What is sales? فروش چیست؟

فروش چیست و فروشنده کیست؟

فروش چیست؟ فروش نیازی مهم برای هر کسب و کاری است که می‌خواهد محصولات یا خدمات خود را به جامعه ارائه دهد. علم خاصی پشت یک فروشنده موثر وجود دارد و رویکرد فروش همیشه در حال تغییر است. برای حرفه ای‌های فروش مهم است که مهارت‌ها و تکنیک‌های خود را تقویت کنند تا از بازی جلوتر بمانند. این موضوع نیاز به آگاهی کامل از فروش و فرآیند آن دارد که در ادامه به تفسیر کاملی از آن می‌پردازیم. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد بازاریابی می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

فروش چیست و فروشنده کیست؟

فروش فرآیندی است که شامل تمام فعالیت‌هایی است که یک کسب و کار برای فروش محصول و خدمات خود انجام می‌دهد. چندین طرف درگیر در فرآیند فروش هستند و آنها به شرح زیر هستند:

خریدار: این شخصی است که می‌خواهد خرید کند یا از خدماتی بهره مند شود.

فروشنده: آن شخصی است که می‌خواهد محصولات یا خدماتی را بفروشد.

محصول و خدمات: کالا یا خدمتی است که خریدار و فروشنده را به هم محتاج می‌کند.

فرآیند فروش: فعالیت‌هایی که یک شرکت یا کسب و کار برای فروش انجام می‌دهد.

کارکنان فروش: کارکنان فروش یک شرکت به افرادی که علاقه مند به خرید محصول یا خدماتی هستند نزدیک می‌شوند و تماس برقرار می‌کنند. این افراد علاقه مند ممکن است در رسانه‌های اجتماعی با ما تماس گرفته باشند، پیشنهاد ما را پسندیده باشند، اطلاعات ما را دانلود کرده باشند یا از وب سایت ما بازدید کرده باشند.

هدف از تماس دنبال کردن فردی است که احتمالاً بازار هدف ما خواهد بود و آنها محصول یا خدمات ما را خریداری می‌کنند. فروش انجام معامله است، و بدون اتمام معامله کامل نمی شود.

مقالات مرتبط: مهارت فروش، 19 نکته طلایی

فروش چیست

اصطلاحات فروش (مفاهیم فروش)

اصظلاحات رایج برای فروش چیست؟ در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

همکار فروش

همکار فروش با نام‌های زیادی مانند نماینده فروش، خرده‌ فروش یا فروشنده استفاده می‌شود. این شخصی است که تمام عملیات مربوط به فروش محصولات یا خدمات را انجام می‌دهد.

چشم انداز فروش

چشم انداز یا پرسپکتیو مرحله ای است که همکار فروش شرکت برای فروش محصول یا خدمات تماس برقرار می‌کند. این تکنیک می‌تواند به شکل ایمیل، تماس، ایمیل هشدار یا مخاطبین رسانه‌های اجتماعی باشد. اگر هر یک از افراد تماس گیرنده به محصول شرکت علاقه نشان دهد، همکاران فروش از روش‌های مختلف فروش برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی استفاده می‌کنند.

تماس اولیه

این هنگامی است که تماس گیرنده از مشتری بالقوه ای که قبلاً با هیچ یک از فروشندگان شرکت تجربه فروش نداشته است، درخواست ملاقات یا تماس می‌کند. این نوع تماس در رده بازاریابی تلفنی یا بازدید حضوری درب خانه قرار می‌گیرد. این اصطلاح بازاریابی یکی از اشکال قدیمی تکنیک‌های بازاریابی است.  

فروش متقابل

فروش متقابل زمانی است که فروشنده پس از خرید، محصولات بیشتری را برای خرید به مشتری پیشنهاد می‌دهد. به عبارت دیگر، این فرآیند متقاعد کردن مشتری موجود برای خرج کردن پول بیشتر برای محصولات مرتبط دیگر است. رایج ترین نمونه فروش متقابل را می‌توان در فروشگاه‌های آنلاین مشاهده کرد، آنها اقلامی را ارائه می‌دهند که با هم خریداری می‌شوند. مشتریانی که این کالا را خریدند، آن کالا را نیز خریداری کردند.

