Entrepreneur اشتباهات کارآفرینان

اشتباهات کارآفرینان

اشتباهات کارآفرینان

کار آفرین بودن یکی از سخت ترین مسیرهای شغلی است ،که هر کسی می تواند این شغل را انتخاب کند. کسب و کارهای  زیادی هستند که ما را مجبور به انجام دادن حجم کار داشتن مقدار مهارت تحمل و تعهد می کنند.

همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد مدیریت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

کار آفرین بودن یک شغل سخت و تحسین برانگیز است . فرقی نداردکه در کدام حوزه کار آفرینی هستیم یا چه نوع کسب و کاری داریم نکته مهم شناختن اشتباهات سرایت کننده بین کارآفرینان در بازار است. این اشتباهات بزرگترین اشتباهاتی هستند که یک کار آفرین می تواند مرتکب شود . پرهیز کردن از این اشتباهات به ما کمک می کند تا مسیرهای زیادی از موفقیت را طی کنیم.

دلایل اشتباهات کار آفرینان:

1- منتظر موفقیت زود هنگام:

اگر می خواهیم در مدت کم بعد از راه اندازی کسب و کار خود به موفقیت های فراوان برسیم خیلی زود نا امید می شویم. بله بسیار قابل تحسین است که با انگیزه و با اعتماد به نفس بخواهیم کارها را پیش ببریم تا به موفقیت برسیم اما نباید در مدت کم منتظر اتفاقات چشمگیر باشیم. این مورد یکی از بدترین اشتباهات کار آفرینان است.

شایان ذکر است که دستیابی به هر چیزی هزینه دارد. هزینه دست‌یافتن به موفقیت های بزرگ تلاش مستمر و طولانی مدت و هوشمندانه است. مدت زیادی طول می کشد تا کسب و کار رشد کند و سود چندانی به ما بدهد.

باید انتظارات معقول داشته باشیم و صبور باشیم. از مهمترین اشتباهات کارآفرینان این است که انتظار دارند ، در همان اول کار به درآمد برسند. همچنین تعداد زیادی هم به دلیل انتظارات نامعقولشان و هزینه های زیاد کسب و کار ور شکست شدند.

مقالات مرتبط: وظایف مدیر کسب و کار

اشتباهات کارآفرینان

 2- تلاش کنیم همه کارها را خودمان انجام بدهیم:

بدیهی است که به عنوان یک کارآفرین خوب باید بدانیم که ، بعضی از کارهایمان را به دیگران واگذار کنیم. اگر بخواهیم که همه کارهایمان را خودمان انجام دهیم، مستقیم شکست میخوریم. ما به عنوان یک کار آفرین می بایست بدانیم چگونه برون سپاری کنیم. هر کسی در یک حوزه تخصص دارد و زمان هم محدود است. هر نوع کارآفرین با انواع کارها نیاز دارد قسمتی از کارهایش را به دیگران واگذار کند، تا وقت و تمرکزش را روی کاری که تخصص دارد و مهمتر است خرج کند. تک روی با پراکنده کردن ما روی فعالیت های مختلف می تواند بدترین اشتباهات کارآفرینان را رقم بزند.

3- نادیده گرفتن علایق خود و تنها به دلیل پول رفتن:

اگر به کسب و کار خود علاقه نداشته باشیم؛ موفق نمی شویم. از بزرگترین اشتباهاتی که به عنوان یک کارآفرین مرتکب می شویم، شروع کسب و کار خارج از حیطه علاقمندی و با هدف کسب در آمد است.

وقتی یک نفر کسب و کار مورد علاقه اش را راه می اندازد ، ممکن است از دوستان و نزدیکانش به او بگویند که دنبال کسب و کار پر درآمدتر بروند. بعضی ها به این حرف ها گوش می کنند. به سراغ کاری که دوستش ندارند می روند ولی درآمد بیشتری دارند.

این افراد کار می کنندکه پول در بیاورند بعد آن را خرج گسترش کار خود می کنند تا بیشتر پول در بیاورند. مثل این که در رقابتی دارند شرکت می کنند، که هر کس می خواهد پولی بیشتر در بیاورد. این افراد چه پولدار شوند و چه پولدار نشوند موفق نمی شوند چون به کار خود علاقه ندارند. به همین دلیل این از بزرگترین اشتباهات کارآفرینان است. در مقابل افرادی که به کار خود علاقه دارند ، حتی اگر در زمان استراحت هم به کار فکر کند لذت می برند.

آنها برای رسیدن تعطیلات آخر هفته روز شماری نمی کنند. کار می کنند تا زندگی کنند، و راضی هستند چون می توانند در کار خود بهترین شوند.

مقالات مرتبط: مدیر تبلیغات کیست؟

رسانه های اجتماعی

4- ناسازگاری:

اگر می خواهیم مرتکب چهارمین اشتباه از بزرگترین اشتباهات کارآفرینان نشویم، باید یاد بگیریم، و با تغییرات سازگار باشیم. روشها و مسیرها و راه حل های جدید و خلاقانه را پیش بگیریم. گزینه های جدید را بررسی کنیم، به نوآوری ها توجه کنیم، و انعطاف پذیر باشیم.

5- نادیده گرفتن رسانه های اجتماعی:

اما اینکه در فرآیند کاری نیازی به اینترنت نباشد مهم نیست. ما به هرحال به اینترنت نیاز داری

م چرا؟ زیرا همه مردم آنجا هستند و مشتری های ما هم بین آنها قرار دارند. در این شرایط هر کسی که بخواهد موفق شود، باید با مشتری در همان جایی که هست ارتباط برقرار کند.

توجه نکردن به رسانه ها بدون شک از اشتباهات کارآفرینان است. رسانه ها ارزان و به شدت تاثیرگذار هستند. ما در رسانه ها می توانیم بدون هزینه کردن برای تهیه بنرهای بزرگ خود را معرفی کنیم، مشتری جدید پیدا کنیم، و مزیت های رقابتی خود را به نمایش بگذاریم.

کلام آخر

یاد گرفتیم داستان غول پیکر چراغ جادو را فراموش کنیم و از کسب و کارمان انتظار نداشته باشیم لوبیا سحرآمیز باشد. یاد گرفتیم کارها را باید به کاردان بسپاریم و برون سپاری کنیم.  همینطور در مورد اهمیت علاقه در کار خواندیم و دانستیم باید سازگار و انعطاف پذیر باشیم. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.