Brand Personality شخصیت برند

شخصیت برند چیست؟

شخصیت برند مجموعه‌ای از ویژگی‌های انسانی است که به برند نسبت می‌دهند. به عبارت دیگر شخصیت برند چیزی است که مشتری می‌تواند با آن ارتباط برقرار کند. یک برند موثر با داشتن صفات ثابت که موجب رضایت گروه مصرف کننده می‌باشد، ارزش خود را بالا می‌برد. این شخصیت، ارزش افزوده کیفی است که برند بر مزایای عملکردی خود کسب می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید،  همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد برندسازی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

شخصیت برند

شخصیت برند به عنوان صفاتی بیان می‌شوند که نشان می‌دهد ما می‌خواهیم مردم از ما چه درکی داشته باشند. مثل شاد بودن، جوان بودن، قابل اعتماد، صمیمی بودن، مسئولیت‌پذیر بودن. همینطور می‌توان به ویژگی‌های جمعیت شناختی مثل جنسیت، سن و طبقه اجتماعی اشاره کرد. اگر به برند خود با ویژگی‌های منحصر به فرد فکر کنیم می‌توانیم طوری خود را نشان دهیم که باعث می‌شود بتوانیم از بُعد عاطفی با مشتریانی که می‌خواهیم جذب کنیم ارتباط برقرار کنیم. این مورد بسیار حائز اهمیت است به علت این که احساسات باعث تصمیم گیری به خصوص تصمیم به خرید می‌شود.

به عنوان مثال پرسونا برند اپل مشتریان را قادر می سازد با استفاده از برند، نسخه‌ی ایده‌آل خود را بیان کنند.

مقالات مرتبط: ترمیم برند یا برند سازی مجدد

دلیل اهمیت شخصیت برند:

ترجیحات مشتری را ایجاد کرده و برندتان را متمایز می‌سازد:

یکی از روش‌های ایجاد تمایز جهت معرفی و تولید محصولی خاص و ارزشمندتر از آن چه دیگران ارائه می‌دهند، دادن ویژگی‌های انسانی به برند است.

داستان برند را تقویت می‌کند:

در داستان برند ما دلیل هایی وجود دارد که  بیان می کنند چرا باید مشتریان به ما اهمیت دهند؟ به چه چیزهایی اهمیت می‌دهیم؟ چگونه می‌خواهیم به جهان و افراد موجود در آن کمک کنیم؟ کارما چه تفاوتی بارقبا دارد؟ تجربه همکاری باما چگونه است؟ ویژگی شخصیتی که انتخاب می‌کنیم باید ریشه در استراتژی  داشته باشد. انسان‌ها همه دارای برندها، ارزش‌ها و اصول اساسی هستند که آن‌ها را راهنمایی می‌کنند. ویژگی شخصیتی به ما کمک می‌کند بفهمیم افراد در اعماق وجود خود چگونه هستند.

شخصیت برند

 

مزایای شخصیت برند:

شخصیت برند مزایایی را با خود به همراه خواهد داشت که همواره در کنار برند می‌ماند و موجبات رضایت خاطر مشتری و افزایش فروش را فراهم می‌آورد. شاید حتی بتوان گفت مهمترین مزیت آن پیروزی در بازار رقابتی موجود و در بین رقباست. زمانی که در بازار رقابتی همواره در صدر باشیم، تمامی هزینه‌هایی که در این راه متحمل شدیم نیز به چرخه‌ی تجارتی‌مان برخواهند گشت.

مقالات مرتبط: وفاداری به برند چیست؟

تعریف شخصیت برند:

ما برای این تعریف از روش‌های مختلفی می‌توانیم استفاده نماییم. اما بکارگیری روش‌ها بایستی متناسب با برند ما بوده و بیشترین ارتباط با برندمان داشته باشد.

چار چوب شخصیت برند:

شخصیت برند به ۵ دسته تقسیم می‌شود: صداقت، هیجان، شایستگی، ظرافت، زمختی.

صفاتی را که انتخاب می کنیم زیر مجموعه یکی از این پنج بُعد شخصیتی خواهند بود؛ مثلا جسارت یا ماجراجویی زیر مجموعه هیجان است. جذاب و زنانه زیر مجموعه ظرافت است. مثلا اگر یک دستیار مجازی هستید رقبای اصلی ما ممکن است روی شایستگی تمرکز کنند. آن ها دارای قابلیت اطمینان، سخت کوشی و مسئولیت پذیری هستند.

کلام آخر

جادوی واقعی زمانی اتفاق می افتد که ما شخصیت برند ثابت و پایداری را ایجاد کنیم که قابل مشاهده باشد. در نتیجه افراد شروع به شناختن ما می‌کنند که این موضوع باعث اعتماد و انتخاب ما می‌شود. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.