مدیریت ریسک

مدیریت ریسک

مدیریت ریسک این مفهوم را دارد که ابتدا بپذیریم الان در چه جایگاهی هستیم و از همان جایی که هستیم شروع به حرکت کنیم. دنیا سه قسمت دارد؛ گذشته حال وآینده. ما فقط بر زمان حال کنترل داریم. گذشته و آینده در اختیار ما نیست. شاید گذشته ما پر باشد از احساسات و انگیزه‌های بد مثل خشم ها،تنفر، نداشتن اعتماد به نفس و سایر منفی ها. گذشته منفی و بد را درون زباله دان بریزید روی آن تکه سنگی تمیز بگذارید. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد توسعه فردی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

روش های مدیریت ریسک

کنترل آینده:

می توانید آینده را کنترل کنید. اول باید خود را ازگذشته رها کنید. مدیریت ریسک انجام دهید، پاهای خود را روی زمین، در جایی که هستید احساس کنید. حالا با قدم‌های محکم، پیش به سوی آینده حرکت کنید. وقتی از گذشته رهاشدید، حتما می‌توانید تصمیمات درستی برای آینده بگیرید.

شکست یا موفقیت:

برای موفق نشدن بهانه می‌آورید. این یک دلیل برای شکست خوردن است. برای مدیریت ریسک فراموش کنید چند بار زمین خورده‌اید، باید به قله برسید. اگر در تجارت ضرر کرده‌اید، پست و مقامتان را از دست داده‌اید، گذشته را رها کنید. از بازی کردن نقش قربانی دست بردارید و به آینده‌ای که پیروز هستید فکر کنید. شما بایدبه تلاش خودتان ادامه دهید. افرادی که هیچ برنامه ندارند، یا برای به نتیجه رساندن آن تلاشی نمی‌کنند، همان شکست خورده هاهستند.

اهدافتان را مشخص کنید:

هدف گذاری در حرکت و مسیر رسیدن به موفقیت مهم است. هدف گذاری مانند خوردن و خوابیدن در زندگی دارای اهمیت است. هر کدام از رویاهای شما می‌تواند، تبدیل به یک هدف شود. وقتی رویای خود را مشخص و قابل اندازه‌گیری کنید تبدیل به یک هدف می‌شود. اینکه بدانید چه می‌خواهید و هدف مشخصی داشته باشید نشان می‌دهد ۵۰٪ به پیروزی رسیده‌اید. فقط با داشتن انتظارات بدون هدف از شکستی به شکست دیگر می‌رسید.

با هدف است که می‌توانید پی در پی موفقیت کسب کنید:

یک هدف قابل اندازه گیری از لحاظ کمیت است. با هدف مشخص سریعتر می‌توانید به مکان مناسب، ساخت و تسلط بر منابع ضروری برای رسیدن به هدف برسید. برای رسیدن به هدف نیاز به زمان، پول، دانش و سایر موارد مثل کمک کردن دیگران دارید. هدف مشخص، ذهن شما را به آهنربایی تبدیل می‌کند که می‌تواند هرچه

برای رسیدن به هدفتان نیاز دارید را جذب کند.

مقالات مرتبط: مدیریت زمان چیست؟

اهدافتان را قابل باور کنید:

شک و باور با هم در تضاد هستند. شک کردن در موفقیت و رسیدن به هدف شانس شما در رسیدن به موفقیت را ازبین می‌برد.تصور کنید با ایمان قوی در حال رفتن به سوی هدف هستید به یکباره شک می‌کنید و پا را روی ترمز می‌گذارید. مطالعه کنید افکارتان را بررسی کنید و آزمایش کنیدتا به باور کردن هدفتان برسید.

مدیریت ریسک

اهدافتان را روی یک  کاغذ بنویسیید:

برای اینکه هدفی را بپذیرید و به آن برسید حتما هدفتان را بنویسید. اهداف نوشته نشده از شفافیت و جزئیات تثبیت شده برخوردار نیستند.

زمان لازم برای رسیدن به هر هدف را مشخص کنید:

اهدافتان را داخل یک لیست بنویسید حتما جلوی هر هدف زمان لازم برای رسیدن به آن هدف را یادداشت کنید. زمانی که دلخواهتان است و زمانی که واقعا برای رسیدن به هدفتان لازم است را در نظر بگیرید.

مقالات مرتبط: مهارت حل مسئله

ده تا از اهداف برتر خود را نوشته و جاهایی که جلوی چشم باشد قرار دهید:

در راه رسیدن به هدف امکان اینکه آشفته شوید زیاد است.تصور کنید در جاده‌ای در حال حرکت هستید. مدام اهدافتان را به خود یاد آوری کنید تا از مسیر منحرف نشوید. لیست ده هدف برتر خود را به هر جایی که بیشتر امکان دارد نگاهتان بیفتد بچسبانید. مثل: بالای آينه، پشت آفتابگیر خودرو، کارتی داخل کیفتان، کشوی دفتر کار . تصور رسیدن به هدف مثل دستور مستقیم دادن به مغز است که با تمام توان به سمت هدف پیش برود.

کلام آخر

برای رسیدن باید مدریت ریسک داشته باشیم. مثل این‌که بخواهیم از رودخانه‌ای خروشان رد شویم و تنهای راهی که وجود دارد سنگهای خیس و پوشیده شده از خزه است، ابتدا متمرکز می‌شویم. روی سنگ اول میپریم و بعد از بدست آوردن بیشترین تعادل مسیر را ادامه می‌دهیم. فقط به این فکر می‌کنیم الان کجا هستیم. مهم نیست اینکه قبلا کجا بوده‌ایم یا در آینده کجا خواهیم بود؛زمان حال مهم است. برنامه ریزی برای رسیدن به هدف مهم است. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.