چالش های مدیریت

چالش‌های مدیریت کسب و کار

چالش‌های مدیریت کسب و کار

جهان امروز به سرعت و بطور مداوم درحال تغییر و تحول است. این تغییرات همواره با چالش‌های فراوانی همراه بوده اند. این چالش‌ها بیش از همه بر سر راه کسب و کارها قابل مشاهده است. چرا که در بازار رقابتی کنونی، دیگر استفاده از شیوه های کسب و کار سنتی جهت پیروزی بر سایر رقبا جوابگو نیست. در دهه‌های اخیر، مدیران کسب و کار همواره برای توسعه و پیشرفت کسب و کار خود با چالش‌های فراوانی مواجه بوده‌اند. قصد داریم در این مقاله به بررسی از چالش‌های مدیریت کسب و کار اشاره نماییم. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد مدیریت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

۱. غیرقابل پیش بینی بودن آینده:

در شرایطی که پیوسته درحال تغییر است، پیش بینی آینده به ویژه اوضاع بازار در فرض کسب و کارها، در عین ضروری بودن، تا حدود زیادی غیرممکن می‌باشد. در واقع پیش بینی این شرایط در توان هر مدیری نیست و نیازمند فراگیری برخی مهارت‌ها در این زمینه خواهد بود.

مقالات مرتبط: تیم سازی در کسب و کار مراحل و مزایای آن

چالش های مدیریت

 

۲. فقدان سرمایه‌ی کافی:

بزرگترین چالشی که بر سر راه کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای نوپا وجود دارد، مشکل کمبود سرمایه است. متاسفانه عدم تامین سرمایه‌ی کافی باعث سقوط و ورشکستگی کسب و کارها می‌شود. لذا بایستی در شروع هر کسب و کاری از تامین منابع مالی خود اطمینان حاصل نماییم و با یک پشتوانه ی قوی و مطمئن در این راه قدم برداریم.

۳. وجود رقبا:

وجود کسب و کارهایی با موضوع و جامعه هدف مشترک یکی دیگر از چالش‌های پیش روی کسب و کارهاست. رقبا هرچه قدرتمندتر و توانمندتر باشند، کار را برای سایر کسب و کارهای مشابه سخت تر می کنند. بنابراین برای مقابله با رقبا بایستی قابلیت‌های خود را افزایش دهیم و قدرتمندتر در عرصه ی کسب و کارمان حاضر شویم.

۴. پیشرفت تکنولوژی و فناوری:

تکنولوژی نیز همپای کسب و کارها و سایر مسائل پیوسته در حال تغییر و پیشرفت است. همراه بودن با پیشرفت‌های تکنولوژی لازمه‌ی توسعه و پیشرفت کسب و کارهاست که می‌تواند از چالش‌های کسب و کارهایی به شمار برود که قبل از شکل گیری و توسعه‌ی این فناوری‌ها ایجاد شده‌اند.

مقالات مرتبط: مهارت تیم سازی در کسب و کار 

چالش های مدیریت

 

 

۵. تعدد قوانین:

ما در رابطه با کسب و کارهای محتلف، قوانین متعددی داریم که بعضاً نیز با یکدیگر در تقابل هستند. این تناقض ها خلاء‌های فراوانی را ایجاد می‌کند و موجب بی‌انگیزگی مدیران کسب و کارها می‌شود.

۶. انتخاب منابع انسانی:

از دیگر چالش‌ها می‌توان به گزینش و استخدام نیروی انسانی اشاره کرد. افرادی که با آخرین پیشرفت‌های تکنولوژی آشنا بوده و مهارت‌های لازم برای انجام امور مربوط به کسب و کارها را دارا باشند، در پیشرفت یک کسب و کار امری حائز اهمیت است.

۷. بازاریابی و یافتن مشتری:

این چالش نه تنها بر سر راه کسب و کارهای نوظهور، بلکه بر سر راه کسب و کارهای بزرگ نیز وجود دارد. در برندهای جهانی همچون تویوتا و مک دونالد نیز یافتن جامعه ی هدف برای فروش محصولات، فاکتوری مهم و چالش برانگیز است. حل این چالش که در کسب و کارهای کوچک و نوظهور با شدت بیشتری وجود دارد، نیازمند مدیریتی قوی با ذهن اقتصادی عالی است.

کلام آخر

چالش‌هایی که بر سر راه کسب و کارها و مدیریت آنها وجود دارد به این موارد محدود نمی‌شود. در واقع به ازای هر کسب و کار با هر موضوعی، ده ها چالش وجود دارد که حل آنها نیازمند گذر از روش‌های سنتی و فراگیری اصول نوین انجام و توسعه‌ی کسب و کارهاست. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.