Advertising Strategy استراتژی تبلیغات

استراتژی تبلیغات

استراتژی تبلیغات

استراتژی تبلیغات درواقع راهی است تا در میان تبلیغات مختلف و بعضا کارآمد، محصولات و کالاهای ارائه شده از جانب ما جایگاه ویژه‌ی خود را بیابد و به پیش برود. به عبارت دیگر موفقیت فروش یک برند را می‌توان تا حد زیادی تحت تاثیر روش‌ها و استراتژی تبلیغاتی آن برند دانست.

استراتژی تبلیغات کارآمد و اثربخش آن است که بتواند با ترفندهای اجرایی خود، مشتری هدف را به شیوه‌ای غیرمستقیم وادار به خرید کالا و استفاده از خدمات مدنظر ما نماید. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد استراتژی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

مولفه‌های استراتژی تبلیغات:

همانطور که بیان شد، استراتژی کسب و کار راهی است برای جذب مشتریان بالقوه و تبدیل آنان به مشتریان بالفعل. برای ارائه‌ی تعریف دقیق‌تری از این مفهوم، نیازمند بررسی عوامل و مولفه‌های مختلفی هستیم:

۱. شناخت دقیق محصولات و خدمات:

در وهله‌ي اول برای طراحی یک استراتژی تبلیغاتی مناسب و نتیجه بخش، بایستی به اشراف کاملی از ابعاد مختلف محصولات و خدمات مورد عرضه دست یابیم. در این راستا شناخت چیستی و جایگاه کالا و خدمات، مزایای رقابتی، تفاوت‌های وجودی آن با نمونه‌های مشابه موجود در بازار و چگونگی ارائه‌ی آن قابل بررسی است.

۲. مخاطب شناسی:

شناخت مخاطب و مشتریان هدف، عامل مهمی برای طراحی استراتژی قوی و مطمئن است؛ چرا که تبلیغات بایستی متناسب با جنسیت، سن، جایگاه و سلیقه‌ی مشتری هدف تبیین شود. بدون احاطه‌ي کامل بر مشتری، طراحی استراتژی تبلیغات ما با شکست مواجه خواهد شد. با درک کامل از جامعه‌ی هدف خود، شناسایی مخاطبان بالقوه و حتی کسانی که پس از بررسی‌های لازم، از استفاده از کالا و خدمات ارائه شده از جانب ما منصرف خواهند شد، می‌توانیم بهترین روش را در ارائه‌ی کالاها و خدمات خود بکار ببریم.

مقالات مرتبط: استراتژی تعامل با مشتری

استراتژی تبلیغات

۳. هدف گذاری مناسب:

تعیین اینکه هدف ما از تبلیغات دست‌یابی به سود کوتاه مدت است یا بلند مدت، برای انتخاب استراتژی مناسب راهنمای ما خواهد بود. انجام تبلیغات در بازه‌های زمانی نادرست می‌تواند کل زحمات ما را به هدر دهد. اگر به دنبال دست‌یابی به اهداف بلند مدت هستیم، بایستی تبلیغات خود را با بازه‌های زمانی مشخص، به ویژه در دوران اوج تقاضا و با توجه به بودجه و منابع تحت اختیارمان انجام دهیم.

۴. شناسایی بستر تبلیغات:

انتخاب درگاه و بستر تبلیغات و ایجاد هماهنگی میان آنها از دیگر مولفه‌های تبلیغات است. بنظر می‌رسد در حال حاضر بهترین جایگاه برای ارائه‌ی تبلیغات فضای مجازی و رسانه‌های جمعی باشد. اما این بدان معنی است که استفاده از شیوه‌های سنتی تبلیغات مانند چاپ تراکت و بنر و ارسال پیامک و… کارایی خود را بطور کامل از دست داده‌اند. برای محکم کاری امر تبلیغات، بایستی بین پلتفرمهای مختلف عرضه‌ی تبلیغات هماهنگی ایجاد نماییم. استفاده از بسترهای مختلف، محدودیت‌های منطقه‌ای را برای دست‌یابی به مشتریان بیشتر کاهش می‌دهد.

۵. تحلیل و ارزیابی بازار:

انجام پروسه‌ی تحلیل و ارزیابی، هم پیش از شروع تبلیغات برای پیش‌بینی بهترین استراتژی و هم در حین انجام فرآیند تبلیغات ضروری است. برای پیاده‌سازی بهترین استراتژی بایستی تحلیل درستی از شرایط بازار و عملکرد رقبایمان داشته باشیم. ارزیابی فعالیت‌های تبلیغاتی خود در حین انجام آنها، نقاط قوت و ضعف، همچنین معایب و مزایای موجود را به ما نشان خواهد داد.

مقالات مرتبط: استراتژی قیمت گذاری

استراتژی تبلیغات

انواع تبلیغات در استراتژی تبلیغاتی:

درگذشته تبلیغات را صرفا بصورت آگهی‌های بازگانی در تلویزیون داشتیم. اما امروزه با توجه شکل گیری پلتفرم‌های مختلف در فضای مجازی، تبلیغات را به شکل گسترده‌تری در این فصا نیز در اختیار داریم.

ضمن اینکه تمایل برای انجام تبلیغات ویدیویی و یا حتی تصاویر نمایشی به مراتب بیشتر از تبلیغاتی است که به صرف اتکا به یک عکس معمولی صورت می‌پذیرد.

مقالات مرتبط: بازاریابی محتوا چیست؟

کلام آخر

انجام تبلیغات موثر و برنامه‌ریزی شده به رشد کسب و کارمان کمک شایانی خواهد کرد. اما نکته‌ی مهم در این زمینه این است که استراتژی مناسب و قابل دفاعی در این زمینه تدوین کرده باشیم. برای این منظور بررسی و استفاده از مولفه‌های مختلف مانند شناسایی مخاطب هدف، تحلیل و ارزیابی بازار، هدف گذاری صحیح و… موثر خواهد بود. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.