Exporting Saffron صادرات زعفران

صادرات زعفران

صادرات زعفران

صادرات زغفران البته به صورت فله یکی از مهمترین فعالیت‌های تجاری ایران می‌باشد. این محصول یکی از گرانترین و با ارزشترین محصولات کشاورزی و ادویه‌های موجود در جهان است که خرید و فروش آن در بازار، یکی از مهمترین کسب و کارهای پر سود برای ایرانیان محسوب می‌شود. بیشترین زمین زیر کشت زعفران در استان خراسان می‌باشد. بیشتر خانوارها مشغول به کاشت زعفران هستند و از این روش درآمد کسب می‌کنند. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد تجارت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

شرکت صادرکننده زعفران و وظایف آن:

زعفران یکی از ادویه‌های محبوب در ایران محسوب می‌شود که از آن برای رنگ و طعم غذا و نوشیدنی‌های مختلف استفاده می‌شود. تقاضای خرید زعفران در بازارهای خارجی بالاست و کشورهای مختلفی برای خرید زعفران از ایران اقدام می‌کنند. شرکتهای صادرات زعفران، شرکتهای متمرکزی هستند که کار صادرات زعفران را آسان‌تر می‌کنند و امکاناتی را فراهم می‌کند که زعفران‌های برداشت شده از زمین به درستی بسته‌بندی و برای صادرات آماده شوند.

شرکت صادرات زعفران با توجه به نیاز مشتری به خرید این ادویه، استراتژی قیمت گذاری و روش‌های بازاریابی را اجرا می‌کند.

مقالات مرتبط: تجارت سیار چیست؟

مراحل صادرات زعفران:

۱. ارزیابی و بررسی نیاز بازار جهانی به خرید زعفران:

موفقیت در صادرات زعفران بستگی به نیاز بازار جهانی به خرید زعفران دارد. اگر درک صحیحی از بازار زعفران نداشته باشیم تلاش‌هایمان برای صادر کردن بی نتیجه می‌ماند.

۲. خرید زعفران مرغوب با بسته‌بندی استاندارد و زیبا:

بعد از اینکه مرحله اول صادرات زعفران را گذراندیم، اکنون باید بهترین زعفران را برای صادرات تهیه کنیم. علاوه بر اینکه بیشترین تولید زعفران در استان خراسان می‌باشد با کیفیت ترین نوع زعفران در شهرستان قائنات کشت می‌شود.

یکی از مهمترین مراحل صادرات زعفران بسته‌بندی استاندارد برای محصولات است. تصور کنیم مرغوب‌ترین زعفران را تهیه کرده‌ایم، بازار هدف را مشخص نموده‌ایم و می‌خواهیم زعفران را صادر کنیم. اگر محصولات بهترین بسته‌بندی را نداشته باشد مشتری خارجی محصول ما را نمی‌خرد. بسته‌‌بندی‌های صادراتی ویژگی مشخصی دارند که از طرف کشور مقصد برای فروشنده مشخص می‌شود.

۳. دریافت مجوزها و مدارک لازم:

 صادرات زعفران مانند کالاهای دیگر به یک سری مجوزها نیاز دارد. ضمن اینکه زعفران بهترین ادویه برای مواد غذایی است، مجوزها و مدارک مورد نیاز  آن با کالاهای دیگر متفاوت می‌باشد. شخص صادر کننده در مرحله اول باید نسبت به دریافت گواهی استاندارد و گواهی بهداشت اقدام کند. یکی از مهمترین مدارک صادر کننده کارت بازرگانی است. شرکت‌ها معمولا با ارائه کارت و اعزام افراد به عنوان نماینده صادرات همراه با وکالت‌نامه یا معرفی‌نامه این کار را انجام می‌دهند. نماینده شرکت به گمرک مراجعه .می‌کند و مرحله صادرات را انجام می‌دهد

انواع زعفران:

۱. زعفران نگین:

این نمونه زعفران مانند زعفران سوپر نگین رشته‌های کلاله به هم متصل دارند و مهمترین تفاوت آنها در طول رشته‌های زعفران .می‌باشد

مقالات مرتبط: دیپلماسی تجاری چیست؟ 

صادرات زعفران

۲. زعفران سرگل:

در زعفران سرگل خامه‌ها حذف می‌شوند و زعفران خالص بدست می‌آید. این نمونه زعفران سرگل با نام‌های دیگری مثل سرقلم، سر ریشه و ممتاز نام گذاری می‌شود.

صادرات زعفران

 

۳. زعفران دسته:

در تک سویه خامه‌ها و کلاله‌ها روی یکدیگر قرار می‌گیرد. اما در مدل دو سویه کلاله‌ها در دو سمت و خامه در وسط قرار می‌گیرد. در این نمونه چون خامه‌ها وسط قرار می‌گیرند، کلاله بیشتر جلب توجه می‌کند.

صادرات زعفران

 

کلام آخر

آشنایی با مراحل صادرات زعفران کمک می‌کند که هر مرحله را به طور دقیق انجام دهیم. افرادی که در  این حوزه تجربه و تخصص ندارند بایستی قبل از ورود به این کار دانش و اطلاعات کافی داشته باشند. مشورت کردن با شرکت‌ها و سرمایه گذاری در این حوزه تاثیر مثبتی دارد. زمانی در این حوزه موفق می‌شویم که بازار هدف خود را به خوبی بشناسیم و بتوانیم بهترین مشتری را پیدا کنیم. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.