Internet Domestic Trade تجارت خانگی اینترنتی

تجارت خانگی اینترنتی

تجارت خانگی اینترنتی

تجارت خانگی اینترنتی، یکی از شاخه‌های مهم مشاغل خانگی محسوب می‌شود. این مشاغل بر پایه استفاده از فضای مجازی اینترنت برای کسب و کار در منزل استوار است. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد تجارت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

تجارت الکترونیک:

برای تجارت الکترونیک تعریف زیادی وجود دارد. بعضی‌ها اعتقاد دارند تجارت الکترونیک یعنی فروش کالا و خدمات یا کامپیوتر از راه اینترنت و بعضی دیگر بر این اعتقاد دارند که تجارت الکترونیک یعنی کسب و کار و فعالیت‌های هدفمند و همراه با داده‌های فنی که به کمک وسایل الکترونیکی انجام می‌شود. به وسیله تجارت الکترونیک تبادل اطلاعات خرید وفروش و بازاریابی تولیدات و خدمات با کمترین زحمت و مبادلات بانکی باشتاب انجام می‌شود. شرکت‌ها برای ارتباط با یکدیگر محدودیت‌های فعلی را ندارند و ارتباط آنها با هم سریع‌تر انجام می‌شود.

تجارت خانگی اینترنتی:

تجارت خانگی یک زیر شاخه مهم از تجارت است.

انواع تجارت خانگی اینترنتی:

الف) تجارت ساده:

تجارت ساده با استفاده از بعضی سایت‌های اینترنتی است که بدون هیچ پولی ما را به یک شغل اینترنتی مشغول می‌کند و در ازای آن به ما حقوق می‌دهند. وظیفه اصلی سایت‌ها افزایش ترافیک سایت‌ها است.

ب) تجارت بر اساس سرمایه‌گذاری:

تجارت براساس سرمایه‌گذاری شغل‌هایی هستند که نیاز به سرمایه اولیه دارد. دراینترنت صدها مرکز سرمایه گذاری است که سرمایه اولیه آن مبلغ کمی مثل 5 یا 20 دلار است. ازطرف دیگر، ایجاد دفتر و شعبات نمایندگی نیاز به هزینه ندارد.

مقالات مرتبط: صادرات غیرنفتی

 

تجارت خانگی اینترنتی

تجربه موفق بعضی ازکشورها درحوزه کسب وکارخانگی:

تجارت خانگی اینترنتی طبق آمار و اطلاعات در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، سهم قابل ملاحظه‌ای درایجاد اشتغال و ارزش افزوده و درصادرات به خود اختصاص داده است.

ایتالیا:

کشور ایتالیا ازقبل برای توسعه و صنعتی کردن و کم کردن بیکاری در مناطقی که کمتر توسعه یافته بود، سیاست توسعه و گسترش کسب و کارهای کوچک و خانگی را پیش گرفت. در مناطق جنوبی ایتالیا بیکاری به بالاتر از 22 درصد رسید.

در مناطق و محله‌هایی که جمعیت تراکم زیادی دارد، واحدهای تولیدی خود را درقالب خوشه‌های صنعتی تقسیم بندی کرد. به این منظور، مسئولان این کشور، شرکت‌های بزرگ صنعتی را به افزایش حجم همکاری و توسعه پیمان کار باصنایع کوچک و خانگی تشویق کردند.

تایوان:

نقطه جهش اقتصاد تایوان پس از جدایی این کشور از چین، از کسب و کارهای خانگی شروع شده است. امروزه این شکل از فعالیت‌های اقتصادی با بیش از هشتاد درصد از اقتصاد کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم ارتباط دارد.

دلایل موفقیت کشور تایوان:

۱. بکارگیری سیاست‌های تشویقی حمایت از صنایع کوچک، مخصوصا تولیدات خانگی و بهره‌گیری ا‌ز آخرین پدیده‌های فناوری

۲. پیش گرفتن راه و روش‌ها و راهبردهای توسعه صادرات تولیدات خانگی

۳. سیاست‌های حمایت در بازاریابی، بازارشناسی و تبلیغات در سطح جهانی

۴. توسعه‌ی همه جانبه‌ی توانمندی‌های فنی و تکنولوژی

۵. استفاده از شیوه‌ها و آخرین یافته‌های آموزشی برای افزایش مهارت فنی و تکنولوژیکی نیروهای شاغل در منزل

۶. تشویق کارآفرینان خانگی با استفاده از تکنیک‌های نوآوری و خلاقیت‌های تولید محصولات منحصر به فرد با افزایش کیفیت تولیدات

۷. بازنگری درمورد سیاست‌های مالیاتی، محدودیت‌های بازرگانی صادراتی و قوانین حقوقی

مقالات مرتبط: صادرات فرش و قوانین آن

تجارت خانگی اینترنتی

استرالیا:

دراسترالیا 6 الی 7 درصد کل شاغلین این کشور در قسمت کسب و کار خانگی فعالیت می‌کنند.

کلام آخر

تجربه نشان داده که توسعه در کسب و کارهای کوچک به دلیل ساختار ساده، زود بازده و نیاز کم به سرمایه، درجهت متعادل کردن بازار کار تاثیر داشته است. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.