Safe Investment سرمایه گذاری امن

سرمایه گذاری امن

سرمایه گذاری امن

سرمایه گذاری امن به معنی خرید وسایل یا دارائی هایی به امید سودآوری در آینده است که در علم اقتصاد جایگاه ویژه ای دارد. پس از تحلیل و بررسی اوضاع اقتصادی، سرمایه گذار اقدام به خرید پس انداز و یا قرض اموالی می‌نماید تا بعد از یک دوره زمانی اصل سرمایه به همراه سود حاصل از آن برگردد.

بعضی از سرمایه گذاری ها دارای ریسک زیاد و بعضی دیگر از ریسک کمتری برخوردار هستند. سرمایه گذار باید عوامل زیادی را در نظر بگیرد تا بتواند یک ریسک امن را ایجاد کرده و کمتر با مشکل مواجه شود و یک سرمایه گذاری پرسود اما کم خطر را انجام دهد. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد مدیریت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

انواع بازارهای سرمایه گذاری:

  • طلا و سکه
  • بورس و فرابورس
  • ارز
  • مسکن
  • سپرده گذاری در بانک

مقالات مرتبط: فرصت‌های سرمایه گذاری

سرمایه

بازار مالی مناسب برای سرمایه گذاری:

در شرایط فعلی کشور که بازار سکه و ارز با نوسانات و تغییرات شدیدی همراه است، عملا سرمایه گذاری در این دو بسیار پر خطر بوده و توصیه نمی‌شود.

همین طور بازار مسکن به دلیل رشد پایین ساخت و ساز و نیز درپی افزایش شدید قیمت مسکن، معاملات آن با کاهش روبه رو است.

سرمایه گذاری در این قسمت ریسک فراوانی دارد. در واقع سرمایه گذاری در بازارهای سکه، ارز و مسکن از نوع غیرمولد است. در صورتی که اگر سرمایه گذاران با آگاهی و دانش وارد بازار بورس شوند، سرمایه گذاری مولد را تجربه می‌کنند.

نکات طلایی سرمایه گذاری امن:

همانگونه که گفته شد برای سرمایه گذاری امن و کم خطر باید با آگاهی و دانش قدم برداشت. یک سری نکات وجود دارد که دانستن آنها کمک بزرگی برای سرمایه گذاری می‌کند.

۱. سرمایه گذاری همیشه با ریسک همراه است. پس باید منتظر هر اتفاق و ضرر و زیانی باشیم.

۲. سرمایه گذاری فرآیند بلند مدت است و نتایج آن در آینده مشخص می‌شود.

۳. برای سرمایه گذاری لازم نیست سرمایه گذار دارای تخصص خاصی باشد اما باید با اصول و تکنیک‌های سرمایه گذاری آشنا باشد.

۴. برای سرمایه گذاری نباید فرصت‌ها را از دست داد و بهتر است هر چه زودتر شروع کرد تا فرصت جبران داشته باشد.

۵. زمان نقش مهمی درمیزان ریسک‌ سرمایه گذاری دارد. طوری که هرچه بازه زمانی بیشتری باشد، قدرت ریسک پذیری بالاتر می‌رود، در نتیجه سرمایه گذاری کم خطرتر می‌باشد.

مقالات مرتبط: اشتباه مدیران بازاریابی

روش سرمایه گذاری در بورس:

طی نیمه اول سال ۹۷ بازار سرمایه با رکوردی بی سابقه روبه رو شده و رشد ۱۰۲ درصدی داشته است که بر این اساس سرمایه گذاری در بورس به عنوان بهترین بازار سرمایه گذاری به شمارمی اید.

بررسی کلی بازارمالی جهت سرمایه گذاری درایران:

سرمایه گذاری در ایران با توجه به شرایط داخلی و خارجی کشور و نوسانات ارز و تحریم ها همیشه با چالش‌های زیادی روبرو بوده است. در این شرایط پیش بینی میزان سود آوری سرمایه گذاری سخت به نظرمی‌رسد.

کلام آخر

سرمایه گذاری فقط برای ثروتمندان نیست و هر فرد با هر مقدار دارایی بهتر است در شرایط فعلی که نرخ تورم و میزان نوسانات شاخص‌های اقتصادی زیاد است اقدام به سرمایه گذاری پول های نقد کند. در این راه ارز، مسکن، طلا، بورس و سود بانکی پنج زمینه سرمایه گذاری هستند.

میزان سودآوری سرمایه گذاری و ریسک آن رابطه مستقیمی با هم دارد. معمولا سرمایه گذاری‌های امن سودکمتری داشته و هرچه میزان سود سرمایه گذار بیشتر باشد، به همان نسبت ریسک پذیرتر است. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.