Selling Ideas ایده های فروش

ایده‌های فروش

ایده‌های فروش

ایده‌های فروش یکی از موثرترین ایده‌های افزایش فروش است که با جذب مشتری به همکاری در فروش می‌تواند مسیر موفقیت ما را متحول کند. بایستی بدانیم که کجا و چگونه از ایده‌ها استفاده کنیم.

تا مدتی پیش افراد فکر می‌کردند که فروشندگی استعداد ذاتی است. هر کسی این استعداد را داشته باشد، در کسب و کار موفق است و هر کسی این استعداد را نداشته باشد، باید کسب و کار را تعطیل کند. اما اکنون می‌دانیم، فروشندگی استعداد ذاتی نیست و مهارتی اکتسابی است. کسی که موفق به مهارت‌های فروش شود یا در واقع بتواند چند ایده پیدا کند، تبدیل به فروشنده‌ای کم رقیب می‌شود. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد بازاریابی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

ایده‌های خلاقانه برای فروش:

۱. استفاده از بازاریابی محتوا و رسانه‌های اجتماعی:

امروزه افراد زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی یا فضای مجازی می‌گذرانند. شلوغی شهرها، فرصت کم، مشغله‌های زیاد باعث شده تعداد قابل توجهی از افراد، خرید اینترنتی را به خرید حضوری ترجیح دهند. به همین دلیل سرمایه گذاری روی فروش اینترنتی می‌تواند، یک عامل مهم برای موفقیت و یک ایده برای فروش بیشتر باشد.

شبکه‌های اجتماعی بهترین ایده هستند. تولید محتوا فقط نوشتن متن نیست. تولید محتوا می تواند به صورت عکس، ویدئو، اینفوگرافی، و مواردی مانند اینها باشد. بهترین بستر برای اینکه بتوانیم این مدل محتواها را با مشتریانمان به اشتراک بگذاریم شبکه‌های اجتماعی است. می‌توانیم با انتخاب دو شبکه اجتماعی پرطرفدار از این بسترهای رایگان برای انتشار محتوا استفاده کنیم.

۲. شناخت مشتریان و شناسایی مخاطب:

شناخت مشتریان یکی از بهترین گزینه‌ها برای افزایش فروش است. بایستی بدانیم که مخاطبان ما در چه سنی هستند؟ چه مبلغی برای خرید محصول ما هزینه می کنند؟ رسیدن به این سوالات و جوابها می‌تواند به ما کمک کند تا بهتر بتوانیم برای رسیدن به فروش بیشتر استراتژی طراحی کنیم.

۳. جلب اعتماد مشتریان:

جلب اعتماد مشتریان کار ساده‌ای نیست. می‌بایست راهی پیدا کنیم که بتوانیم اعتماد مشتریان را جلب کنیم. اگر بتوانیم ایده مناسبی برای فروش پیدا کنیم ولی موفق نشویم اعتمادمشتریان را جلب کنیم، نمی‌توانیم به فروش برسیم.

۴. تست قبل از خرید برای محصول:

تست کردن محصول یکی از بهترین ایده‌ها برای فروش بیشتر است. بعضی از محصولات هستند که امکان تست کردن ندارند، در مقابل محصولات بسیاری هستند که این امکان را دارند که مشتری بتواند قبل از خرید محصول را تست کند. تست کردن محصول قبل از خرید باعث می شود، مشتری بیشتر به ما و محصولمان اعتماد کند. بعضی مواقع مشتریان برای خرید محصول دو دل هستند. تست کردن محصول دو دلی را از بین می برد و مشتری را به خرید محصول تشویق می‌کند.

مقالات مرتبط: خدمات پس از فروش

محصول

۵. توجه نکردن به نظرات مثبت:

ممکن است فکر کنیم یک روش خلاقانه و یک ایده عالی برای فروش بیشتر، تکیه بر نظرات مثبت مشتریان است. ولی این طور نیست. اگر محصولات ما فقط نظرات مثبت داشته باشد، اعتماد مشتری جدید را از دست می‌دهد. محصولی وجود ندارد که همه‌ی افراد از آنها راضی باشند. تلاش کنیم نظرات منفی در کنار نظرات مثبت دیده شوند ولی همیشه کفه ترازو به سمت نظرات مثبت سنگین باشد.

