Types of Sales Strategies انواع استراتژی فروش

5 مورد از انواع استراتژی فروش

انواع استراتژی فروش در مارکت‌های بازاریابی وجود دارد؛ یک استراتژی فروش و بازاریابی اصولی و به خوبی تعریف شده می‌تواند منجر به موفقیت در این مسیر شود. چه در حال کار بر روی راه اندازی یک ایده کسب و کار باشیم یا برای تهیه یک محصول جدید آماده می‌شویم، بدون برنامه به سوی ناشناخته‌ها حرکت نمی‌کنیم. در اینجا چند قانون کلی وجود دارد که باید رعایت کنیم، همراه با پنج نوع استراتژی فروش که توصیه می‌شود از آن استفاده کنیم. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد استراتژی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

توسعه استراتژی فروش

چرا به یک استراتژی فروش نیاز داریم؟ در ادامه به چند مورد از مزیت‌های آن می‌پردازیم:

  • موجب استفاده موثرتر از منابع می‌شود.
  • مخاطب هدف به وضوح در آن تعریف شده است.
  • نرخ تبدیل در آن بهبود یافته است.
  • رویکرد هماهنگ بین تیم‌های فروش و بازاریابی وجود دارد.
  • باعث درک گسترده تر از بازار می‌شود.

توسعه استراتژی فروش با تعیین اهدافمان شروع می‌شود . قبل از شروع، اهداف خود را طی یک تا پنج سال آینده مرور می‌کنیم و مطمئن می‌شویم که همه اهداف قابل اندازه گیری هستند. به این فکر کنید که چگونه می‌خواهیم برند خود را تعریف کنیم، و در چه موقعیتی می‌خواهیم باشیم. برای برخی، این ممکن است به معنای توسعه و راه‌ اندازی یک محصول جدید باشد. برای دیگران، این ممکن است به معنای هماهنگی یک استراتژی بازاریابی محتوای منسجم باشد. اکثر مشاغل جدید به عنوان یکی از اهداف اصلی خود نیاز به ایجاد یک پایگاه مشتری اصلی دارند. ما می توانیم این اهداف فردی و خاص را در قلب هر طرح استراتژی فروش قرار دهیم.  

مقالات مرتبط: استراتژی افزایش فروش چیست؟

انواع استراتژی فروش

انواع استراتژی فروش

هنگامی که منابع و اهداف خود را شناسایی کردیم، زمان آن فرا رسیده که به تجارت بپردازیم. در ادامه به بررسی انواع استراتژی فروش می‌پردازیم.

1. تعریف مشتری

اولین نوع از انواع استراتژی فروش و بازاریابی این است که بر مشتری اصلی خود تمرکز کنیم و هر آنچه را که می‌توانیم در مورد او کسب کنیم. در اینجا باید از خود بپرسیم که در مورد بازار فروش خود چه می‌دانیم؟ برای آشنایی بیشتر می‌توانیم محتوای رقبا را بررسی کنیم، تحقیقات بازار انجام دهیم و نظرسنجی ارسال کنیم تا درک بیشتری از مشتریان اصلی خود به دست آوریم. یک استراتژی موثر خریدار محور بر انتخاب پربازده‌ ترین سرنخ‌ها تمرکز دارد. ما نمی خواهیم منابع محدود خود را برای سرنخ‌هایی که بعید است به فروش تبدیل شوند هدر دهید. برای انجام این کار، به تحقیق کامل چشم اندازها می‌پردازیم، اولویت‌ها و تأثیرگذاران را مشخص می‌کنیم. همه اینها را می توان برای جمع آوری مشخصات خریدار بر اساس جزئیاتی مانند موارد زیر استفاده کرد:

  • محل
  • شناخت نسبی از خریداران
  • صنعت (برای فروش B2B)
  • رفتارهای خرید

با نظرسنجی‌های منظم، گوش دادن و یادگیری، بازخوردهای مشتری خود را دنبال می‌کنیم تا شناختمان را از او اصلاح کنیم.

