Content Marketing بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

 یکی از بهترین نمونه‌های بازاریابی است که مزایای زیادی دارد و کمک می‌کند کسب و کار ما گسترش یابد. استراتژی بازاریابی محتوا باعث می‌شود محتوایی ارزشمند که مرتبط با موضوع  کسب و کار باشد به وجود بیاید. محتوای ارزشمند و با کیفیت مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. شایان ذکراست که محتوا مختص مخاطبانی تولید می‌شود که ازمحتوای ایجاد شده سود می‌برند و به مخاطبان کمک می‌کند که مشکلات خود را با کمک محتوای تولیدشده  برطرف کنند. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد استراتژی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا درراه اندازی کسب و کارهای اینترنتی مورد استفاده قرارمی‌گیرد و موقعیت استفاده از آن فضای مجازی است و تاثیر زیادی درپیشرفت آن دارد.

یکی ازاصلی‌ترین و مهمترین دلایل استفاده درکسب و کاهای اینترنتی، ارتقا ترافیک سایت و تولید لید است که از منابع بصرفه و معتبراستفاده می‌کند. ازدیگر دلایل استفاده ، ارتقا سطح آگاهی ازبرند است. 

مزایای استراتژی بازاریابی محتوا:

یکی ازمهمترین مزایای استراتژی، بالابردن ترافیک وب سایت و ساخت لید با استفاده از منابع مورد اعتماد و کم هزینه است و به مدیران وب سایت‌ها و کسب و کارهای اینترنتی کمک می‌کند تا بتواند موفقیت بیشتری را در زمینه کاری خود بدست آورند.

۱- ایجاد اعتماد:

هر چقدر اطلاعات ارزشمندتر و مفیدتر باشند مخاطبان بیشتر به اطلاعات ما اعتماد می‌کنند. در نتیجه می‌توانند از محصولات ما به آسانی استفاده کنند. نکته مهم محتوای خوب علاوه بر این که اعتماد مخاطبان را بیشتر می‌کند، بلکه در کوتاه مدت علاقه به برند در مخاطبان شکل می‌گیرد.

۲- آگاهی از برند:

یکی از رایج‌ترین اهداف بازاریابی محتوا، افزایش آگاهی از برند می‌باشد. آگاهی از برند کمک می‌کند که محتوای ارزشمند تولید کنیم، مخاطب جذب کنیم و میزان عکس العمل مخاطبان را نسبت به محتوا بسنجیم.

مقالات مرتبط: استراتژی تبلیغات

برند۳- بهبود سئوسایت:

ازدیگرعواملی که  نیازبه بازاریابی محتوا دارد بهبود سئوی سایت است. این کار با تولید محتوایی آسان، ازکیفیت بالایی برخوردارمی‌باشد که می‌تواند، ترافیک بیشتری را به سمت وب سایت جذب کند. وقتی محتوایی  درارتباط  با موضوع کسب و کارارائه شود و از کلید واژه‌های صحیح استفاده شود وب سایت جایگاه بالاتری در موتورهای جست وجو پیدا می‌کند.

۴- تولید لید یا سرنخ بازاریابی:

هر کسب و کار برای راه اندازی نیاز به ایجاد اعتماد و آگاهی دارد. اما مهمترین هدف کسب و کار در بازاریابی محتوا تولید لید است. بازاریابی محتوا، باعث می‌شود افراد با استفاده از اطلاعات مفید محتوا، کسب و کار ما را پیدا کنند. یکی از مهمترین هدف بازاریابی محتوا، تبدیل ترافیک وب سایت و وبلاگ به لید و در نتیجه پرورش لید در چرخه خرید و تبدیل آنها به خریدار می‌باشد.

۵- جذب مخاطبین ایده‌آل:

لیدها نقش مهمی در فرآیند بازاریابی ایفا می‌کنند. با استفاده از لید، می‌توانیم مخاطبان ایده‌آل را جذب کنیم. نکته مثبتی که وجود دارد این است که فقط افرادی که به کسب و کار و زمینه تخصصی ما علاقمند هستند محتوای ما را دنبال می‌کنند.

۶-تبدیل مخاطبان به مشتری:

باید مخاطبان را طی یک سفر به مشتری تبدیل کنیم. سفر مشتری شامل سه مرحله است: آگاهی، ملاحظات، تصمیم گیری

مرحله آگاهی:

در این مرحله، کاربر متوجه می‌شود مشکل دارد و برای حل مشکل خود در گوگل جستجو می‌نماید. بعد از جستجو وبلاگ ما را پیدا و شروع می‌کند به خواندن محتوا می‌کند.

