Effect of Branding on Sales تاثیر برندینگ در فروش

تاثیر برندینگ در فروش

تاثیر برندینگ در فروش

تاثیر برندینگ در فروش نکته‌ي مهمی است که از اهمیت آن نباید غافل شد. برخی صاحب نظران در این حوزه معتقدند آنچه که موجب افزایش فروش می‌شود، برندسازی قوی است. یک دیدگاه سطحی در رابطه با برندینگ این است که برندسازی را به نام تجاری و لوگو محدود کنیم. برندینگ گستره‌ای است که نام تجاری و لوگو را نیز شامل می‌شود اما محدود به آن نیست. به عبارت دیگر این دو مقوله زیرمجموعه‌ای از برندینگ محسوب می‌شوند.

با بهره‌مندی از یک استراتژی برندینگ موثر در بازار رقابتی موجود، کسب و کارها از شانس موفقیت بالاتری برخوردار خواهند شد. لذا برای بررسی دلایل و میزان پیشرفت یک کسب و کار بایستی وضعیت برند آن را بررسی نماییم. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد برندسازی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

برندینگ و فروش:

شاید اگر نگاهی دقیق‌تر به برندهای قدیمی داشته باشیم متوجه این مطلب بشویم که همچنان تمایل برای خرید برخی برندهای قدیمی بالاست. علیرغم تتوع برندی که در رابطه با کالاهای مشابه داریم همچنان تاثیر برندینگ قدیمی در فروش به شکل قابل ملاحظه‌ای بالاست.

درفضای تجارت و کسب و کار امروزه، قدرت در دست خریداران است و نه صاحبان برند. خریداران با استفاده از فضای تعاملی که اینترنت در اختیارشان قرار داده، می‌توانند به بررسی برندهای مختلف پرداخته و انتخاب مناسب‌تری داشته باشند. بسیار پیش آمده که مشتریان وارد سایتی شده‌اند اما به جست و جو بسنده کرده‌اند؛ یعنی در نهایت خریدی صورت نگرفته است. در این شرایط بایستی دید اشکال کار کجاست و چرا مشتریان ما محصولات رقیب را ترجیح می‌دهند. دلیل این امر را می‌توانیم در برندینگ و تاثیر ضعیف و منفی آن پیدا کنیم. بنظر می‌رسد دلیل عدم موفقیت ما در فروش برگرفته از عدم تواناییمان در اقناع مشتریان و عدم وفاداری آنان باشد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت شهرت ضعیف برندمان تنها عاملی است که موجب عدم موفقیت، عدم فروش و ترک مشتریان می‌شود و آنان را به سمت رقیب سوق می‌دهد.

مقالات مرتبط: انتخاب رنگ برند

تاثیر برندینگ در فروش

برندسازی و بازاریابی:

هدف از انجام بازاریابی، تبلیغ محصولات و خدمات و هدف از برندسازی، رهبری این پروسه‌ي تبلیغاتی است. درواقع می‌توان گفت انجام این پروسه‌ي رهبری است که موجب بروز رفتار مطلوب مشتری می‌شود.

سوددهی برندینگ بر پایه‌ی پایگاه مطمئنی از مشتریان که از طریق بازاریابی موثر بدست آورده‌ایم خواهد بود. رویکرد فروش تصادفی تاثیری در میزان سوددهی مفید نخواهد گذاشت. اما سوددهی با رویکرد برندینگ موثر همراه با بازاریابی، قطعی است. افراد موفق در حوزه‌ی کسب و کار بر بازار موجود و میزان فضایی که می‌توانند از این بازار کسب کنند تمرکز ندارند. تمرکز مدیران موفق بر روی ایجاد یک بازار با اندازه‌ای مشخص بر مبنای ماندگاری یک کلمه و یا یک ویژگی بر ذهن مخاطب است.

برندینگ در کسب و کار:

در شرایط نامتعادل و بی‌ثبات بازار، برخورداری از مزیت رقابتی برای بهره‌مندی از فروش بیشتر برای کسب و کارها حائز اهمیت است. به همین جهت کسب و کارها بایستی در جهت ایجاد مزیت رقابتی برای ماندگاری در فضای رقابتی بازار تلاش نمایند. کسب و کاری که علاوه بر ارائه‌ي محصولات با کیفیت با قیمت عادلانه، به ارائه‌ي خدمات پس از فروش نیز می‌پردازد و بر روی برندسازی خود نیز کار می‌نماید می‌تواند به موفقیت خود امید بالایی داشته باشد.

چنین کسب و کاری در فضای ناپایدار و رکود اقتصادی نیز می‌تواند موقعیت و جایگاه خود را به خوبی حفظ کرده و سهم بالایی در بازار بدست آورد.

مقالات مرتبط: جایگاه سازی برند

تاثیر برندینگ در فروش

برندینگ قوی:

زمانی که فرآیند برندسازی با موفقیت و به درستی صورت گرفته باشد،‌ هر خرید مشتری تضمین خرید بعدی و رضایت وی موجب توصیه به دیگران خواهد بود. این نوع بازاریابی که تحت عنوان بازاریابی دهان به دهان شناخته می‌شود، هم موجب مشتری آوری برای کسب و کار و هم موجب تبلیغات بدون هزینه خواهد شد.

در شرایطی که یک برند به خوشنامی رسید و اعتمادها بسوی او جلب شد، هر محصول و یا خدمت جدید ارائه شده از جانب آن نیز به سرعت فروش خواهد رفت. این مورد تاثیر عمیق برندینگ را در میزان فروش و بازاریابی نشان می‌دهد.

ضمن اینکه برندینگ قوی نه فقط در زمینه‌ی جذب مشتری بلکه درمورد پویایی درون سازمانی نیز موثر واقع می‌شود. به اینصورت که وفاداری کارمندان و جنبش‌های آنان را بیشتر کرده و بازدهی سازمان را بالا می‌برد.

مقالات مرتبط: برندسازی محصول

کلام آخر

برای موفقیت و حفظ جایگاه کسب و کار، عوامل بسیاری می‌توانند تاثیرگذار باشند. مقوله‌ی برندینگ یکی از موارد تاثیرگذار هم بر روی فروش و هم بازاریابی است. هرچقدر قدرتمندتر در عرصه‌ی برندسازی ظاهر شویم، در فضای رقابتی نیز موفق‌تر خواهیم بود. لذا در حوزه‌ی کسب و کار، فروش و بازاریابی نباید از مقوله‌ي برندینگ غافل شویم. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.