Profitable Export Goods کالاهای صادراتی پرسود

کالاهای صادراتی پر سود

کالاهای صادراتی پر سود

کالاهای صادراتی پر سود و آشنایی با آن مسیر انجام صادرات را برای ما روشن‌تر می‌نماید. یکی از عواملی که در موفقیت فرآیند صادرات کمک کننده خواهد بود، شناخت کالاهایی است که صادرات آنها می‌تواند سود قابل توجهی را نصیب ما گرداند. در ایران هیچگاه با کالاهای ثابتی برای صادرات مواجه نبوده‌ایم. کالاهای صادراتی پر سود همواره دستخوش تغییرات فراوان شده‌اند. با این حال بطور کلی پر سودترین کالاهایی که برای صادرات مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل فرآورده‌های نفتی، صنابع معدنی، محصولات پتروشیمی و محصولات کشاورزی می‌باشند.

در ادامه به تفکیک پرسودترین کالاها در هر حوزه می‌پردازیم. همچنین برای خواندن مقاله‌های بیشتر در مورد تجارت می‌توانیم به صفحه بلاگ مراجعه کنید.

حوزه‌ي کشاورزی:

1. خرما:

ایران سالهاست که بعنوان یکی از اصلی‌ترین بازیگران در عرصه‌ي تولید و صادرات خرما در جهان فعالیت می‌کند. بیشترین سود حاصل از صادرات محصولات کشاورزی متوجه صادرات خرما می‌باشد. خرمای ایران به ۷۸ کشور جهان صادر می‌شود که در این بین، کشور هند بالاترین آمار واردات این محصول را به خود اختصاص داده است.

2. زعفران:

بیش از ۹۵ درصد آمار تولید زعفران در اختیار ایران می‌باشد. لذا بعنوان بزرگترین و اصلی‌ترین صادرکننده‌ی زعفران شناخته می‌شود. صادرات زعفران ایران به ۴۵ کشور جهان انجام می‌شود که در این بین امارات و اسپانیا مشتریان عمده و جدی محسوب می‌شوند. نکته‌ی قابل تامل و تاسف در این باره این است که مشتری بودن اسپانیا بیشتر در مقام فروشنده واقع شدن است! یعنی زعفران صادره از ایران به اسپانیا، با برندسازی و بسته‌بندی جدید مورد صادرات مجدد قرار می‌گیرد و صادرات این محصول گرانبها را به نام اسپانیا تمام می‌کند. این اتفاق از این باب رخ می‌دهد که صادرات زعفران به کشورهایی از جمله اسپانیا، بصورت فله‌ای صورت می‌پذیرد. لذا برای این کشورها امکان بسته‌بندی مجدد و برندسازی شخصی را فراهم می‌کند.

حوزه‌ی صنایع دستی:

از سری صنایع دستی مهم و پرطرفدار، فرش دستباف ایرانی است. صادرات فرش دستباف مهمترین بخش از صادرات غیرنفتی ایران را تشکیل می‌دهد. مهمترین کشورهای هدف برای صادرات فرش دستباف ایرانی، کشورهای آلمان، آمریکا، فرانسه، سوئیس و ایتالیاست. متاسفانه امروزه به دلیل محدودیت‌ها و گران شدن مواد اولیه، با کاهش نرخ صادرات فرش ایرانی مواجهیم.

مقالات مرتبط: تورم صادرات و واردات

حوزه‌های مواد معدنی و مصالح ساختمانی:

سهم ایران در صادرات مواد معدنی و مصالح ساختمانی قابل توجه است. هر ساله مقادیر قابل توجهی از سنگ آهن، خاک سرخ، سنگ مس، سنگ مرمر،‌ سنگ روی، سنگ گچ، ماسه، سیمان، آجرهای تزئینی، کاشی، سرامیک و… به کشورهای اطراف صادر می‌شود. درآمد حاصل از آن نیز درآمد قابل توجهی است.

کالاهای صادراتی پر سود

حوزه‌ي کالاهای صنعتی:

1. وسایل ارتباطی:

مهمترین کالاهای صنعتی که هدف صادرات قرار می‌گیرند، رادیو و تلویزیون و بطور کلی وسایل ارتباطی هستند.

2. کاغذ

3. مبلمان

نحوه‌ی صادرات:

صادرات کالا دربرگیرنده‌ي فرآیندها و مراحل قانونی مشخصی است که اشخاص فعال در این حوزه بایستی آن را رعایت نمایند. نحوه‌ی صادرات بصورت مرحله به مرحله است و بایستی طبق اصول، قواعد و برنامه‌ریزی‌های از پیش تعیین شده انجام شود. برخورداری از جدیدترین قابلیت‌های روز در بازارهای خارجی موجب رعایت برخی حساسیت‌های موجود در رابطه با صادرات شده و موفقیت ما را در این زمینه تضمین می‌نماید.

مقالات مرتبط: صادرات کیوی به ترکیه

صادرات کالاهای پر سود

ویژگی کالاهای صادراتی پر سود:

۱. بطور کلی کالاهایی که در بازار جهانی داری قیمت ثابت هستند، سودآوری قابل ملاحظه‌ای ندارند. ازطرف دیگر کالاهایی که خرید آنها بیشتر نشات گرفته از هیجانات است مانند ظروف سفالی، قیمت در رابطه با آنها تعیین کننده نخواهد بود؛ لذا خلاقیت و نوآوری در آنها می‌تواند سودآوری بالایی داشته باشد.

علیرغم قیمت پایین این کالاها در ایران و یا حتی عدم فروش قابل توجه آنها، در بازارهای جهانی از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند.

۲. از سری ویژگی‌های دیگر کالاهای پرسود امکان خریداری آنها برای یک نوبت است. کالاهایی که تنها یک بار خریداری می‌شوند امکان اطلاع ار قیمت پایه را برای مشتری به حداقل می‌رساند. از طرفی دیگر با ایجاد تنوع در ساخت این قبیل کالاها، می‌توان قیمت آن را کمتر یا بیشتر اعلام کرد. لذا سوددهی آن نیز بیشتر خواهد بود. در مقابل، کالاهای مصرفی مانند مواد غذایی که بطور مداوم و مستمر خریداری می‌شوند، بدلیل اطلاع از قیمت پایه امکان سود دهی پایین‌تری دارند. البته در این مورد نیز می‌توانیم با ایجاد ابتکار و نوآوری در عرضه‌ی محصولات به سودآوری بیشتری دست یابیم.

کلام آخر

آشنایی با بازار کالاهای پرطرفدار و پر سود برای صادرات یکی از راه‌های موفقیت در این مسیر محسوب می‌شود. ایران در عرصه‌های مختلف کالاهایی با سود قابل توجه برای صادرات دارد که شناخت دقیق آنها برای انتخاب بهترین گزینه و اقدام به صادرات کمک کننده خواهد بود. برای دریافت مشاوره با متخصصان سایت یوپرودمی با شماره ۰۹۱۲۰۸۹۶۲۸۹ در تماس باشید.

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Please enter your name and mobile number and send… Our experts will contact you as soon as possible.