اشتباهات رایج در تبلیغات

تبلغیات مقوله ی مهمی در بازاریابی است که ممکن است افراد مرتکب اشتباهاتی در آن شوند. ذر این مقاله به بررسی چند مورد از این اشتباهات می پردازیم. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد بازاریابی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

اشتباهات رایج در تبلیغات

از اشتباهات رایج در تبلیغات داشتن نمونه های زیاد از انواع تبلیغات است. تاثیر گذار نبودن تبلیغات باعث احساس ناامیدی در ما می‌شود.
بسیاری از بروشورهای تبلیغاتی شبیه به هم هستند.این روزها با تبلیغات مشابه که عملا موثر نیست روبرو هستیم. گاهی هزینه برای تبلیغات به میلیونها تومان می‌رسد و همچنین زمان زیادی صرف می‌شود.

صادقانه با خودمان رفتار کنیم. طراحی کارت ویزیت خودرا ببینید. به طراحی عنوان شرکت خود دقت کنید. بروشورها را بررسی کنید.
به هزینه های صرف شده برای تبلیغات تان اهمیت ندهید.به نظر شما این تبلیغات چقدر موثر بوده و شبیه سایر تبلیغات نبوده‌ است؟

شما خود را در تبلیغات مثل سایرین معرفی می‌کنید و همان تعهدات مشابه را انجام می‌دهید. همه باور دارند که روش سنتی تبلیغات همان کسب و کار است. اما آیا تنها راه یا بهترین راه تبلیغات همان شیوه سنتی است؟
باید متفاوت باشیم و مانند دیگران از روش سنتی استفاده‌ نکنیم. با بکارگیری روش‌های نوین می‌توانیم جلوی ضررهای زیاد و یا نابودی کسب وکار خودمان را بگیریم.
یک ضرب المثل قدیمی هست که می‌گوید “با انجام آنچه همیشه انجام می‌داده‌ايد، همان چیزی را بدست می‌آورید که همیشه بدست آورده اید.” مراقب باشید در دام نیفتید. کارای یکسان، نتایج متفاوت ندارند. با تقلید در بهترین شکل می‌توانید به درآمد متوسط برسید.

مقالات مرتبط: شعار تبلیغاتی یا اسلوگان چیست؟

مزایای تمرکز بر بازاریابی و تبلیغات چیست؟

۱_ مشتریان با شما تماس می‌گیرند یا به ملاقات شما می‌آیند.
۲_می‌توانید کالا و خدمات خودرا صادقانه و به شکل اخلاقی و حرفه‌ای به مشتریان فعلی و حتی قدیمی خود عرضه کنید.

ترس را کنار بگذاریم و متفاوت باشیم:

با بازاریابی شروع کنیم و با بازاريابي پیش برویم. خواسته‌های واقعی مردم را در نظر بگیریم.
پذیرفتن متفاوت بودن و بکار بستن آن مهم است.
فکر نکنیم همکارانمان چطور ما را قضاوت می‌کنند. بر روی هدفمان متمرکز شویم. هدف ما جذب مشتریان جدید است.
متفاوت بودن به معنی مضر بودن یا پیروی نکردن از اصول اخلاقی نیست.
یک مقاله در مورد کارمان بنویسیم ودر اختیار مشتریان قرار دهیم. این روش شاید باعث شود رقبا و همکارانمان به ما بخندند. اما در پایان امکان دارد فروش ما افزایش پیدا کند.

اشتباهات رایج در تبلیغات

روی فکر مشتریان احتمالی متمرکز شویم:

گری هلبرت یک بازاریاب ممتاز است. او مطلبی منتشر کرده:
( وقتی جوان بودم، نگران این بودم که دیگران چگونه درباره من فکر می‌کنند. نگران بودم که‌ افکار نادرستی درباره من داشته باشند. همینطور که بزرگ تر شدم و خطاهایی انجام دادم، نگران بودم که مردم دیدگاه خوبی درباره من داشته باشند. سپس، وقتی با گذشت زمان بینشم عمیق‌تر شد فهمیدم که اصلا هیچکس به من فکر نمی‌کند!)
حقیقت این است تصویری از ما در ذهن دیگران نیست و تا وقتی دلیلی وجود نداشته باشد کسی به ما فکر نمی‌کند و اگر فکر کند به زودی فراموشمان می‌کند.
باید وقت صرف کنیم تا متوجه شویم مشتریان احتمالی ما چه طرز فکری دارند. مشتریان احتمالی همان‌هایی هستند که درآینده به ما پول پرداخت می‌کنند. مشتریان احتمالی تنها افراد مهم برای ما هستند. اگر رقبای ما کارهای ما را نمی‌پسندند مشکل خودشان است!

مقالات مرتبط: نقش رسانه در تبلیغات

از رقبای خود تقلید میکنید؟

رقبای شما یک شیوه تبلیغ دارند. مثلا در روزنامه آگهی می‌دهند. شما حتما نباید مثل آنها رفتار کنید. خلاقیت می‌تواند به شما کمک کند با صرف هزینه کمتر مشتریان جدیدی بیابید.
با سرزدن به سایر مشاغل وبررسی شیوه تبلیغ آنها شاید بتوانید روش‌های خلاقانه ای برای تبلیغات پیدا کنید.
حواسمان باشد فقط با پول خرج کردن زیاد در تبلیغات موفق نمی‌شویم. پول را برای تبلیغات هزینه کنیم و نه برای اینکه خودمان را به سایر رقبا اثبات کنیم .

کلام آخر

با بررسی طرز فکر مشتریان و استفاده از خلاقیت می‌توان بازاریابی موفقی داشت. در ضمن بازاریابی و استفاده از ایده‌های خلاقانه درگیر افکار منفی مثل این‌ که سایرین یا رقبا چه فکر می‌کنند نشویم. مشتریان آینده و افزایش فروش هدف بازاریابی و تبلیغات است. از اشتباهات رایج در تبلیغات دوری کنید.صرف هزینه برای تبلیغات کاری صحیح است. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.