Advertising Manager مدیر تبلیغات

مدیر تبلیغات کیست؟

مدیر تبلیغات

مدیر تبلیغات به فردی درون سازمان گفته می شود که با هدف ایجاد علاقمندی افراد نسبت به محصولات و خدمات شرکت، اقدام به راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی می‌نماید. برای این منظور، مدیر تبلیغات بایستی در راستای توسعه و اجرای هرچه بهتر کمپین‌ها مسقیما با مدیر، کارمندان فروش و حتی کارمندان بخش اقتصادی در ارتباط باشد. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد مدیریت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

عملکرد مدیر تبلیغات:

مدیر تبلیغات تمامی تلاش خود را در جهت بکارگیری و استفاده از رسانه‌های مختلف با هدف فروش مطلوب محصولات و خدمات و کسب سود حداکثری بکارمی‌گیرد. از جمله رسانه‌هایی که در این راستا مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به رادیو، تلویزیون، بیلبورد، وبلاگ، وب سایت، مجلات، اینفلوئنسرها و… اشاره کرد.

پروسه‌ی تبلیغات از تحقیقات بازاریابی شروع شده و با فعالیت‌های رسانه‌ای ادامه می‌یابد. در نهایت نیز تمامی این اقدامات به فروش بیشتر محصولات و یا ارائه‌ی بهتر خدمات منجر می‌شود. تبلیغات انجام شده بایستی بطور دقیق، بازار هدف و مشتریان هدف را نشانه بگیرند. مدیر تبلیغات بایستی بتواند از خیل عظیم مشتریان بالقوه، با ارائه‌ی تبلیغات موثر و هدفمند خود، مشتریان بالفعل ایجاد نماید.

مقالات مرتبط: اشتباهات کارآفرینان

مدیر تبلیغات

اهداف اصلی در مدیریت تبلیغات:

هدف از انجام هر تبلیغی، برقراری مکالمات میان برند و مشتری به منظور افزایش فروش و سود است. اما بطور کلی کمپین‌های تبلیغاتی بایستی بر ۳ اصل و هدف اساسی استوار باشند:

۱. معرفی:

بعنوان اولین هدف در تبلیغات بایستی به دنبال آگاه‌سازی مشتریان بالقوه نسبت به برند و کسب و کار خود باشیم؛ یعنی چیستی آنچه را که ارائه می‌دهیم و یا گشایش یک بازار جدید را برایشان بیان نماییم. حتی در همین راستا، معرفی یک محصول جدید و یا ارائه‌ی یک پیشنهاد جذاب نیز می‌تواند کارساز باشد. تمامی این موارد را می‌توانیم شروع مناسبی برای صحبت و آشنایی با برندمان بدانیم که زمینه‌ساز موفقیت‌های بعدی در حوزه‌ی مدیریت کسب و کار خواهند بود.

۲. متقاعد کردن:

اصل بعدی توانایی متقاعد کردن مشتریان بالقوه برای انتخاب و خرید محصول و خدمات از برند ما است. این هدف به منظور بیان ارزش کسب و کار و جلب اعتماد به برند ما انجام می‌شود. هر تبلیغی بایستی دربرگیرنده‌ی یک هدف روشن و یک فراخوان برای اقدام باشد؛ بعنوان مثال قابلیت کلیک بر روی یک پیوند و یا پر کردن یک فرم.

۳. یادآوری:

شروع برخی از تبلیغات از نقطه‌ی صفر به منظور بازاریابی و آگاهی بخشی به مشتریان بالقوه است. اما در برخی مواقع نیز تبلیغات به منظور تشویق دوباره‌ي مخاطبان انجام می‌شود؛ یعنی با انجام تبلیغات به آنان یادآوری می‌کنیم که هستیم و چه ویژگی خاصی در محصولات ما موجب تمایز برند ما از رقباست.

مقالات مرتبط: وظایف مدیر کسب و کار

مدیر تبلیغات

وظایف مدیر تبلیغات:

۱. همکاری با بخش‌های مختلف:

مدیر تبلیغات بایستی با مدیران و یا کارمندان بخش‌های مختلف کار کند تا بهترین انتخاب را در مورد قراردادها، رسانه‌های تبلیغاتی و محصولات داشته باشد. بعنوان مثال در این زمینه تیم فروش و یا مدیر فروش، بهترین یاری دهنده به مدیر تبلیغات در انتخاب محصول و تبلیغات موثر است.

۲. جمع‌آوری اطلاعات درجهت برنامه‌ریزی‌های تبلیغاتی:

بدون کسب اطلاعات کافی و پایه‌ای از محصولات و خدمات، نمی‌توانیم برای انجام تبلیغات موثر برنامه‌ریزی نماییم.

۳. انتخاب رسانه:

برای بازدهی مناسب تبلیغات و اطمینان از اثربخشی مثبت آنها، بایستی درگاه و رسانه‌ی مناسبی را برای آن انتخاب نماییم. این رسانه‌ها می‌توانند از میان مواردی همچون رادیو، تلویزیون،‌ چاپ در مجلات،‌ فضای مجازی و… انتخاب شوند.

۴. مذاکره برای قراردادهای تبلیغاتی:

این وظیفه پس از انتخاب رسانه‌ی مناسب برای تبلیغات بردوش مدیر تبلیغات گذاشته می‌شود. در این رابطه مدیر تبلیغات بایستی در رابطه با تبلیغ، قراردادهای تبلیغاتی منعقده و چگونگی اجرای آنها به مذاکره بپردازد. انجام مذاکره بایستی قوی و با مهارت بوده و به ایده‌آل‌های تیم تبلیغاتی نیز نزدیک باشد.

۵. آنالیز برنامه‌های تبلیغاتی:

برای انجام تبلیغات قاعدتا نیازمند طرح اولیه هستیم. برای اجرای طرح‌ اولیه نیز لازم است مدیر تبلیغات به آنالیز آن پرداخته و معایب موجود در آن را رفع نماید. امکان دارد طراحی طرح اولیه‌ی تبلیغات، به یک شرکت تبلیغاتی واگذار شود. در چنین شرایطی پس از آماده سازی، طرح اولیه بایستی از فیلتر مدیر تبلیغات شرکت عبور نماید و پس از آنالیز، مورد اجرا قرار گیرد. درصورتی که ارائه‌ی طرح اولیه توسط تیم تبلیغات صورت گیرد، درنهایت بایستی مورد آنالیز مدیر تبلیغات قرار گرفته و یک مورد برای اجرا انتخاب شود.

۶. تحقیقات بازار و تحلیل یافته‌ها:

مدیر تبلیغات همچنین باید به تحقیقات بازار پرداخته و نتایج حاصل از تحقیقات خود را مورد مطالعه و تحلیل قرار دهد. این تحلیل به وی در انتخاب بهترین زمان اجرا و بهترین شکل تبلیغات کمک می‌نماید.

کلام آخر

وظایف مدیر تبلیغات از تحقیقات بازار آغاز و تا اجرای برنامه‌ی تبلیغاتی متناسب با شرایط شرکت، محصول و خدمات ادامه دارد. در این مسیر بایستی به جزئیات محصولات و خدمات مورد ارائه، ظرفیت‌های بازار، هماهنگی با سایر تیم‌های فعال در سازمان نیز توجه داشته باشد. موفقیت در جذب مشتری و بقوی، در گرو طراحی، برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی صحیح برنامه‌های تبلیغاتی است. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.