ارز دیجییتال

ارز دیجیتال در تجارت بین‌الملل

ارز دیجیتال در تجارت بین‌الملل

امروزه با رشد شرایط اقتصادی حاکم بر جوامع و توسعه‌ی روابط تجاری بین‌المللی، شیوه‌های نوین پرداختی در روابط تجاری شکل گرفته است. رمز ارزها یا ارز دیجیتال مفاهیم جدیدالورودی در حوزه‌ی اقتصادی و مالی هستند. واکنش‌ها نسبت به این مقوله در جوامع مختلف متفاوت است. بعنوان مثال در آمریکا که بعنوان قطب اصلی اقتصادی جهان، این مقوله‌ي جدیدالورود با واکنش‌های متفاوتی از جانب ایالت‌های محتلف آن مواجه شده است. در برخی از ایالت‌ها تجارت رمزارزها با دیدی مثبت انجام می‌شود و در برخی دیگر از ایالت‌ها این موضوع با نگاهی منفی‌گرایانه مواجه گردیده است. اما بطور کلی با سیاست‌گزاری‌های صورت گرفته در خزانه‌داری دولت آمریکا، تجارت رمز ارزها از منع قانونی برخوردار نیست و رویکرد کلی آمریکا را در این زمینه منعطف گردانده است.

برخی کشورها نیز مانند ایران سیاستی بی طرفانه درپیش گرفته‌اند. بدین ثورت که نه منعی در این رابطه دارند و نه قوانین منسجم و مدونی. با این حال از سکوت آنها می‌توان به عدم مخالفتشان تا موضوع تجارت رمز ارزها پی برد.

اما نکته‌ی مشترک میان تمام این جوامع این است که هیچکدام از آنها، رمز ارزها را جایگزینی برای پول محسوب ندانسته‌اند. بلکه رمزارزها یکی از شیوه‌های پرداختی در معاملات محسوب می‌شود. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد تجارت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

جایگاه ارز دیجیتال یا همان رمزارزها در تجارت:

امروزه استفاده از ارز دیجیتال در تجارت بین‌الملل به سرعت در حال افزایش است. این افزایش استفاده در آینده‌ای نزدیک می‌تواند تجارت ارزهای دیجیتال را در رقابت شدید با سرمایه گذاری در حوزه‌ی طلا قرار دهد. ارزدیجیتال که امروزه داغ ترین بحث در حوزه‌ی تجارت و اقتصاد جهانی است، ارزهای مَجازی و بدون پشتیبانی هستند که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی مورد نقل و انتقال قرار می‌گیرند و هیج مرجع خاصی بر آن نظارت ندارد و محدود به منطقه‌ی‌جغرافیایی خاصی نیز نمی‌شود. استفاده از بیت کویین و اتریوم به ویژه بیت کویین، رونق بیشتری در بازار تجارت جهانی دارد.

مقالات مرتبط: تاثیر شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی

ارز دیجیتال

کاربردها و مزایای ارز دیجیتال:

رمزارزها بدلیل قابلیت‌های متنوعی که دارا هستند، امکانات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

۱. جابه‌جایی مبالغ با کارمزد پایین و سرعت بالا. استفاده از رمزارزها باعث کاهش هزینه‌ی تراکنش‌ها می‌شود و همچنین مالیات نیز به آن تعلق نمی‌گیرد.

۲. کسب درآمد از طریق استخراج رمز ارزها

۳. امنیت بالا و عدم نیاز به سیستم بانکی وبه دلیل ماهیت رمزنگاری که دارد، انتقال وجوه و اطلاعات مربوط به آن با امنیت تضمین شده صورت می‌گیرد.

۴. بدلیل استفاده از سیستم رمزنگاری، امکان مسدود سازی حساب‌های بانکی توسط هیچ یک از افراد حقیقی و یا سازمان‌های دولتی وجود ندارد.

۵. نرخ رمز ارز یک نرخ ثابت است و دغدغه‌ی تفاوت‌های نرخ ارزی را از تجار می‌گیرد.

۶. استفاده در استارتاپ‌ها و سرمایه گذاری‌های بین ‌المللی

مقالات مرتبط: داوری تجاری بین‌المللی

استفاده از رمز ارزها از سوی اشخاص حقوقی:

علاوه بر اشخاص حقیقی که با استفاده از رمز ارزهایی همچون بیت کویین از این سبک پرداخت جهانی استقبال می‌کنند، اشخاص حقوقی نیز نظام پرداختی خود را در همین راستا سازماندهی می‌نمایند.

شروع این حرکت که از طرف شرکت‌های خصوصی شناخته شده‌ای مانند مایکروسافت و ویکی پدیا آغاز شد ، زمینه ساز ادامه‌ی جریان از سمت سایر اشخاص حقوقی بود. امروزه سایر شرکت‌های فناوری و اشخاص حقوقی به دنبال ایجاد شبکه‌های پرداختی نوین به سبک رمز ارزها برای مجموعه‌ی خود هستند.

کلام آخر

با وجود رویکرد منفی برخی دولتها، امروزه بسیاری از سازمانها و جوامع بین‌المللی با این سبک از پرداخت موافق بوده و در تلاش برای توسعه‌ی آن در پرداخت‌های خود هستند. استفاده از ارزهای دیجیتال بدلیل امنیت در پرداخت‌های خارجی، رواج در سطح بین‌الملل و عدم وجود محدودیت‌های ارزهای رایج، نزد جوامع بین‌الملل از محبوبیت خاص برخوردار است. بنابراین غلبه‌ی قدرت ارزهای دیجبتال بر مقاومت‌های جوامع مختلف، دور از انتظار نخواهد بود. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.