Digital Business Card بیزینس کارت دیجیتال

بیزینس کارت دیجیتال

بیزینس کارت دیجیتال

بیزینس کارت دیجیتال، شکل امروزی، به روز و مدرن کارت ویزیت‌های مقوایی است. شیوه‌ی انتشار و طریقه‌ي دست‌یابی مشتری به آن نیز از طریق پیامک خواهد بود. این سبک از بیزنس کارت‌ها امکان اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به بیزنس مانند شماره‌ی تماس، آدرس سایت، پیج‌های فروش اینترنتی در شبکه‌های مجازی و… را در اختیار مشتریان فعال و یا حتی بالقوه قرار می‌دهد. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد برندسازی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

انواع بیزینس کارت‌های دیجیتال:

۱. USSD:

ما در این نمونه از کارت‌های ویزیت با کد ussd سر و کار داریم. کد ussd همان الگوی *1234# است که با تلفنهای همراهمان شماره‌گیری می‌کنیم. برای استفاده از این کد بایستی ابتدا اقدام به خرید آن از طریق سایت‌های مربوط به سیمکارت‌های تلفن همراه نماییم. بنابراین نیاز است که با مراجعه به سایت همراه اول و یا ایرانسل و مطالعه‌ی ضوابط و شرایط مربوطه، کد مدنظر خودمان را خریداری نماییم.

معایب روش ussd:

از مهمترین معایب این روش این است که اگر کد دستوری مدنظر خود را از اپراتور همراه اول انتخاب کنیم، امکان استفاده از آن توسط مشترکین ایرانسل وجود نخواهد داشت. این مورد را می‌توان از سری محدودیت‌های این روش به شمار آورد.

با این حال و علیرغم محدودیت‌های موجود، استفاده از آن خالی از لطف و فایده نیست. چرا که مشتری بیزینس ما با شماره‌گیری کد دستوری اختصاصی، اطلاعات لازم را در صفحه‌ی تلفن همراه خود مشاهده خواهد کرد و همچنین می‌تواند به منوی محصولات ما نیز دسترسی داشته باشد.

۲. پیامکی:

برای استفاده از کارت ویزیت پیامکی لازم است تا یک پنل پیامکی خریداری نماییم. در این روش بایستی یک عدد و یا یک کلمه بعنوان crm تعریف کنیم تا به وسیله‌ی ارسال آن از طریق سامانه‌ی پیامکی که خریداری کرده‌ایم، اطلاعات مربوطه و اختصاصی بیزینس ما بطور خودکار برای مشتریان ارسال شود.

۳. کارت ویزیت الکترونیکی NFC:

در این روش از یک سو با کارت‌های فیزیکی مواجهیم و از سمت دیگر با تکنولوژی و امکانات تلفن همراه. این روش خود به دو بخش تقسیم می‌شود:

بخش NFC:

این بخش شامل افرادی می‌شود که تلفن همراه آنان مجهز به قابلیت NFC است. دریافت اطلاعات از طریق نزدیک کردن بخش NFC تلفن همراه به کارت ویزیت انجام خواهد شد.

بخش QR:

این بخش مربوط به افرادی است که قابلیت قبل را ندارند و برای دریافت اطلاعات مربوطه، از دوربین تلفن همراه خود و اسکن کد از طریق اپلیکیشن‌های مخصوص QRخوان استفاده می‌نمایند.

مقالات مرتبط: ثبت برند بین‌المللی

بیزینس کارت دیجیتال

مزایای استفاده از بیزینس کارت دیجیتال:

۱. دست‌یابی به بانک شماره:

شاید بهتر باشد توضیح این مبحث را با یک مثال شروع کنیم. به عنوان مثال استفاده از پنل‌های پیامکی حجم انبوهی از شماره‌های کاربردی را در اختیارمان قرار می‌دهد. مثلا هنگامی که از مشتریان خود درخواست می‌کنیم کد دستوری مشخصی را به سامانه‌ی پیامکی اختصاصی‌مان ارسال نمایند، به مرور زمان به لیست جامع و کاربردی از مشتریان فعال و بالقوه دست خواهیم یافت. به این ترتیب بعدها تبلیغات و تخفیف‌های مربوط به کسب و کارمان را در کوتاه‌ترین و سریعترین زمان ممکن و تنها با یک کلیک می‌توانیم به اطلاع مشتریان برسانیم.

۲. قابلیت ویرایش:

در کارت‌های ویزیت سنتی امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد. بعنوان مثال زمانی که آدرس فروشگاه ما تغییر می‌کند، اطلاع رسانی آدرس جدید به مشتریان تنها با تغییر کارت ویزیت امکان پذیر خواهد بود. این مسئله هم می‌تواند ما را با ضرر و زیان‌های مادی مواجه کند و هم ممکن است روند جذب مشتری ما سیری نزولی داشته باشد.

۳. قابلیت کلیک مستقیم! :

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش خریدهای اینترنتی، درآمد بیشتر کسب و کارها از معاملات آنلاین در فضای مجازی می‌باشد. اما اینکه مشتریان حضوری ما نیز از درگاه‌های فروش آنلاین ما آگاه باشند هم حائز اهمیت است. نکته‌ی قابل توجه اسن است که جست و جوی آدرس‌های مربوطه در فضای مجازی توسط مشتریان، احتمالی بسیار پایین را دربرمی‌گیرد. اما در مقابل، با ارسال لینک‌های مربوط به فروشگاه‌های اینترنتی ما مانند سایت و اینستاگرام از طریق پیامک، دسترسی مشتریان راحت‌تر بوده و تنها با یک کلیک به سایت یا پیج ما راه خواهند یافت.

۴. حفاظت از محیط زیست:

طبیعتا عدم استفاده از کارت ویزیت‌های مقوایی، مصرف کاغذ کمتری را در پی دارد و در نتیجه محیط زیست سالم‌تری را در اختیار خواهیم داشت.

مقالات مرتبط: علامت تجاری چیست؟

کارایی کارت ویزیت دیجیتالی:

واقعیت این است که برای استفاده از کارت ویزیت دیجیتال، مشتری یا باید حضوری به فروشگاه ما مراجعه نماید یا شناخت قبلی نسبت به ما داشته باشد. اما رسالت اصلی کارت ویزیت دیجیتال، ارتباط مداوم و موثر با مشتری است. این ارتباط از طریق دست‌یابی به همان پایگاه جامع شماره‌های کاربردی خواهد بود. به این صورت که با دست‌یابی به شماره‌های مشتریان، می‌توانیم بطور مستمر اطلاعات مربوط به فروشگاه مانند اجناس جدید، تخفیفات و… را به آنان اطلاع دهیم. به این ترتیب کسب و کار ما در ذهن مشتریان ثبت می‌شود و آنان را از دست نخواهیم داد.

کلام آخر

فعالیت در فضای رقابتی موجود به ویژه فضای مجازی، نیازمند بروز رسانی و امتحان راه‌های بیشتر برای جذب و حفظ مشتریان خواهد بود. استفاده از بیزینس کارت دیجیتالی نیز یکی از این روش‌هاست که در کنار محدودیت‌هایی که وجود دارد، مزایای آن نیز غیر قابل انکار است. . برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.