خط فرآیند فروش

خط فرآیند فروش به معنای نمایش تصویری تمام مراحل درگیر در فرآیند فروش است. این به همکاران فروش کمک می‌کند تا مدلی را که مشتریان بالقوه در چرخه فروش قرار دارند، ببینند و درک کنند.

مقالات مرتبط: فروشنده موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟

فروش چیست

تعریف فروش و بازاریابی

فروش و بازاریابی چیزهای کاملاً متفاوتی هستند و فرآیندهای متفاوتی را شامل می‌شوند. نحوه عملکرد فعالان درگیر در بازاریابی به شرح زیر می‌باشد.

  • تولید، توسعه و ارائه برخی محصولات یا خدمات ارزشمند به مشتریان.
  • وقتی محصول آماده شد، در مورد آن با مشتریان بالقوه و مشتریان خود صحبت می‌کنند.
  • اگر مشتریان محصول را دوست داشته باشند، آن را خریداری خواهند کرد.
  • در اینجا آنها همان محصولی را که ارائه کرده اند تحویل می‌دهند.

از سوی دیگر، فروش، فرآیند معامله و فروش محصول و خدمات خود به مشتریان بالقوه ما است. و فروش بخش کوچکی از کل فرآیند بازاریابی است.

فروش در مقابل توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کار به معنای ایجاد یک رابطه تجاری طولانی مدت با بازار هدف و مشتریان بالقوه ما است. به عبارت دیگر، این روند رشد طولانی مدت کسب و کار ما است. و این موضوع شامل فعالیت‌های زیر است.

  • ایجاد، توسعه و حفظ رابطه بلندمدت با سهامداران شرکت، مشتریان بالقوه و همچنین بازار.
  • یافتن فرصت‌های جدید در بازاریابی و کار بر روی آنها.
  • استفاده از تمام فرصت‌های موجود و تلاش برای بستن هر چه بیشتر معاملات.

فروش، در چارچوب توسعه کسب و کار، فرآیندی است که با مشتریان بالقوه سروکار دارد و سعی می‌کند بیشترین بهره را از آن ببرد.

مقالات مرتبط: آشنایی با انواع فروش

اهمیت فروش

موفقیت هر سازمان، کسب و کار یا شرکتی به بخش فروش آن بستگی دارد، زیرا تنها واحد سازمان است که پول نقد و پول تولید می‌کند و آن را روی میز می‌آورد. اهمیت فروش به شرح زیر است؛

رشد کسب و کار

اگر همکاران فروش، فروش را به خوبی اعمال کنند و معاملات بیشتری را بارها و بارها ببندند، تجارت به رشد خود ادامه خواهد داد. وقتی کسب و کار پول بیشتری داشته باشد، عملیات تجاری خود را گسترش می‌دهد و رشد ادامه می‌یابد.

حفظ مشتریان

اگر همکاران فروش مؤدب، اجتماعی و مهربان باشند، افراد بیشتری را جذب و حفظ می‌کنند. مشتریان معمولاً آن دسته از فروشندگانی را دوست دارند که به جای تمرکز بر فروش محصولات خود، اطلاعات دقیقی در مورد آنچه به دنبال آن هستند ارائه می‌دهند.

تبدیل

بازاریابی و تبلیغات مشتریان را به سمت محصول یا خدمات شرکت جذب می‌کند و سپس آنها را به تقاضای آن وادار می‌کند. فروش پایان قیف بازاریابی است که مشتریان بالقوه را به مشتریان واقعی تبدیل می‌کند.

فروش شکاف بین مشتریان و شرکت را از طریق محصولی پر می‌کند که بتواند نیازهای آنها را برآورده کند. اغلب فروشندگان با مشتریان بالقوه ای سروکار دارند که از قبل از محصولاتی که ارائه می‌دهند آگاه هستند.

کلام آخر

هر شرکتی به کسب‌ و کار جدید نیاز دارد و سازمان‌ها از تکنیک‌های متفاوتی برای برنده شدن آن کسب‌ و کار جدید استفاده می‌کنند. برخی به تیم‌های بازاریابی خود متکی هستند، برخی به تیم‌های فروش خود متکی هستند. ما در این مقاله به این سوال که فروش چیست و به اهمیت آن برای یک تجارت یا شرکت پرداختیم. پس از آن باید انتخاب کنیم که چه نوع فروش مناسب کسب و کار ما است، سپس آن را با دقت اعمال کنیم و سپس تاثیر آن را خواهیم دید. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.