۶. تضمین محصول و بازگشت آسان کالا:

بایستی بتوانیم کیفیت محصولمان را تضمین کنیم، تا بتوانیم نظر مشتری را جلب کنیم. از محصولات با کیفیت استفاده کنیم تا تضمین قیمت راحت‌تر صورت بگیرد. برای بازگشت کالا یا تعویض آن در صورت نیاز راه‌های سخت را انتخاب نکنیم. تضمین قیمت باعث می شود مشتریان احساس ارزشمندی داشته باشند و به مشتریان ثابت تبدیل شوند.

۷. برقراری ارتباط موثر با مشتریان:

خوش صحبت بودن و داشتن فن بیان برای مذاکره مهم است. برای خودمان نشانه‌هایی را در نظر بگیریم که به کمک آنها بتوانیم مشتریان ثابت یا آنهایی را که خرید بیشتری دارند، بخاطر بسپاریم. این کار به ما کمک می‌کند که حس خوبی را به مشتری منتقل کنیم.

۸. فروش از طریق مشتریان یا همکاری در فروش:

یکی از بهترین راه‌های موثر افزایش فروش، استفاده از مشتریان برای فروش محصولات است. این همکاری در فروش با اینکه معمولا به صورت خورده فروشی هستند اما در لیست گزینه‌های مهم برای یافتن ایده برای فروش قرار گرفتند.

مقالات مرتبط: سیستم مدیریت فروش

ایده‌های فروش

۹. حراج و تخفیفات مناسبتی:

در تقویم کشورمان مناسبت‌هایی وجود دارد که افراد را تشویق به خرید هدیه می‌کند. ما می‌توانیم برای این مناسبت‌ها تخفیف در نظر بگیریم. با اینکه این روش موقتی است، اما در یک بازه زمانی سود بیشتری دریافت می‌کنیم.

۱۰. دادن هدیه و جایزه یا برگزاری مسابقات:

اگر صفحه فعالی داریم به عنوان یک ایده برای فروش می‌توانیم مسابقاتی را برگزار کرده و برای آن ، جوایز به صورت محصول یا تخفیف در نظر بگیریم. می‌توانیم افراد را دعوت به همراهی و مشارکت در فروش کنیم. برای فردی که از طریق او فرد دیگری با کسب و کارمان آشنا شده هدایا یا تخفیفاتی را در نظر بگیریم.

۱۱. ایجاد حس فوریت با محدود کردن زمان خرید:

بعضی محصولات فصلی هستند و بعضی دیگر تعداد محدودی دارند اما برای محصولات معمولی هم نیاز به محدودیت زمان داریم. محدودیت ایجادشده، می‌تواند تخفیف یا فروش ویژه را به همراه داشته باشد. این محدودیت در مخاطبان حس فوریت ایجاد می‌کند و آنها را تشویق به خرید می‌کند.

۱۲. امتیاز برای خرید ویژه:

برای محصولاتی که استقبال کمی دارند، می‌توانیم از روش فروش ویژه استفاده کنیم. با اعمال تخفیف در نظرگرفتن بازه زمانی محدود یا بزرگ نمایی مزایای محصول به فروش آن کمک کنیم.

۱۳. تخفیف به گروهی خاص:

در مناسبت‌ها می‌توانیم به جای تخفیف مناسبتی از تخفیف گروهی استفاده کنیم. مثلا نزدیک روز معلم برای معلمان تخفیف ویژه بگذاریم.

۱۴. بن خرید یا هزینه ارسال رایگان:

حدی از خرید را در نظر بگیریم که کم یا زیاد نباشد. برای کسی که از این حد می گذرد، می‌توانیم مزایایی مانند بن تخفیف برای خرید بعدی  یا ارسال رایگان را در نظر بگیریم.

مقالات مرتبط: مهارت‌های فروش

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم بهترین و متداول ترین و نتیجه بخش‌ترین مواردی که می‌تواند ایده برای فروش بیشتر باشند، بررسی کنیم. فقط یک راه برای رسیدن به فروش وجود ندارد. ما می‌توانیم چندین راه را ترکیب کنیم تا به نتیجه دلخواهمان برسیم. در این راه صبور باشیم. صبر و تلاش در آخر نتیجه مطلوب و مورد نظرمان را به ما هدیه می‌دهد. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.