تجارت پارتیزانی

بازاریابی پارتیزانی

بازاریابی پارتیزانی چیست؟

شامل روش هایی در تبلیغات است که یک هدف اصلی دارد و آن صرف کمترین هزینه و خلق تبلیغات با اثرگذاری بالا و ماندگاری طولانی مدت درذهن مشتری است. بازاریابی پارتیزانی   روش های جدید و کم هزینه را به خدمت می گیرد و تبلیغاتی آمیخته با خلاقیت ایجاد میکند. بنابراین، سودآوری بیشتری  برای شرکت موردنظر حاصل می‌شود.

رادیو و تلویزیون رسانه های جمعی هستند، که برای تبلیغات در دسترس همه نیستند و همچنین بیلبوردهای بزرگ مانند رادیو و تلویزیون گران هستند. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد بازاریابی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

آیا بازاریابی پارتیزانی فقط یک ایده خلاقانه برای تبلیغات است ؟

خیر! باید مراقب باشیم تبلیغات خلاقانه با بازاریابی گوریلا یا پارتیزانی متفاوت است.

مسئله اصلی در بازاریابی پارتیزانی میزان اثرگذاری تبلیغات که شما انجام می دهید بر روی مخاطب است.دراین موضوع می‌توانید از خلاقیت محاسبه گری و تحلیل گری خود استفاده کنید، تا اثرگذاری تبلیغات شما بر روی جامعه هدف بیشتر شود.جالب است، همیشه صرف هزینه زیاد برای ایجاد و تاثیر گذاری بیشتر تبلیغات لازم نیست با چیز های ساده و گذرا هم میتوانیم ذهن آگاه یا ناخودآگاه مخاطب خودمان را مشغول به ظاهر و نام کالای خود کنیم.

پدر علم بازاریابی پارتیزانی کیست؟

کنراد لوینسون در سال ۱۹۸۳ کتاب بازاریابی پارتیزانی چاپ کرد و به معرفی گوریلامارکتینگ پرداخته است. نشان می دهد چطور یک استارتاپ کوچک که بودجه کم دارد با شرکت های بزرگ تجاری رقابت می کند.

مقالات مرتبط: بازاریابی اینترنتی

بازاریابی سنتی و شریکی چه تفاوت هایی دارند؟

شگردهای این دو بازاریابی با هم متفاوت است.  بازاریابی چریکی اصرار دارد بر:

۱_خلاقیت

۲_روابط خوب

۳_رضایت

مراقب باشیم که تکرار و تقلید به پیشرفت منتهی  نمی شود.

بلکه  به رضایت مخاطب هم خدشه وارد می‌کند

بازاریابی پارتیزانی چه اصولی دارد؟

دربازاریابی پارتیزانی کمبود بودجه مشکل نیست   می توانیم تلاش کنیم و از تفکر و خلاقیت بهره ببریم تا با یافتن روش‌های خلاق و تاثیر گذار مشکل کمبود بودجه را حل کنیم.

آزمون و خطا وجود ندارد:

بر اساس آمار باید پیش برویم .بر اساس آزمون و خطا عمل نمکنیم.

بر روی مشتریان فعلی تمرکز می شود:

تمرکز بر مشتریان فعلی نسبت به جذب مشتری جدید اهمیت بیشتری دارد.

کسب و کارهای کوچک و بزرگ مانند هم هستند:

همان مقدار اثر گذار است بر کسب و کارهای کوچک که برای یکی از کارهای بزرگ موثر است.

سود مهم است نه فقط فروش:

دربازاریابی چریکی خوب، سود شرکت بالا میرود. از این رو افزایش فروش لحظه‌ای یک شرکت شاخص ارزیابی بازاریابی چریکی نمی باشد.

مقالات مرتبط: بازاریابی تلفنی

انواع بازاریابی گوریلا یا پارتیزانی

ویروسی :

برای شروع تبلیغات مورد نظر به صورت یک ویروس در بین افراد پخش میشود و بعد این ویروس به شکل یک اپیدمی در جامعه گسترش پیدا می‌کند مثل به سخره گرفتن تبلیغات یک  کسب و کار در یک سایت یا شبکه اجتماعی پر پرطرفدار که تبدیل به یک چالش می شود.

بازاریابی دهان به دهان:

در این روش بسیار مهم یک مشتری که از خدمات و کالای دریافتی از شرکت شما راضی است، حداقل به ۱۲ نفر دیگر این تجربه خود را در میان می‌گذارد. مشتری راضی برای شرکت شما مثل یک رسانه تبلیغاتی عمل می کند.مشتری راضی می تواند دیگران را وادار به خرید از شرکت شما نماید.

محل های رایگان برای نصب تبلیغات:

پوسترهای تبلیغاتی،حاوی تبلیغات خلاقانه طراحی کنید و برای نصب آنها فقط به محل های مخصوص و گران قیمت فکر نکنید. هر جای شهر ممکن است فضایی برای نصب پوستر یا بنر شما وجود داشته باشد.

بازاریابی محیطی:

چیزی را در فضای بیرون شهر و فضای بیرون با دایره  تجارت و کسب و کار خود را، با برند شرکت خودتان  ارتباط دهید.

به عنوان مثال یک صندلی در خیابان به شکل شکلات با آرم مخصوص شرکت شما می تواند تبلیغات خوبی برای برند شما باشد.

بازاریابی حضوری:

مثل بازاریابی محیطی عمل می کنیم فقط یک تفاوت کوچک وجود دارد باید تلاش کنیم ارتباط نزدیک تر بین محصول و خریداران احتمالی ایجاد کنیم.احساس مالکیت را به مشتری میدهیم.

روش جایگزینی:

 می توانیم به شکل خلاقانه محصول مورد نظر را به تبلیغ کنیم.  ماهیت محصول و کارایی آن را به معرض نمایش گذاشته می شود.

بازاریابی تجربی:

این امکان را به مشتری میدهیم که محصول ما را در محیط و زندگی خود تجربه کند.

بازاریابی فرضی:

در کنار کارهای روزانه را نمایش می دهیم محصولات خود را به طور غیر مستقیم به مخاطب القا می کنیم مجبور هستند از محصولات ما در کنار برخی از کارها استفاده کنند.

تبلیغ در بسته بندی:

 میتوانیم روی بسته بندی دستمال کاغذی یا سایر بسته بندی ها بلیط اتوبوس و کبریت تبلیغات خود را چاپ کنیم.

 کمین :

در این نوع  بازاریابی یک شرکت سعی میکند در یک رویداد با استفاده از کمین در مقابل سایر تبلیغات ظاهر شود و با بقیه تبلیغات ها در آن رویداد رقابت کند.

کلام آخر

بازاریابی پارتیزانی با استفاده از خلاقیت و تلاش بیشتردر بدون صرف هزینه زیاد بیشترین تأثیر را برمشتری  می‌گذارد.بالا رفتن سود در شرکت های کوچک و بزرگی که بازاریابی چریکی دارند از مشخصه های مهم است . برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.