Local Business کسب و کار محلی

کسب و کار محلی

کسب و کار محلی

کسب و کار محلی به ایجاد یک فضای کوچک در قالب یک مغازه، شرکت و یا خانه برای اشتغال و کسب درآمد در محدوده‌ی شهر و استان محل سکونت گفته می‌شود.

یکی از مشکلاتی که کسب و کارهای محلی با آن مواجه هستند، مشکل ناشناخته بودن است. در یک فضای محلی در محیط شهر و در خیابان‌ها، با کسب و کارهای مختلف فراوانی مواجهیم. زمانی که یک کسب و کار جدید و کوچک در چنین فضایی شروع به فعالیت می‌نماید، در ابتدای امر تنها دوستان و آشنایان از آن مطلع خواهند شد. بنابراین چنین کسب و کارهایی تا مدتها با بازدهی بالا مواجه نبوده و ناشناخته باقی می‌مانند. به مرور زمان و با بالا رفتن کیفیت ارائه‌ی محصولات و خدمات و همچنین با انجام تبلیغات، کسب وکار محلی ما رونق گرفته و به یک کسب و کار شناخته شده تبدیل می‌شود.

در ادامه به برخی از عوامل توسعه‌ي یک کسب وکار محلی اشاره خواهیم کرد. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد کسب و کار می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

کسب و کار محلی

توسعه‌ی کسب و کارهای محلی:

توسعه‌ي کسب و کار برای صاحبان تمامی مشاغل و بطور ویژه‌تر برای مشاغل محلی، امری حیاتی و تعیین کننده است. زمانی که صحبت از توسعه‌ی کسب وکار به میان می‌آید، مهمترین مسئله در این رابطه افزایش درآمد است. برای این منظور از ۳ طریق می‌توانیم اقدام نماییم:

۱. تنوع در تولید و ارائه‌ی محصولات و خدمات:

شاید بتوان گفت ساده‌ترین راهی که می‌تواند ما را به افزایش درآمد برساند، خلاقیت و تنوع در ارائه‌ی محصولات و خدمات است. اما این بدان معنا نیست که مجبوریم خدمات جدیدتری را تولید کنیم. می‌توانیم با یافتن یک شریک تجاری، حتی با کسب درصد سهم‌الشرکه‌ی کمتر، خدمات و محصولات بیشتری را عرضه نماییم. با این افزایش فروش نیز سود بالاتری کسب خواهیم کرد.

مقالات مرتبط: کارآفرینی بین‌المللی

کسب و کار آنلاین

۲. جذب مشتری بیشتر:

این مورد یکی از مواردی است که مورد توجه و فوکوس بیشتر برخی شرکت‌ها قرار گرفته است. به عبارت دیگر اغلب شرکت‌ها به دنبال جذب بیشتر مشتریان جدید و بالا بردن قدرت نفوذ خود در بازار هستند. برای این منظور می‌توانیم از ۳ گام استفاده نماییم:

گام اول: انجام تبلیغات توسط مشتریان فعلی:

جذب مشتریان جدید از طریق تعریف و توصیه‌ی مشتریان قدیمی، به ما در صرفه‌جویی بیشتر در منابع مالی کمک می‌نماید. چرا که به این ترتیب نیازی به صرف مبالغ هنگفت در جهت انجام تبلیغات نخواهیم داشت.

گام دوم: حضور فعال در فضای دایرکتوری‌های آنلاین:

با توجه به رشد گسترده‌ای که فضای اینترنت داشته است، امروزه اولین درگاهی که خریداران به آن مراجعه می‌کنند دایرکتوری‌های آنلاین است. بسیاری از مردم اهمیتی به نام‌های تجاری نمی‌دهند. آنچه که برای آنها قابلیت جست و جو دارد، نوع فعالیت است. بر همین اساس می‌توانیم با توضیح کامل اطلاعات مربوط به کسب و کار خود، کسب و کارمان را به افرادی که به دنبال خدمات هم راستا با فعالیت ما می‌گردند معرفی نماییم.

گام سوم: حضور فعال در فضای آنلاین و پلتفرم‌های مجازی:

تاثیر حضور موثر کسب و کار در فضای مجازی برهیچکس پوشیده نیست. کسب و کارهایی که جایگاه خود را در فضای مجازی تثبیت کرده‌اند، با طیف وسیع‌تری از مشتریان مواجه خواهند بود. این موضوع به شناخته شدن بیشتر کسب و کار و افزایش فروش آنها کمک خواهد کرد. استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و… راه را برای تعاملات بیشتر با مشتری و معرفی محصولات به آنان هموار می‌نماید.

مقالات مرتبط: مشاوره بیزینس و کسب و کار

کسب و کار محلی

۳. افزایش قیمت فروش:

قیمت گذاری پایین بر روی محصول و خدمات، ارزش آنچه که ارائه می‌کنیم را پایین می‌آورد. اگر از ارزش واقعی محصولاتمان روی گردان باشیم، آنها را بی اهمیت جلوه داده‌ایم. دلایل متعددی برای این اشتباه از جانب کارآفرینان وجود دارد؛ برخی اعتماد به نفس کافی برای قیمت گذاری بالا بر روی محصولاتشان ندارند. برخی از ظرفیت بازار برای ارائه‌ی محصولاتشان مطمئن نیستند. برخی نیز ارزش واقعی محصولات خود را نمی‌دانند.

مقالات مرتبط: دورکاری چیست؟

کلام آخر

کسب و کارهای محلی به دلیل فضای محدودی که برای ارائه با آن مواجهند، با سرعت کمتری رشد پیدا می‌کنند. برای توسعه‌ی این کسب و کارها راه‌هایی مانند جذب بیشتر مشتری از طریق ارائه‌ی محصولات جدید، افزایش قیمت و مواردی از این قبیل وجود دارد. آنچه که در این رابطه حائز اهمیت است این است که نباید از تاثیر فضای مجازی و حضور فعال در فضای دایرکتوری‌های آنلاین غافل باشیم. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.