2. داستان گویی یکی از انواع استراتژی فروش موفق

نوع دوم از انواع استراتژی فروش ، تمرکز بر روایت داستان با استفاده از بازاریابی محتوا است. به عنوان انسان، ما به سختی به داستان سرایی خاطره انگیز پاسخ می‌دهیم. به جای ارائه خلاصه ای از ویژگی‌های محصول خود به مشتریان، چرا بیشتر روی مزایای شخصی ارائه شده توسط محصولات خود تمرکز نکنیم؟

مشکلات زندگی واقعی را که مشتریان ما می‌توانند از طریق آن ما را شناسایی کنند، به اشتراک می‌گذاریم و نمونه‌هایی از اینکه چگونه محصولات یا خدمات ما می‌تواند کمک کند را ارائه می‌دهیم. این نوع استراتژی مشتریان را در قلب داستان قرار می‌دهد. شما می‌توانید این موارد را در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، ایمیل‌های هدفمند، خبرنامه‌ها و وب سایت خود بگنجانید.

انواع استراتژی فروش

3. هدف قرار دادن بازار خاص

یک رویکرد رایج برای کسب و کارهای نوپا این است که قبل از گسترش استراتژی فروش خود به یک جمعیت گسترده تر، با یک بازار بسیار خاص شروع کنیم. از تقسیم بندی مشتری و سایر اشکال تجزیه و تحلیل برای شناسایی نقاط رنگی که هر بازار به اشتراک می‌گذارد، استفاده کنید. گروه کوچکی از شرکت‌ها یا افراد را برای هدف انتخاب می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چگونه محصول یا خدمات ما می تواند این مشکلات را حل کند.

ممکن است به نظر غیرمعمول به نظر برسد که گسترده ترین شبکه ممکن را ایجاد نکنیم، اما ما می توانیم کسب و کار خود را به گروهی اصلی از مشتریان ارائه کنیم و از آنجا رشد کنیم.

4. فروش برند خود

یکی دیگر از انواع استراتژی فروش و بازاریابی این است که خودمان را بفروشیم. در حالی که بسیاری از کسب و کارها صرفاً بر بازاریابی محصولات خود تمرکز می‌کنند، خریداران نمی‌خواهند از شرکتی خرید کنند که چیزی درباره آن نمی‌دانند. با به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد سابقه و اخلاق برند خود، اعتماد مشتری را ایجاد کنید.

علاوه بر یک استراتژی بازاریابی اجتماعی قوی، می‌توانیم روابط برند و مشتری را با خدمات مشتری بی عیب و نقص و ارتباطات شفاف توسعه دهیم. خریداران خود را با اصطلاحات تخصصی یا بازاریابی روانی اشتباه نگیرید. در عوض، می‌توانیم با به اشتراک گذاشتن دیدگاه‌های پشت صحنه در مورد نحوه عملکرد برندمان، فضایی از اصالت برند را تقویت کنیم.

5. تمرکز بر رشد درونی

برنامه نهایی فروش و بازاریابی ما این است که نه تنها بر توسعه خارجی بلکه بر رشد داخلی تمرکز کنیم. ما نمی‌توانیم کسب و کار خود را به اندازه کافی بدون حفظ پایگاه مشتریان فعلی خود توسعه دهیم. ردیابی ارقام فروش به صورت منظم، نظارت بر تمام شاخص‌های عملکرد کلیدی در روند توسعه کسب و کار بسیار حائز اهمیت است.

بهتر است مشخص کنیم چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی نه، تا استراتژی خود را در صورت نیاز تغییر دهیم. می بایست نیروی فروش خود را با استفاده از انگیزه‌ حفظ کنیم و بازخورد منظم از همه ذینفعان در حین رشد خود جمع آوری کنیم.

کلام آخر

در فروش عوامل زیادی وجود دارند که در مورد موفقیت یا شکست تصمیم می‌گیرند. و به همین دلیل استفاده از یک استراتژی مناسب و متناسب با مشتری مهم است. یک استراتژی فروش خوب در انواع استراتژی فروش یک برنامه فروش برنامه ریزی شده و بلند مدت است که با بازاریابی هماهنگ است. اینکه کدام روش برای دستیابی به اهداف ما مناسب تر است، نه تنها به شخصیت ما، بلکه به پیچیدگی محصول، صنعت هدف و مهم تر از همه، مشتری ما بستگی دارد. کسب و کارها با توجه به منابع محدودی که دارند بایستی بهترین استراتژی را برای خود انتخاب کنند. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.