Overcome Fear Negotiation غلبه بر ترس مذاکره

غلبه بر ترس مذاکره

غلبه بر ترس مذاکره

اهمیت غلبه بر ترس مذاکره در آینده کسب و کار و زندگی هر شخصی هویدا است. برای داشتن موفقیت کافیست درخواست کنید. مذاکره به معنی گفتگو کردن در مورد کاری یا امری است. آینده به درخواست کنندگان تعلق دارد. هر چقدر بیشتر درخواست کنید و مذاکره‌ی بهتری باشید موفق تر خواهید بود برای اضافه حقوق، شرایط بهتر، و هر چیزی که لازم دارید درخواست بدهید.نگران پاسخ های منفی نباشید و فقط درخواست بدهید.ترس از درخواست یا مذاکره به کودکی برمی‌گردد. افرادی که درکودکی از عشق و علاقه بی قید وشرط برخوردار نبوده‌اند عزت نفس کافی ندارند و با اعتماد به نفس کم از شنیدن پاسخ نه ! یا طرد شدن هراس دارند. هر چه بیشتر درخواست بدهید مذاکره کننده بهتری میشوید و احتمال موفقیت شما بیشتر میشود. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد مدیریت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

نحوه‌ی درخواست:

۱ _ با خوشرویی

۲_ خواهشمندانه

۳ _ مودبانه

۴_ در صورت لزوم محکم درخواست کنید.

۵_ مشخص و شفاف درخواست کنید.

کلید داشتن موفقیت، مذاکره است. هرچقدر بهتر مذاکره کنید موفقتر خواهید بود. هر فردی در زندگی اهداف مختلفی دارد که برای رسیدن به اهدافش نیازمند مذاکره است.

مقالات مرتبط: انواع مذاکرات بین‌المللی

اهميت مذاکره:

این یک حقیقت است که هر روز با افراد زیادی در حال مذاکره کردن هستید و اهمیت مذاکره بر زندگی اجتماعی و شخصی شما مشخص می‌باشد. هدف انسان امروزی پیشرفت است و این مهم در سایه‌ی دانستن فنون مذاکره حاصل می‌شود.

راههای مقابله با ترس از مذاکره:

هدف مذاکره ایجاد شرایط بهتر است اما ترس از مذاکره نتیجه عکس دربردارد. با رعایت چند مورد می‌شود غلبه بر ترس مذاکره داشته باشید.

۱_ سخت نگرفتن:

بهتر است روند مذاکره پیچیده و سخت نباشد. از هر چیزی که ساده و کوچک است بگذرید. به گفته آلبرت انیشتن:”تا آنجایی که می‌توانید چیزها را ساده کنید، اما نه ساده تر از چیزهایی که هستند”.

۲_ آماده باشید:

قبل از حضور درجلسه مذاکره خودتان را آماده کنید. در واقع بهتر است برای رسیدن به اهدافی که در مذاکره مدنظر داريد یک برنامه ‌ریزی داشته باشید. ممکن است فکر کنید برنامه ریزی بدرد نخواهد خورد اما بیشتر آرامش دارید. در کل هرچه قبل از مذاکره آماده‌تر باشید، مذاکره بهتری خواهید داشت.

۳_ کمتر حرف زدن:

اگر از حرف زدن می‌ترسید بهتر است در مذاکره خوب گوش بدهید. کاری که مذاکره کنندگان حرفه‌ای انجام می‌دهند، اول خوب گوش کردن است. پس حرفه‌ای عمل کنید. دیدگاه‌های دیگران را بشنوید و تا بتوانید متوجه منظور و خواسته آنها شوید. حالا بهتر می‌توانید مذاکره را به نفع خودتان تمام کنید.

۴_ خط قرمز مشخص کنید:

خط قرمز های خود را قبل از مذاکره مشخص کنید و از خط قرمزتان عبور نکنید تا مذاکره موفقی داشته باشید.

۵_ برای بدترین احتمالات آماده باشید: 

احتمال بدترین نتایج در مذاکره کم است اما وجود دارد. برای بدترین نتایج مذاکره آماده باشید و همه جوانب نتایج را بررسی کنید تا غافلگیر نشوید.

۶_ مذاکره کردن را تمرین کنید:

افرادی که درون گرا هستند از شرایطی که برایشان آشنا نیست ممکن است بترسند. از راههای بسیار عالی برای مواجهه با اضطراب تمرین و آماده سازی است.با یک آشنا یا اعضای خانواده تمرین مذاکره کنید و مسائل مختلفی که ممکن است در روند مذاکره رخ دهد را بررسی کنید. این موضوع می تواند به اشتباهات مذاکره بروز کمک کند.

۷_ برای ایجاد تغییرات در قراداد درخواست کنید: 

برای داشتن معامله بهتر کافیست قیمت و یا شرایط بهتری درخواست کنید. از گرفتن تخفیفات و امتیازات در اصل قرارداد بهره ببرید.

۸_ شما لیاقت شرایط بهتر را دارید:

با عزت نفس عمل کنید. افرادی که اعتماد به نفس کمی دارند با سود کمتر از آنچه در حقیقت می‌توانند بدست بیاورند کار می‌کنند. پس بهتر است با اعتماد به نفس  برای شرایط بهتر مذاکره کنید.

۹_ ترس از پاسخ منفی :

بدون توجه به پاسخ های منفی به درخواست‌های خود ادامه بدهید به مرور ترس شما از بین خواهد رفت. شما موفق شده‌اید به کمک  ” حساسیت زدایی منظم ” با ترس  روبرو شوید و آنقدر این کار را تکرار کنید تا ترس از بین برود . ترس یک عادت است و می‌توانید با شجاعت آنرا جایگزین کنید.

مقالات مرتبط: تکنیک‌های مذاکره

کلام آخر

همیشه می‌تواند شرایط بهتر از آنی باشد که هست. کافی است درخواست بدهید، مذاکره کنید و موفق شوید. با تمرین و تکرار عادت ترس را به شجاعت تبدیل کنید. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.