Principles of Customer Persuasion اصول متقاعد سازی مشتری

اصول متقاعدسازی مشتری

اصول متقاعدسازی یکی از مهمترین موارد در فروش کالا و خدمات به مشتری است. هدف از راه اندازی کسب و کار، فروش و کسب درآمد است. اگر می‌خواهیم کسب و کارمان فروش داشته باشد نیازمند مشتری هستیم که بتوانیم او را مجاب به خرید کنیم. اصول متقاعدسازی مشتریان مهم‌ترین اصول در کسب و کار است که می‌بایست روش‌های متقاعدسازی مشتریان را یاد بگیریم. در ادامه به اصول و روش های متقاعدسازی مشتری می پردازیم.

۱. برقراری ارتباط چشمی

برقراری ارتباط چشمی یکی از روش‌های اصول متقاعدسازی مشتریان است که در مشتری حس اعتماد ایجاد می‌کند و باعث می‌شود مشتری به حرف‌های ما گوش دهد. تا زمانی که ارتباط چشمی برقرار نشود مشتری به ما اعتماد نکرده و حرف‌هایمان را قبول نمی‌کند.

۲. صادق بودن با مشتری

بیشتر فروشنده‌ها فکر می‌کنند که اگر در مورد محصول و خدماتشان دروغ بگویند، فروش محصولاتشان بیشتر می‌شود که این موضوع در موارد کمی اتفاق می افتد. در نتیجه باعث بی اعتمادی مشتری می‌شود. ضمن اینکه ما نباید به یک بار فروش را کم کنیم و باید مشتری فعلی را به مشتری ثابت تبدیل کنیم.

شایان ذکر است در مواردی که مشتری از کیفیت محصول ما اطلاع دارد زمانی که بخواهیم به مشتری در مورد کیفیت محصول دروغ بگوییم موجب بی‌اعتمادی مشتری نسبت به ما می‌شود. اگر می‌خواهیم مشتری را قانع به خرید کنیم باید با او صادق باشیم.

۳. افزایش معلومات درباره محصول

یکی از اصول متقاعدسازی مشتریان که بسیار حائز اهمیت می‌باشد، دادن توضیحات تکمیلی درباره محصول و یا خدمت است. در مواردی که فروشنده درباره محصول اطلاع ندارد و نمی‌تواند به سوالات خریدار پاسخ بدهد باعث دلسرد شدن مشتری نسبت به فروشنده می‌شود. زمانی که خودمان ندانیم چه محصولی را عرضه می‌کنیم نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم مشتری تمایل به خرید محصول یا خدماتمان داشته باشد.

مقالات مرتبط: مشتری مداری

اصول متقاعد سازی مشتری

۴. ایجاد حس نیاز در مشتری

مهم‌ترین هدف ما از خرید برطرف کردن نیازهایی است که به وسیله این محصول رفع می‌شوند. در مواردی که خریدار هدفی از خرید خود ندارد می‌بایست این احساس نیاز را در مشتری ایجاد کنیم که فرد این محصول را از واجبات زندگی خود بداند و در خرید خود شکی نداشته باشد.

۵. القای حس اشتباه برای نخریدن محصولات

یکی از روشهای موثر در اصول متقاعدسازی مشتریان این است که مشتری را قانع کنیم که اگر این محصول را نخرد زندگی کاملی ندارد و همیشه کارهایش بدون خرید ناتمام می‌ماند.

 

۶. تخفیف دادن به مشتری

دو تا از مهمترین جمله‌های اشتباهی که در فروش محصول و خدمات به روش فیزیکی وجود دارد، ” قیمت‌ها مقطوع هستند.” و ” تخفیف نداریم ” است.

ما می‌توانیم به ظاهر به مشتری تخفیف بدهیم و به او این حس تخفیف گرفتن را القا کنیم. این موضوع باعث متقاعد شدن مشتری برای خرید می‌شود. تخفیف یکی از موارد مهم اصول متقاعدسازی مشتری است.

۷. انتخاب دسته بندی ترغیباتی

یکی از روش‌های مهم متقاعدسازی مشتری، بسته‌بندی ترغیباتی برای محصولات است. در بسیاری از موارد شخص بدون در نظر گرفتن ویژگی و با دیدن بسته بندی محصول اقدام به خرید می کند. در موارد دیگر با دیدن بسته بندی اشتباه به سراغ محصول نمی‌رود؛ هر چقدر با کیفیت باشد.

۸. ارائه خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش تضمینی برای راحتی مشتری است که فرد را از مشکلات احتمالی  و دردسرهای زیاد خلاص می‌کند. پس اگر می‌خواهیم مشتری را متقاعد به خرید کنیم باید خدمات پس از فروش ما بدون عیب و نقص باشد.

مقالات مرتبط: استراتژی کسب رضایت مشتری

محصول

 

۹. افزایش کیفیت محصولات

اگر می‌خواهیم مشتری‌های وفاداری داشته باشیم که در هر مرحله متقاعد به خرید محصول ما شوند، بایستی بر روی افزایش کیفیت محصولاتمان کار کنیم. به زبان ساده اگر محصولات ما کیفیت نداشته باشد، یکی از سطوح بالای اهمیت برای مشتری ها را از دست داده و تنها بازنده ما هستیم.

۱۰. استفاده از روش تبلیغات

تبلیغات روشی برای متقاعدسازی مشتریان است که به شگردهای مختلف ذهن مشتری را بازی می‌دهند تا محصولات و خدمات ارائه شده به فروش برسند. برای تبلیغات روشهای فراوانی وجود دارد که با توجه به مقیاس کسب و کار خود باید از چند روش استفاده کنیم. شایان ذکر است که استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کار الزامی و از بهترین روشهای متقاعدسازی مشتریان است.

کلام آخر

روش‌های متقاعدسازی مشتریان برای خرید محصول و خدمات، فرآیندی است که از ابتدای راه تولید محصول شروع و به خدمات پس از فروش محصول میرسد. چرخه‌ای که برای روشهای متقاعدسازی مشتریان وجود دارد از تولید محصولی با کیفیت شروع می‌شود و به خدمات پس از فروش می‌رسد. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.