Start a Business شروع در تجارت

شروع در تجارت

شروع در تجارت

تصمیم به شروع یک تجارت می‌تواند یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی ما باشد اما باید موارد مختلفی را در نظر بگیریم. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد تجارت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

عوامل شروع در تجارت:

۱. الهام بگیریم:

تمام تجارت‌ها از یک نقطه و یک ایده شروع می‌شوند. ممکن است ما سالها رویای شروع تجارت‌مان را داشته باشیم یا ممکن است به شکل غیر منتظره به ما الهام شود. اولین قدم شروع تجارت ما با ایده تجاری شکل می‌گیرد.

۲. جستجو کنیم:

زمانی که ایده بزرگ‌مان را شناسایی کردیم زمان آن شروع می‌شود که آن را با کمی واقعیت متعادل کنیم. آیا ما واقعا آماده شروع تجارت هستیم؟ این آزمون شروع تجارت را انجام دهیم تا آمادگی‌مان را بیازماییم و ببنیم که ما چه چیزی را برای آماده سازی خودمان در راستای مالکیت تجاری نیازداریم.

گام بعدی جستجو که ما در فرآیند شروع تجارت اجرا می‌کنیم به ما کمک می‌کند تا اگر ایده تجاری ما به صورت بالقوه است آنرا کشف کنیم. برای موفقیت یک تجارت خرد، آن تجارت باید مشکلات را حل کند و یا نیازی را برطرف کند و یا خواسته‌های بازار را مطرح کند.

مقالات مرتبط: انتخاب محصول صادرات

شروع در تجارت

۳. یک طرح ایجاد کنیم:

ما به یک طرح نیاز داریم تا ایده تجاری‌مان را به واقعیت تبدیل کنیم. اگر ما قصد جستجوی حمایت مالی از سوی یک سرمایه گذار و یا موسسه مالی را داریم، یک طرح تجاری رسمی لازم می‌باشد. حتی اگر ما در جستجوی حمایت مالی نباشیم یک طرح تجاری ساده می‌تواند به ما دیدی واضح درمورد آنچه به کسب آن امیدوار هستیم و اینکه چطور باید برای انجام آن طرح ریزی کنیم بدهد.

 ۴. وضعیت مالی خود را طرح ریزی کنیم:

شروع تجارت به پول زیاد نیاز ندارد اما به سرمایه گذاری اولیه نیاز دارد. برای سرمایه گذاری تجارت راه‌هایی وجود دارد، مانند: تامین مالی، وام تجارت خرد، کمک مالی.

۵. یک ساختار تجاری انتخاب کنیم:

تجارت خرد ما می‌تواند تک مالی، شراکتی، شرکتی با مسئولیت محدود و یا در حد همکاری باشد. ساختار تجاری که ما انتخاب می‌کنیم عوامل بسیاری از نام تجاری ما تا مسئولیت ما و چگونگی ثبت و ضبط مالیات ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. ما می‌توانیم یک ساختار تجاری اولیه انتخاب کنیم و بعد دوباره آنرا ارزیابی کرده و ساختارمان را متناسب با تغییر رشد و تجارتمان تغییر دهیم.

۶. نام تجاری‌مان را انتخاب و ثبت کنیم:

نام تجاری ما نقش مهمی درتمامی جنبه های تجاری ما دارد. بنابراین می‌خواهیم که آن اسم بهترین باشد. مطمئن شویم تمامی معانی ضمنی و بالقوه  را به هنگام بررسی گزینه‌های انتخاب نام تجاری مان درنظر گرفته‌ایم.

ما به هنگام انتخاب نام تجاری‌مان نیازمند آن هستیم که بررسی کنیم که اسم ما یک علامت تجاری و یا در حال حاضر مربوط به شرکت دیگری نباشد. سپس ما نیاز به ثبت آن داریم. یک شرکت تک مالی باید نام تجاری خود را در دفتر ایالت و یک کشور ثبت کند.

مقالات مرتبط: قیمت گذاری کالاهای صادراتی

شروع در تجارت

 

۷. مجوزها و پروانه‌ها را دریافت کنیم:

امور اداری قسمتی از فرآیند شروع تجارت ماست. بسیاری از مجوزها و پروانه‌های تجارت وجود دارند که ممکن است متناسب با نوع تجارت ما و مکان آن نیاز باشد. درمرحله فرآیند شروع کار ما نیازمند آن هستیم که در مورد مجوزها و پروانه‌هایی که مورد نیاز تجارت‌مان است تحقیق کنیم.

۸. مکان تجاری‌مان را پایه گذاری کنیم:

پایه گذاری مکان تجارت ما برای شروع به کار تجارت‌مان مهم است. خواه ما یک مکان اداری خصوصی یا شراکتی و یا یک مکان جزئی داشته باشیم. لازم است که ما درمورد مکان‌مان، تجهیزات و پایه گذاری فکر کنیم و مطمئن شویم که مکان تجاری ما متناسب بانوع کارماست .

۹. سیستم حسابداری خود را انتخاب کنیم:

زمانی که سیستم در جای خود قرار گرفته باشد، تجارت‌های خرد موثرتر حرکت می‌کنند. از مهم‌ترین سیستم‌ها برای تجارت‌های خرد سیستم حسابداری است.

سیستم حسابداری ما برای ایجاد و مدیریت بودجه‌مان، تنظیم نرخ هایمان رفتار تجاری با سایرین و طبقه بندی مالیات‌های ما ضروری است. ما می‌توانیم خودمان سیستم حسابداری‌مان را تنظیم کنیم و یا می‌توانیم یک حسابدار انتخاب کنیم تا با اطمینان بیشتری امور را انجام دهیم.

تجارت

۱۰. تجارت خردمان را گسترش دهیم:

در ابتدا که تجارت ما برپاشده و شروع به حرکت کرده است، ما نیازمند آن هستیم که مشتریان و مصرف کنندگان را جذب کنیم. ما می‌توانیم این کار را با نوشتن پیشنهاد فروش‌های منحصر به فرد و انجام یک طرح بازاریابی شروع کنیم. و تاحد امکان ایده‌های بازاریابی تجارت خرد را بررسی کنیم تابتوانیم درمورد چگونگی رواج موثرتر تجارت‌مان تصمیم بگیریم.

کلام آخر

تصمیم به شروع و راه‌اندازی یک تجارت و کسب و کار، از جمله تصمیم‌های پر ریسک در زندگی است. با توجه به نوساناتی که در فضای اقتصادی با آن مواجهیم، دست‌یابی به یک تجارت سودبخش نیازمند بررسی و رعایت مولفه‌هایی همچون شرایط مالی، نام تجاری، فرصت‌های تجارت و…. است. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.