مرحله ملاحظات:

در این مرحله کاربر راه حل مشکل را ارزیابی و ویدیوها را مشاهده می‌کند. کاربر در این مرحله مطمئن می‌شود شرکت می‌تواند مشکلش را حل کند.

مرحله تصمیم گیری:

کاربر در این مرحله تصمیم می‌گیرد از محصولات و خدمات ما استفاده کند. با استفاده از بازاریابی محتوا موفق می‌شویم کاربر را به خریدار تبدیل کنیم.

مقالات مرتبط: استراتژی قیمت گذاری

بازاریابی محتوا

۷-اشتراک گذاری محتوا توسط بازدیدکنندگان:

یکی از بهترین و موثرترین راه‌هایی که باعث می‌شود بیشتر دیده شویم اشتراک گذاری تولید محتوا توسط مشتریان است. یکی از مهمترین مزایای این استراتژی قابلیت اشتراک گذاری می‌باشد. اشتراک گذاری به صورت فوروارد ایمیل یا اشتراک پست در شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد. هر چقدر محتوا توسط افراد بیشتری به اشتراک گذاشته شود به نفع ما می‌باشد.

۸- هم راستا با سایر استراتژی‌های بازاریابی:

استراتژی بازاریابی برای موفقیت نیاز به محتوای خوب دارد. بهینه‌ سازی موتورهای جستجوگر یا سئو از مهمترین استراتژی‌هایی است که تحت تاثیر محتوای خوب می‌باشند. این روش در فرمت‌های مختلف مانند برگه‌های پرینت شده، موبایل، ویدئو و شبکه‌های اجتماعی توزیع می‌شود.

۹- افزایش نرخ بازگشت سرمایه:

بازاریابی محتوا به صرف زمان نیاز دارد. این روش از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و ارزان است. این هزینه ۶۲ درصد کمتر از روش بازاریابی سنتی است، اما میزان تاثیر آن سه برابر است. ممکن است در ماه‌های اول، نتیجه دلخواه را بدست نیاوریم، اما با گذشت زمان، میزان بازگشت سرمایه حاصل از این نوع بازاریابی افزایش می‌یابد.

مقالات مرتبط: استراتژی تعامل با مشتری

روش‌های استراستژی بازاریابی محتوا:

۱. مشخص کردن مخاطبین هدف:

مخاطبین هدف خود را مشخص کنیم. برای داشتن یک برنامه موفق، می‌بایست مخاطبین هدف را به عنوان خریدار مشخص کنیم. شناخت مخاطبین هدف کمک می‌کند بتوانیم محتوای ارزشمند تولید کنیم.

۲. استخدام نیروی محتوا:

برای موفقیت در این زمینه به متخصصین نیاز داریم. متخصصان به چند گروه تقسیم می‌شوند:

وبلاگ نویس:

وظیفه این گروه نوشتن مقالات در زمینه‌های مختلف می‌باشد و کار بهینه سازی محتوا در وبلاگ را به عهده دارند و تعداد مشترکین را افزایش می‌دهند. این گروه باید مهارت نوشتن، ویراستاری و آنالیز را داشته باشند.

مدیر شبکه‌های اجتماعی:

این گروه وظیفه افزایش تعداد فالوورها در اینستاگرام، جذب افراد به کسب و کار و تبدیل آنها به مشتری را به عهده دارند. این گروه باید با شبکه‌های اجتماعی آشنا باشند، محتوا برای شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنند و با تولید کنندگان محتوا و بازاریابان همکاری خوبی داشته باشند. خلاقیت و روابط اجتماعی از مهمترین ویژگی‌های این دسته از افراد می‌باشد.

کارشناس سئو:

این گروه مسئول بهبود رتبه‌بندی هستند. از جمله وظایف این گروه، همکاری با وبلاگ نویسان و به روز بودن در زمینه سئو می‌باشد. این افراد از مهارت ویژه‌ای برخوردار می‌باشند.

طراح:

این گروه مسئولیت برندسازی را به عهده دارند و با استفاده از طراحی‌های منحصر به فرد به برند هویت می‌بخشند. این افراد دارای خلاقیت بسیار بالایی هستند و با نویسندگان همکاری و تعامل خوبی دارند.

کلام آخر

بازاریابی محتوا نوعی از انواع مختلف بازاریابی است که علیرغم صرف هزینه‌ی پایین برای انجام آن، از بازدهی بالایی برخوردار است. با استفاده از این نوع بازاریابی می‌توانیم محاطبان بیشماری را در فضای مجازی جذب نماییم، امکان جلب اعتماد مشتریان به برند ما نیز وجود خواهد و مخاطبان به نحو موثرتری با برند و کسب و کار ما آشنا می‌شوند. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.