروی می‌کنیم و می‌توانیم در مورد تکنیک‌های آنها سؤال بپرسیم. به نحوه تعامل آنها با مشتریان گوش دهیم و به سؤالات پاسخ دهیم یا برای برقراری تماس‌های جستجویی با آنها وقت بگذرانیم. پیدا کردن یک مربی معمولی یا رسمی فرصتی برای ارتقای حرفه فروش خود به سطح بعدی است.

فروشنده موفق

11. نگرش مراقبتی را اتخاذ کنیم

در حالی که بسیاری از فروشندگان بر اساس پورسانت، غرامت دریافت می‌کنند، اتخاذ یک نگرش مراقبت از مشتریان ضروری است. نگاه کردن به مشتری به عنوان یک شخص و نه فقط یک خریدار، رویکرد ما را به فروش را تغییر می‌دهد. ما می خواهید به تعامل خود با دیگران اهمیت دهیم و آن را به یک تجربه مثبت برای هر دو طرف تبدیل کنیم. اتخاذ نگرش مراقبتی در مسیر شغلی ما نیز صدق می‌کند. بسیاری از بهترین فروشندگان، شغل خود را چیزی فراتر از یک شغل می‌دانند. صرف زمان برای توسعه حرفه ای، ایجاد شبکه با سایر متخصصان و تلاش برای تبدیل شدن به یک فروشنده موفق نشان دهنده تمایل به اهمیت دادن به موقعیت ما است.

12. شکست را به عنوان یک فرصت بپذیریم

حتی یک فروشنده موفق ممکن است گهگاه فروش خود را از دست دهد، اما چیزی که آنها را متمایز می‌کند نحوه برخورد آنها با عدم پذیرش و شکست است. وقتی شکست را به عنوان فرصتی برای پیشرفت در نظر بگیریم، می‌توانیم به توسعه مهارت‌ها و شایستگی‌های خود ادامه دهیم. ارزیابی آنچه در حین فروش اتفاق افتاده و تجزیه و تحلیل اینکه چرا آن را از دست داده‌ ایم، می‌تواند بینش ارزشمندی در مورد فرآیند فروش ما و جایی که می‌توانیم تنظیمات را انجام دهیم، ارائه دهد. به جای اینکه وقتی مشتری پیشنهاد ما را رد می‌کند یا فروش را از دست می‌دهیم ناامید یا ناراحت شویم، تمرکز بر فرصت یادگیری می‌تواند به ما کمک کند مثبت اندیش باشیم و روی حرکت رو به جلو متمرکز شویم.

13. مسئولیت پذیر باشیم

اغلب اوقات، شنیده می‌شود که فروشندگان بهانه می‌آورند که چرا نمی‌توان یک معامله را به پایان رساند. ما نمی‌توانیم همه این معامله‌ها را برنده شویم، اما بهانه‌های زیادی مانع ما و یادگیری بیشتر می‌شود.

اگر همیشه به گذشته نگاه کنیم و فکر کنیم که می‌توانستیم کارهای بیشتری انجام دهیم یا کاری را بهتر انجام دهیم، باید از خود بپرسیم که اگر می‌توانستیم به گذشته برگردیم چه کار متفاوتی انجام می‌دادیم. 

این بدان معنا نیست که باید روی فرصت‌های از دست رفته تمرکز کنیم.

فقط همیشه بپرسیم چه چیزی می‌توانست بهتر از این انجام شده باشد. به هر حال، اگر قرار نیست از اشتباه درس بگیریم، هیچ فایده ای ندارد.

مقالات مرتبط: مهارت فروش، 19 نکته طلایی

14. وفادار بمانیم

یک فروشنده موفق با وفاداری به مشتریان وفادار به آنها پاداش می‌دهند.

ما می‌توانیم به سادگی با برقراری تماس‌های منظم برای دیدن اینکه آیا همه چیز با محصولات و خدمات به خوبی پیش می‌رود یا اینکه محصول جدیدی در راه است به این هدف دست یابیم. یا فقط برای اینکه به طور کلی ببینیم که کسب و کار چگونه پیش می رود.

گفتگوی مداوم و منظم، مانند زندگی غیر کاری ما، به ایجاد و حفظ رابطه کمک می‌کند. این ارتباط، باعث می‌شود مشتری شما از رفتن به سمت رقیب احساس بدی کند.

حتی یک تماس برای کمک به آنها برای صرفه جویی در هزینه و ارائه تخفیفات خوب، وفاداری آنها را افزایش می‌دهد و آنها احساس می‌کنند که در هیچ جای دیگری خدمات بهتری دریافت نخواهند کرد. اگر به مشتریان خود وفادار باشیم، آنها نیز به ما وفادار خواهند بود.

15. فروش را با اشتیاق پیش ببریم

درست مثل اعتماد به نفس، اشتیاق هم مسری است. اگر با اشتیاق نسبت به محصول یا خدمات خود و مزایایی که ارائه می‌دهد، فروش خود را به سمت جلو هدایت کنیم، این احتمال وجود دارد که مشتری بالقوه ما تحت تاثیر آن قرار گیرد.

و یک فرد مشتاق، کسی است که راحت‌ تر می‌توان با او ارتباط برقرار کرد، راحت‌تر می‌توان با او صحبت کرد، و مهمتر از همه، راحتتر می‌توان با او معامله کرد.

کلام آخر

داشتن یک مسیر روشن برای دنبال کردن موفقیت بلندمدت ما در فروش ضروری است. علاوه بر این، درک چگونگی بهبود مهارت‌های خود به عنوان یک فروشنده موفق می‌تواند به ما کمک کند تا فروش بیشتری داشته باشیم. بنابراین باید روابط مثبت ایجاد کنیم و در زمینه خود متخصص شویم. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.