Sales Skills مهارت های فروش

مهارت‌های فروش

مهارت‌های فروش

مهارت‌های فروش یکی از مهمترین مهارت‌هایی است که برای برقراری ارتباط با مشتری مورد توجه قرار می‌گیرد. برای برقراری ارتباط با مشتری به چند مهارت نیاز داریم. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد بازاریابی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

مهارت‌های فروش موفق:

۱. برقراری ارتباط:

به عنوان کارشناس فروش باید بدانیم که مهارت‌های ارتباطی، پایه و اساس ایجاد روابط با مشتریان، تعیین سطح انتظارات و صحبت در مورد نیازهای خریدار است. برای برقراری ارتباط موثر می‌بایست از جملات مناسب استفاده کنیم، واضح صحبت کنیم، زیاده گویی نکنیم.

۲. اکتشاف:

توانایی پرسیدن سوالات و شناسایی نیازهای خریدار و پیگیری درست مشتری، مهمترین مهارت‌های فروش حرفه‌ای است. پرسیدن سوالات هوشمندانه به شناسایی نقاط ضعف و کسب نتایج مطلوب کمک می‌کند. شخصیت شناسی مشتریان، خطاهای برخورد با مشتریان را کاهش می‌دهد.

۳. فروش اجتماعی:

به عنوان کارشناس باید اصول استفاده از شبکه‌های اجتماعی را بدانیم. شناخت فرآیندهای درست و غلط برای جذب مشتریان در شبکه‌های اجتماعی مهم است. یکی از مهارت‌های فروش حرفه‌ای شناخت و استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. نباید یک پیام را برای همه ارسال کنیم و یا پنج بار در روز پست بگذاریم.

۴. قصه گویی:

قصه گویی یکی از متمایزترین مهارت‌های فروش است. زیرا مکالمه را واضح، کوتاه، جذاب و معتبر می‌کند. یک داستان خوب سبب می‌شود در ذهن خریداران برجسته شویم، احساسات خریداران را برانگیخته و آنان را به تصمیم گیری مشتاق کنیم.

استفاده از مطالعات موردی تحقیقات و سایر مواردی که اعتبار داستان را افزایش می‌دهد، یکی از مهمترین مهارت‌های کاربردی فروش است.

مقالات مرتبط: قیف فروش چیست؟

مهارت های فروش

۵. گوش دادن فعال:

به عنوان کارشناس فروش برای ارتباط با مشتریان به گوش دادن فعال نیاز داریم. اما امرزوه همیشه وسوسه می‌شویم که قبل از اتمام صحبت خریدار پاسخی سر هم کنیم و یا سراغ سوال بعدی برویم. گوش دادن فعال یعنی در لحظه باشیم و حرف‌های مشتری را درست و به دقت گوش کنیم. به علاوه می‌توانیم بخشی از صحبت‌های مشتری را هم تکرار کنیم.

۶. مدیریت زمان و برنامه‌ریزی:

فروشندگان خوب از زمان خریدار و زمان خود حداکثر استفاده را می‌برند. لازم است سریعا به درخواست‌های مشتری پاسخ دهیم. یعنی باید برنامه‌ها و اولویت‌های هر روزمان را در کمتر از چند دقیقه از اول برنامه ریزی کنیم.

۷. کنجکاوی:

درواقع کنجکاوی این پیام را ارسال می‌کند که کارشناسان تنها بر فروش تاکید ندارد و به چالش‌های خریدار علاقمند هستند. کنجکاوی و تمایل به درک درخواست‌های مشتری، یکی از مهارت‌های کارشناس فروش است.

۸. همکاری:

چرخه‌ی فروش به کارشناسانی نیاز دارد که بتوانند بین افراد و منابع ارتباط برقرار کنند. کارشناسی موفق است که از مشتری حمایت کرده  و کاری کند تا خریداران به نتایج مثبتی برسند. همچنین باید مطمئن شویم که کارشناسان فروش می‌توانند با هم همکاری کنند و برای برنامه ریزی و ارائه پیشنهادهای تجاری قانع کننده به مشتریان به یکدیگر کمک کنند.

مقالات مرتبط: ایده‌های فروش

مهارت های فروش

کلام آخر

کارشناس فروش موفق ویژگی‌های مشخصی دارد. ممکن است فکر کنیم این مهارت‌ها در ذات فرد وجود دارد اما این طور نیست. بسیاری از ویژگی‌های کارشناس فروش موفق یاد گرفتنی است. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.