Kiwi Export to Turkey صادرات کیوی به ترکیه

صادرات کیوی به ترکیه

صادرات کیوی به ترکیه

صادرات کیوی یکی از تجارت‌های پر سودی است که بین کشور ترکیه و کشور ایران انجام می‌شود. کیفیت کیوی باعث شده کشور ترکیه یکی از مهمترین و بزرگترین کشورهای خریدار محسوب شود. شایان ذکر است که کشور ترکیه خود تولید کننده و صادرکننده کیوی در جهان است که فروش خود را به کشور اروپایی اختصاص داده است.

کیوی در ایران نوعی میوه صنعتی محسوب می‌شود که کیفیت بالا و ظاهر زیبایی دارد. وزن کیوی صادراتی بین ۷۰ تا ۹۰ گرم است. محصولی که در ایران تولید می‌شود، دارای سایزهای نسبتا بزرگی هستند که شبیه آن در هیچ کدام از کشورهای تولید کننده این محصول دیده نمی‌شود. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد تجارت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

مشکلات و محدودیتهای کاشت کیوی برای صادرات به ترکیه:

یکی از مهمترین مشکلات کاشت کیوی برای صادرات، نداشتن تسهیلات و فراهم نبودن شرایط لازم برای تولید کنندگان محصول صادراتی است. کمبود ظرفیت انبارهای ذخیره کننده، نداشتن سرد خانه مجهز و هزینه زیاد حمل و نقل از دیگر مشکلاتی هستند که در این زمینه وجود دارد و صادر کنندگان با آن مواجه هستند.

مزیتهای صادرات کیوی به ترکیه:

ترکیه یکی از همسایه‌های شمالی کشور ما است که از گذشته‌ی دور تا امروز با ما همکاری داشته است.

مهمترین همکاری این دو کشور در تجارت این است که سالانه تعداد زیادی کالا و محصولات متنوع از مرز کشور مبادله می‌شوند. یکی از مهمترین مزیت‌های صادرات کیوی به ترکیه این است که از نظر مسافت بسیار نزدیک است و هزینه‌های حمل و نقل به صرفه می‌باشد. علاوه بر این، محموله‌های حمل محصول در کمترین زمان ممکن به مقصد می‌رسد. مزیت دیگر این صادرات دسترسی آسان به بازارهای مصرفی می‌باشد. با توجه به این که از لحاظ فرهنگ غذایی تشابهات فراوانی میان دو کشور وجود دارد، به راحتی می‌توان محصول مورد نظر را در ترکیه به فروش رساند.

مقالات مرتبط: کالاهای صادراتی پر سود

صادرات کیوی به ترکیه

مشکلات صادرات کیوی به ترکیه:

۱. باتوجه به زمان برداشت محصول، امکان سرمازدگی آن در فصول سرد تا رسیدن به مقصد وجود دارد.

۲. وضعیت نامناسب کوددهی و تغذیه باغ‌ها و استفاده کردن از کودهای شیمیایی تقلبی باعث تولید کیوی نامرغوب می‌شود و خریداران ترک محصول را ارزانتر از قیمت واقعی می‌خرند.

۳. به دلیل حجم بالای صادرات، برداشت کیوی زودتر انجام می‌شود و کیفیت و مرغوبیت بالایی ندارد و این به معنی از دست دادن بازار مصرفی است.

۴. استفاده از جعبه‌ها و بسته‌بندی نامرغوب و غیر استاندارد

۵. هزینه‌های بالا

۶. هزینه زیاد حمل و نقل و عدم هماهنگی تعرفه گمرگی

۷. وجود واسطه‌گرها و دلالان

۸. عدم ارتباطات بانکی با کشور ترکیه و مشکل برگشت ارز به دلیل وجود شرایط تحریم‌ها

۹. عدم وجود کامیون‌های یخچال‌دار برای حمل

یکی از مهمترین راهکارها برای رونق صادرات کیوی به ترکیه این است که محصول را به صورت چیپس و کنسرو و کنسانتره تولید کرد یا از آنها در صنایع غذایی و دارویی استفاده کرد.

ویژگی‌های کیوی صادراتی ایرانی:

یکی از ویژگی‌های مهم کیوی صادراتی ظاهر زیبای آن است. علاوه بر آن سایز و اندازه میوه است که به نسبت میوه‌های مشابه درشت تر است. این محصول در بازارهای مصرفی طرفداران زیادی دارد. ویژگی مهم دیگر این محصول طعم خوش، وجود ویتامین و مواد مغذی فراوان است.

قیمت کیوی در ترکیه:

قیمت کیوی در ترکیه پنج برابر بیشتر نسبت به قیمت داخلی است. زیرا این میوه لاکچری و پر سود در کشور ترکیه طرفداران زیادی را به خود جذب می‌کند. علاوه بر این هزینه‌های فرآیند صادرات تاثیر زیادی بر قیمت این میوه دارد.

مقالات مرتبط: تورم صادرات و واردات

دلایل صادرات کیوی به ترکیه:

یکی از مهمترین دلایل صادرات کیوی به ترکیه و انتخاب بازار مصرفی به عنوان هدف تجاری برای فروش کیوی، موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه است. زیرا کشور ترکیه پل ارتباطی بین آسیا و اروپا است و دسترسی به بازار این کشور به معنی راهیابی صادر کننده این محصول ایرانی به هدف‌های تجاری اروپایی است. دسترسی مستقیم و غیر مستقیم به بازارهای اروپایی به معنای سودآوری و ارز آوری بالا برای کشورمان می‌باشد.

صادرات کیوی به ترکیه

انواع کیوی صادراتی ایرانی به ترکیه:

کشور ترکیه یکی از بزرگترین تولید کنندگان دو نوع کیوی به نام کیوی توسرخ و کیوی تو سبز است. هر کدام از این دو نوع کیوی به ترکیه صادر می‌شوند. کیوی‌های تو سبز بیشترین میزان صادرات کیوی به ترکیه را به همراه دارد. کیوی تو سبز یکی از محبوبترین انواع کیوی است که طرفداران زیادی را به خود جذب می‌کند.

کلام آخر

کیوی یکی از محبوب‌ترین میوه‌های صنعتی است که از کیفیت و ظاهری زیبا برخوردار است. صادرات کیوی به ترکیه یکی از تجارت‌های پر سودی است که بین دو کشور ایران و ترکیه انجام می‌شود. صادرات کیوی مزیت‌های بسیاری دارد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن این است که از نظر مسافت نزدیک است و هزینه حمل و نقل آن بسیار به صرفه است. از انواع کیوی می‌توان به کیوی تو سرخ و کیوی تو سبز اشاره کرد. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.